Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom ha beindul a szülés?

Honnan tudom ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés
első terhességem, így még számomra új a dolog mindenben is. 38hetet betöltöttem, néha vannak jósló fájások. Rövidebb hosszabb ideig aztán elmúlik. De honnan fogom tudni, ha tényleg beindul a szülés.?
2021. máj. 31. 09:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Amikor a fájás nem múlik el :). Nekem egyébként a jósló az inkább keményedéshez hasonlított, a szülés beindulása előtt viszont menstruációs görcseim voltak, szóval simán tudtam, hogy ebből már szülés lesz. Minden jót, és könnyű szülést kívánok neked.
2021. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

Rendszeresen jönnek a fájások és egyre erősebbek. Nem múlnak el meleg víztől, pozícióváltástól, semmitől. Az idő előrehaladtával meg csak rosszabb lesz, jobban fáj, sűrűbben, hosszabban.

Vagy a másik lehetőség, hogy elfolyik a magzatvíz. Az is elég egyértelmű szokott lenni.


Idegesítő ezt hallani, de tudni fogod. Tényleg :D Nekem is hasonló gondolataim voltak a szülés előtt, de aztán végül tényleg feltűnt, amikor beindult a buli.


Kitartást és könnyű szülést! :)

2021. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2021. máj. 31. 09:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés. Másodjára azt hittem, hogy biztosan tudni fogom, mégis bementünk kétszer potyára, mert nem emlékeztem. Amikor harmadjára tényleg beindult, akkor jött a felismerés, hogy "hogy hihettem eddig azr" 😂
2021. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem ismertem fel. Fájt, de mindenki azt mondta, hogy ha rendszeres időközönként jönnek a fájások, az lesz az. Nekem éjszaka totál rendszertelenul jöttek, reggel magzatvízszivárgás miatt mentünk csak be a kórházba. Mondták, hogy jól sikerült az éjszaka, 3 ujjnyira kitágultam már.
2021. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bárcsak nekem is így lenne, mint az utolsónak.


Nekem a két lányom magzatvíz szivárgással indult. Aztán elég lassan indultak be a dolgok. Kb 8 óra alatt lettek meg a csajok a kórházba éréstől számítva.


Azért most a harmadiknál gyorsabb lefolyásban reménykedem...

2021. máj. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Elsőre nem tudtam, hogy beindult a szülés, mert messze voltam a kiírt dátumtól és nem gondoltam, hogy az az lesz. De abban a röpke pár órában nagyon gyorsan tágultam ezért végül sürgősségi császár lett. Másodjára már rögtön felismertem, hogy mit érzek. Igaz, ott teljesen időben voltam. Az első fájás után 5 órával kórházban voltam. Az is császár lett.
2021. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2021. máj. 31. 11:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is izgultam, honnan fogom tudni :D


Aztán hajnal negyed egykor arra ébredtem, hogy görcsölt egyet a hasam. Ez még nyilván nem jelent szülést, de pár perccel később jött egy másik. Aztán megint. Egy ideig vártam, majd kimentem a WC-be és láttam, hogy, barnázok, innen tudtam, hogy ez már szülés lesz.


Mondjuk, 18 órát vajúdtam utána :O

2021. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
:o
2021. máj. 31. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!