Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet ebből koraszülés? Mik a...

Lehet ebből koraszülés? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

35 hetes vagyok, ma voltam kontrollon, ahol az orvos azt mondta, - és az ultrahangon látszott is - hogy a baba feje már nagyon lenn van, a méhszáj pedig nagyon feszül. (Csodálkozna, ha a 37. hétig kihúzná benn: Így fogalmazott a dokim.) Jövő keddre van az első ctg-re időpontom hozzá, addig szigorúan ágyban kell feküdnöm, és ha a ctg után a méhszáj nyitva lesz kicsit is, akkor benn kell maradnom a klinikán.

Érdekelne, hogy volt-e másnak is ilyen tapasztalata, hogy a babája túl hamar rakta magát irányba, és ha volt hány hétig bírta ki még odabenn? Mostmár el kell könyvelnem, hogy korababám lesz, vagy ki lehet még húzni ezt a pàr hetet? Semmi görcsölést vagy jósló fájást nem éreztem eddig, ezért meg is lepett a dolog.



2021. jún. 7. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 36. Héttől volt beékelve, de egy icipicit sem nyitotta meg a méhszájamat,41+1 szültem, 40+2 3000 volt az értèk

( bár nekem az átlagnál hosszabb a méhnyakam azt mondta)


De a hasamon, ahogy be volt ékelődve féloldalasan látszik plusz egy terhesség tàvlatából is a striák formája.. ott több van.. alig tudtam menni miatta egy időben.

2021. jún. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is a 35. héten riogatott az orvos, mert nagyon lent volt a baba és egy ujjnyira már nyitva is voltam. Aztán a 41. héten indítani kellett. Úgyhogy nyugi, lehet ez még terminus túllépés is, ne stresszelj sokat és tényleg pihenj. :)
2021. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem lesz koraszülésed,kihuzod a 37-38.hétig
2021. jún. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nem lesz koraszülött, hogy ezen aggódni kelljen. 35, hét végén született a lányom, pic-re sem került, ment a sima csecsemöosztályra, semmi gond nem volt vele.
2021. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit rám hozta a frászt a dokim, de lehet, hogy ez csak valami kommunikàciós trükk volt, hogy biztosan maradjak meg a fenekemen. (Sajnos elég nehezemre esik, afféle hiperaktív kismama vagyok :) most viszont biztosan visszaveszek a lendületből.)
2021. jún. 7. 22:13
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha ma megszületne nagy eséllyel még a Picre sem kerülne, nem kell aggódni.
2021. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 36. héten a baba feje teljesen be volt ékelődve és 2 ujjnyira nyitva voltam. Az orvosom azt mondta bármikor megszülhetek. Végül 38. héten szültem.
2021. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35. Héttől 1 cmre nyitva volt a méhszájam, 37+1re megszültem. Nem volt korababa.
2021. jún. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!