Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire vittetek szép ruhákat...

Mennyire vittetek szép ruhákat a kórházba?

Figyelt kérdés

Azok, akik egyébként is mindig tip-top szeretnek kinézni, gondolom jól néztek ki még szülés közben is, de aki inkább csak átlagos? :D


Normális ruhákat hordok az utcán, és itthonra is vannak normális melegítőim, de van egy csomó alvós és takarítós ruhám, ami ez a "nem kár érte" kategória. Szüléshez én egy ilyen hálóinget gondoltam vinni, mert ezt kértek, de nem ciki egy kopott régi hálóing? Van egy száz éves köntösöm is, másikat nem akarok venni, mert ezt se nagyon használom, de azt írták vigyek. Törődik ezzel bárki, hogy nézek ki, vagy ha célnak megfelel, akkor pont letojják? Értelemszerűen minden ruha tiszta és frissen mosott lenne, csak pár régebbi. Szóval abban a pár napban ti mennyit foglalkoztatok ezzel, hogy kinézzetek valahogy?


2021. jún. 2. 12:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Pont lesz.rják
2021. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én a magzatvíz elfolyása közben pakoltam be, mert nem hittem, hogy hetekkel előbb fogok szülni a kiírt dátumnál. Az került a táskába, ami épp a kezem közelében volt, így "hálóingnek" egy régi, 3XL-es póló. Ott, a kórházban pont lesz*rták, milyen ruhában vagyok, engem meg még annyira sem érdekelt, mint másokat. Ráadásul hajat is vagy 2 hete mostam akkor utoljára, abban a 4 napban olyan kócos voltam, mintha madárfészek lett volna a fejemen. De az ott töltött idő alatt csak a fiam számított (komplikált volt a szülés), engem az sem zavart volna, ha ruha nélkül látnak a folyosón.


A lényegre térve, senki nem azt nézte, hogy ki milyen ruhában van, vagy hogy néz ki, mert akkor ott mindenkinek csak egy dolog számít, mégpedig a születendő gyereke

2021. jún. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl mindenki kórházi hálóingben volt.
2021. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%

Nem mások miatt nézünk ki jól, vagyunk igényesek, hanem magunk miatt.. Mindegy hogy hol.


Nem értem minek van több XLes ruha, kinyult, lyukas akarmilyen darab egyáltalán a ruhatarban. Ha minden ruhád ápolt ép és csinos lenne, akkor értelemszerűen abban lennél.


De mivel feltetted ezt a kérdést, te is érzed, hogy ez igy gáz.

2021. jún. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkában mászkáltunk egymás elôtt 😀 Hidd el, senkit nem

fog érdekelni, miben vagy 🙂

2021. jún. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
#4, akkor most felvilágosítalak: a legtöbb ember ruháin idővel kimoshatatlan foltok lesznek, kinyúlnak, megkopnak stb. Főleg otthon, gyerekkel elég gyorsan lehet tönkre tenni a ruhát. Azokról nem is beszélve, akik olyan kétbalkezesek, mint én. Azonnal kidobni ezeket pazarlás lenne. Ezért nekem vannak bőven alapvetően otthonra használatos, utcára már nem megfelelő ruháim. Az otthonira már-úgyis-foltos darabokra nem kell annyira vigyázni, és így több figyelmem marad a fontosabb dolgokra.
2021. jún. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
95%

#6 Kár a gőzért, a 4. válaszolónak (a tipikus 3,5 pipás) nincs gyereke, fogalma sincs hogy milyenek a szülés utáni napok.

Mindenhová lehetetlen dolgokat ír, olyan témában ahol nincs tapasztalata (figyeld, most tuti le fogja írni csakazértis hogy de neki 3 gyereke van), csak az a gond, hogy a valóság teljesen más, így ő maga sem veszi észre, mekkora bohóc.

2021. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

4esnek is igaza van valamennyire, de szerintem te valószínűleg mindig csinos és szép vagy, írtam is, hogy nem erre a kategóriára gondoltam, mert én tudom, hogy nem ilyen vagyok.


De abban mondjuk nem értek egyet, hogy nem lehet otthon régi kopott ruha, én pl takarítani nem fogok, csak régi kopott ruhában. Rendszeresen ráspriccelem a térdemre a takarítószereket, mert kétbalkezes vagyok, a nadrágom ennek megfelelően néz is ki.


Nem egy ilyen vállalhatatlan külsejű szettet vinnék a kórházba, aminek minden centije hipofoltos, csak szimplán régi, nem márkás darabokat. A köntösöm pl sima szürke, az egyik karja enyhén bolyhos. De nincs rajta folt, semmi, egyszerűen csak nem szép. :D Viszont ha véletlenül összevérzem ezt a köntöst, vagy rákerül valami testnedv és menthetetlen lesz, akkor ezt se sajnálnám. Így értettem a régi ruhát, nem úgy, hogy az utcán aprót dobnának utánam, mert hajléktalannak tűnök.


De úgy látom, a többséget egyáltalán nem fogom érdekelni, úgyhogy jó lesz a régi köntös-hálóing. :D

2021. jún. 2. 13:10
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Bármi jó lesz, tényleg senki nem fog a ruháddal foglalkozni.

Mindig legyen tiszta, hogy át tudj öltözni, de hogy az vadonat új, vagy ezer éves, az tényleg nem számít. :)

2021. jún. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindenki kórházi göncben volt. Hidd el, senkit az égadta egy világon nem érdekel miben vagy. Ha szülésre nem adnak kórházit, csakis olyat vinnék a helyedben, amit nem sajnálok egy lendülettel a kukába hajítani. Bugyik ugyanez. A következő benn töltött napokra vihetsz esetleg normálisabb darabokat, ha szeretnél. Melltartót én mondjuk újakat vittem, de csak mert előtte nem hordtam szoptatósokat, és az volt a legkényelmesebb. Egy szó mint száz, tényleg senki nem figyeli miben vagy, olyat vigyél amiben kényelmes lenni :)
2021. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!