Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amikor megszületnek a babák,...

Amikor megszületnek a babák, megnézik a vércsoportjukat, és negatív anyának csak akkor adnak szurit ha a baba pozitív?

Figyelt kérdés
A férjem és én is negatívak vagyunk, viszont sajnos a férjem esetében nincs meg a papír ami ezt igazolja, a háziorvos pedig nem hajlandó őt elküldeni vérvizsgálatra. A védőnő javasolta hogy a szülésnél legyen ott valami papír, hogy ne tegyenek ki minket a babával a szuriknak, egyéb beavatkozásoknak. Olvastam még régebbi fórumokon, hogy volt akinek a babáját rögtön megnézték milyen vércsoportú, és csak pozitív esetben jött a szuri. Most hogy van ez, ez az általános? Illetve milyen beavatkozásokra lehet számítani nálam+babánál ha mégis rutinból úgy csinálnak mintha apa pozitív lenne mert az a protokoll?

2021. máj. 10. 18:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Persze megnézik,ez fontos. Nem fognak elhinni bemondasra semmit . Babatol szerintem más miatt is vesznek vért. Én negatív voltam kisfiam poz lett. Szóval kaptam .
2021. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
A szüléskor meghatározák a baba vércsoportját és csak pozitívnál van szuri, 3 szor szültem 2 nagatív és egy lett pozitív , csak nála kaptam szurit.
2021. máj. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

Igen, megnézik a baba vércsoportját, és csak akkor kapsz szurit, ha ő pozitív.

De amúgy semmit nem árt egy adag anti-D.....

2021. máj. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nekem a védőnő valamit mondott a babánál is külön beavatkozások vannak ilyenkor, bár nem részletezte micsoda. Inkább ez az amit nem szeretnék.
2021. máj. 10. 19:03
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Sok helyen nem nézik a babák vercsoportjat.

Ahol én dolgozom, ott csak az rh- anyák gyerekeit nézik meg, és csak akkor kap anti-D-t ha a baba rh pozitív.

Ahol született a fiam, ott ilyen kártyán megnézték minden újszülött vércsoportjat,de az nem számít hivatalosnak, mert csak gyorsteszttel néztek.

2021. máj. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
38%
Imádom, mikor a védőnők okoskodnak:D Biztos az orvosok debilek és teljesen feleslegesen szúrkálnak egy újszülöttet...
2021. máj. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
Ha az anya negatív akkor minden esetben megnézik a baba vércsoportját és indokolt esetben, tehát ha a baba pozitív akkor adnak csak szurit az anyának, vagyis a férjed vércsoportja nem oszt nem szoroz ebben az esetben. Az én esetemben viszont, mivel A+ vagyok, nem nézték meg a babát vércsoportját a kórházban.
2021. máj. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Negatív vagyok. A szülőszobában kérdeztem hogy kapok-e szurit, aztán mondta a szülésznő hogy abban a pillanatban veszi a vért hozzá. A placentából. A gyereket nem szúrták meg, engem csak a laborok miatt előtte. Másnap jött a papír hogy a kicsi is rh negatív így nem kaptam semmit.
2021. máj. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
36%

Valahogy nézessétek meg az apukát, ha negatív, akkor nincs min aggódni.


Ha meg pozitív, akkor már terhesség alatt is megnézhetik, mert ha pozitív a baba akkor nem csak szülésnél lehet baj, szóval jobb tudni róla.

2021. máj. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó: Erre van az ellenanyagszűrés minden trimeszterben (ha kell, sűrűbben)...

Azért a magzattól vért venni nem olyan marha egyszerű és veszélytelen a szülés előtt....

2021. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!