Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan tudom, ha beindul a...

Honnan tudom, ha beindul a szülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


36+3 vagyok (mensi szerint 38, de ezt nálunk nem nézik). Most este óta fájdogál rendszertelenül a hasam (kb.1 órája). Keményedést nem érzek, csak hirtelen görcsöt mensi szerűen, ami hamar elmúlik, aztán amikor elfelejteném, visszajön. A fájdalom jellege egy bélgörcshöz hasonlít...



2021. febr. 19. 18:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Az előbb sétáltam be a kocsitól és rendesen meg kellett állnom, annyira fájt. Azóta ilyen élesen szerencsére nem volt.
2021. febr. 19. 18:14
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Mérd az időt, hogy rendszeresek-e. Ha igen, irány a kórház.
2021. febr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyelőre mérés nélkül is érezhető, hogy nem rendszeresek. Most lezuhanyoztam, hátha elmúlik.

Nem akarok koraszülést...

2021. febr. 19. 18:26
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

36. Betoltott het utan mar nem koraszes. Valamint nem akarat kerdese!

Amugy az mit jelent, h “nalatok” a mensi szerintit nem nezik? Nem ertem

2021. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nálunk mindig a 12.heti méret alapján mondják meg a terhességi kort, onnantól az számít.


Tudtommal betöltött 37.héttől nem koraszülött.

2021. febr. 19. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ne aggódj, ha megszuletne is, valószínűleg teljesen érett lenne már, maximum hiznia kellene. Ha rendszeresedni tűnne mérd az időt, de ne rohanj be ideje korán. Lehet csak jósló fájások.
2021. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, 36. héten már teljesen rendben van a baba akkor is, ha megszületik, általában koraszülött osztályra sem teszik.
2021. febr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is így kezdődött. Nem tudtam eldönteni,hogy ez most josló, vagy igazi. Még a 7-10 percesekkel is készültem lefeküdni aludni :D

Aztán elfolyt a vízem. 37+2 voltam akkor.

36 hetesen valóban koraszülöttnek számít, de ilyenkor már érettek a babák, max inkubátorba kerül kicsit. Nekem ezt mondta a szülésznőm, mert én nagyon korán elkezdtem nyílni, és éreztem is, hogy nem fogom kihúzni a végéig.

Ha rendszeres 5 perceseid vannak, vagy elfolyik a vized, akkor irány a kórház. Majd írd meg hogy alakult!

2021. febr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16%
Kilóg a baba feje,általában az a jele.
2021. febr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, én is 36. hétre születtem 3kg-val. Nem lesz semmi gond a babával. :) nagyon kevés gyerek születik a tökéletes időpontban, aztán semmi bajuk. A ciklusunk sem tökéletes, ami már bele tud tenni 1 hetet alaphangon és a babák is mások. 4+ hét különbség is lehet teljesen jó. 41-42 hétnél szoktak indítani és a 36. héten még már nincs kimutatható statisztikai különbség a "jókor" született babákhoz képest.
2021. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!