Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, akinek szép...

Van itt olyan, akinek szép élmény volt a szülés? Elmeséled?

Figyelt kérdés

Szívesen olvasnék szép szüléstörténeteket! :)

A horrorisztikus ijesztgetésekből már eleget hallottam... :(


2019. jún. 25. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a szülés minden nőnek a legjobb, de egyben a legrosszabb élménye.
2019. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Hát igazából nekem jó volt. Elfolyt a magzatvíz, aztán 2 óra múlva bent voltunk a kórházban. Ekkor már 5 perces fályásaim voltak, de én ezt észre sem vettem. A vizsgálaton derült ki. Nem éreztem belőle semmit. Aztán kb. fél óra múlva már elkezdett fájni, de csak egy nagyon picit. Ekkor kértem érzéstelenítőt, mert a gerincemmel nagyon vigyáznom kellett, és amikor jött a fájás, akkor begörnyedtem, és azt nekem nem szabadna.. Ezek után kb. 25 perc múlva megszületett a lányom, 3050 grammal, és 51 centivel.


Most már itt szuszog épp mellettem Balogh Róza. 💕💕

2019. jún. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindegyik szülés szuper volt és gyors, habár nekem a terhesség volt elég terhes.


az elsö szülésemnél 10 nappal az idöpont után voltunk, és beküldtek reggel 7-re szülés indításra, hogy szép lassan megindítják a szülést. Elötte nap hajmosás, belött frizura, kipihenve érkeztem meg.

Elöször a bába megállapította, hogy még messze a szülés elég zárt voltam még. Majd otthagyot a ctg-n egy fél órára. Ès ott jött az elsö igazán erös fájás csak úgy. Bejött egy tanuló orvos UH-t csinálni, de nem bírtam feküdni, mert több fájás egymás után jött. Majd neki állt az infuzios tüt beszurni, de két fájás miatt nagyon nehezen ment neki. Mikor felálltam elfolyt a magzatvíz. Ekkor jött a bába, és közölte, hogy nincsen szükség szülés indításra, de vigyem el a cucaimat a szobámba és sétálgassak. De 3 perces fájásokkal nem nagy élmény a sétálgatás. ìgy kértem, hogy legalább egy szülöszobába engedjen be, de mindegyik tele volt csak egy kicsi volt szabad. Mondtam, hogy pont azt akartam úgy is, mert onnan szuper kilátás volt az erdöre, és fényes, és nekem az jobb mint a nagy szülöszobák. ìgy beengedtek, de nem feküdhettem el. A tolófájásoknál megint a tanuó orvos jött, de gyorsan feladta és jött helyette egy normál orvos de a kitolási szakasz 1 órát tartott, és csuszkált a baba, de nagy nehezen meglett. Összesen 4 óra alatt meglett az elsö fájástól számolva...


Második gyereknél este lefeküdtünk a kiírt nap elötti éjszaka, hogy ma sem szülünk már... Majd egyszer csak egy durranás a hasamba, amit tudtam mi, kipattantam az ágybol és folyt a magzatvíz mindenhol. 20 perc alatt össze szedtünka mindent, akkor kezdett sajogni a hátam, az autóba már 3 perces fájásaim voltak. Szülészet totál üres volt, csak egy bába volt ott, ö néha benézett, megvizsgált, nevetgéltünk kicsit, és mivel az elsö gyereknél a kitolás olyan nehéz volt, nem engedett elfeküdni, térdelnem kellett míg össze nem estem, és ekkor nyomtam kettöt és kint volt. A doki kb fél órát volt bent, össze varrt és ennyi. összesen 3 órás szülés volt...


Mindegyik szülés után iszonyat jól éreztem magamt, totál felturbózva, aludni nem tudtam... Szülni bármikor szülnék, nekem a terhesség és föleg a szoptatás volt rémálom.

2019. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem programcsászár volt az előző császár miatt. Tartottam tőle, de kellemes csalódás volt, mert az első több okból is megviselt. Mindenki extrán kedves volt velem. Volt időm feldolgozni, hogy, császárom lesz megint. Soha nem felejtem el a pillanatot mikor meghallottam a mély erőteljes hangját a kisfiamnak, még csak a feje volt kint, de óriási hangon ordított. Nevették is, hogy milyen mérges. Kiderült, hogy jó nagy baba, így nem fértek ki a vállai, úgy cibálták ki a hasamból😆 Aztán bebugyolálták és egyből odaadták, amíg kiszedték a méhlepényt és összevarrtak. Emlékszem isteni finom babaillata volt, pedig azt hittem, hogy biztos kis büdös lesz. Egyből megnyugodott és figyelte a hangom. A fellegekben jártam, annyi energiát adott nekem ez a kisember. Lehet, hogy nem ilyen szülés élményre gondoltál, de ha úgy alakul, egy császáros szülés is lehet pozitív élmény ne feledd.😊
2019. jún. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Programcsàszàrral szültem. (Ez is szülés természtesen, mielőtt jönnének a buta kommentek.) Mindenki nagyon kedves volt és viccelődőtt. Nagyon nyugodtan, szépen zajlott (utàna is az őrzőben stb) Életem legszebb élménye, szîvesen emlékszem rà vissza. ;)
2019. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az első gyermekemnél egész jó volt. Gyorsan 5 óra alatt megszületett. Nyílván voltak fájdalmas részei de borzalmasnak nem mondanám. A másodiknál sajnos nem ez volt a helyzet és végűl császár lett 8 óra kínlódás után. A természetes szülés nekem a legjobb volt.
2019. aug. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Végül nekem is szép szülésélményem lett! Nagyon gyorsan és könnyen ment. 8 óra vajúdás, de abból is csak az utolsó 3 volt keményebb. Félhomályban, nyugiban, kádban vajúdtam kettesben a férjemmel. Aztán 1,5 óra volt a kitolás, ez volt a keményebb része. Mindenféle beavatkozás nélkül, teljesen természetes úton, gátvédelemmel szültem meg a 4500 grammos fiamat :) A dokim és a szülésznőm maximálisan támogattak mindenben, hogy ilyen békében szülhessek. Utána pedig nem vitték el egy percre se tőlem, az első 2 órát ott töltöttük a szülőszobán hármasban, szopizott is ügyesen.

2019. aug. 14. 13:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok
2021. szept. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!