Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik 34-35 hetesen szültek...

Akik 34-35 hetesen szültek leírnátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés
Mekkora lett a baba, rendben volt-e minden, meddig tartottak bent titeket, volt-e inkubátorban..stb.Minden érdekel ezzel kapcsolatban.Köszönöm a válaszokat.

2013. júl. 25. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34+0-ra született a lányom, visszatartották egy hétig, de eddig bírtuk, megrepedt a burok. Tüdőgyulladással született azonnal inkubátor és oxigén és antibiotikum. 2350g és 54cm volt. Valami csoda folytán 4 nap múlva elkezdett szopni és elsőre 60ml-ket evett és 6 naposan már a születési súlyánál volt, majd hízott így 8 nap múlva jöhettünk haza. Én nagyon nehezen éltem meg de elég negatív az életszemléletem egyébként is.A férjem uncsija 2 hétig volt bent a kisfiával, ő 34+3-ra született 2250-el 2 hetet voltak bent de ő jól bírta boldog volt. Hát nem vagyunk egyformák.
2013. júl. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Felénk is volt pár eset, igaz, egyik sem saját. A mi kislányunk még benn van, de maradjon is egy kis ideig még.

Az egyik eset a tesómé, akinek 36 hetesen megindították a szülését, mert az ikrek közül az egyik baba szívverése leállt. A kisfiú nem élte túl, a kislány makk egészséges, erős, ő ha jól emlékszem közel 3 kg-os volt akkor. Egy hetet tartották inkubátorban, de teljesen életerős, semmi probléma nem merült fel vele kapcsolatban. Nagyon szépen evett, gyorsan szedett magára.

Egy ismerősnek a 33. héten indult meg a szülés, egy hetet tartották, de repedt a burok, így a 34. héten megszült. Azt hiszem, ő valamivel több, mint egy hónapot volt inkubátorban, mert a tüdeje fejletlen volt, és a súlya is alacsony volt, a korához képest is. Nem lett egyébként semmi baja, szépen felerősödött, teljesen átlagos 5 éves. A szülőket nagyon megviselte, mivel az anyukát ugye egész hamar hazaengedték, és így naponta rohangáltak be a kórházba. (Az ő sztorijukat az ő elmondásukból ismerem.)

2013. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

34+5-re született a fiam, 10/10-es apgarral, korai burokrepedés miatt (hidegfront). 2500 g lett és 49 cm. 8 naposan mentünk haza, 4 napos korától én szoptattam (addig lefejtem a tejecskét neki).

Aznap voltam orvosnál, minden rendben volt, csak sokat keményedtem, méhszáj zárva. Szülésnek semmi jele, mégis megindult éjjel. Maga a szülés gyors volt és komplikációmentes, csak nem készültem még rá fel, és nagyon megijedtünk (első gyereknél indították). Gátmetszés kötelező koraszülésnél. Inkubátorban addig volt csak, amíg kizártak mindenféle fertőzést (pl strepptococcus), mert kapott antibiotikumot megelőzésképp infúzióban, lélegeztetni nem kellett, a 34. hétre a tüdő teljesen kifejlődik. Így utólag inkább ijesztő volt és félelmetes az egész. Minden kórház más, nálunk (Bp, János kh, 2010) átvitték a koraszülött osztályra, nem PIC, mert ott csak 1 éjjelt voltunk, mivel jó állapotú volt, nem maradtunk ott. Át kellett mászkálnom utána naponta 3×, friss sebbel, 2 emelet le, hegyre fel, másik épület, 2 emelet fel, lift sehol, hogy az anyatejet kapja. Ez az én sebemnek nem tett jót, nagyon sokára jött rendbe. Utána kaptam szobát és éjjel nappal együtt voltunk, mindent én csináltam vele, az már szuper volt (a lelkemnek is). Hazamentünk, fejlődésneurológia kötelező, és hetente szemészet (amíg pocakban lett volna, nálunk 3 alkalom volt), meg kis para bennünk, légzésfigyelő, stb. Ma már 2,5 éves múlt, senki nem mondja meg róla, értelmes, gyönyörűen beszél többszavas mondatokban, számol, stb. Így utólag, inkább a félelem az ismeretlentől, úristen, mi minden éri majd, beteges lesz, stb. Na mi nem lettünk azok, gyönyörűen fejlődött, 2 hónaposan duplázta a súlyát (szerencsére sok tejem volt), egyszer voltunk kórházban 2 napot kruppal, mikor 2 éves volt, ennyi. Ami nagyon rossz volt nekem lelkileg, hogy magamban kerestem a hibát (nem szabad!), miért történt így, illetve a kórházban látni, hogy tologatják a babákat az anyukák, nekem meg sehol semmi :( És persze a sok tű, infúzió, vérvételek..., amíg kiderült, hogy minden oké vele, és végre kivették az inkubátorból.

Remélem, segítettem.

Mai eszemmel már nem ijednék meg annyira, de nálunk derült égből jött a dolog :(

37+6 h km

2013. júl. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

utolso ezt honnan veszed hogy koraszülésnél kötelező a gátmetszés?és miért?


amugy én 35+5héten szültem,igaz volt gátmetszésem de a babám is nagy volt,3100gramm de amugy gyors szülés volt,magzatviz elfolyással indult,3napot volt inkubátorban,8napot voltunk benn de csak azért mert az átlaagnál jobban besárgult vércsoport összeférhetetlenség miatt(igy mondták)

2013. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A szülésznő mondta, mikor vágott a doki, hogy koraszülésnél sajnos kötelező, mivel én már szültem, és szülhettem volna gátvédelemmel is akár. Én nem kértem, ő mondta magától, hogy sajnos ez a protokoll.
2013. júl. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ok elhiszem csak ezt még nem hallottam és mondjuk nem is értem miért mert általában ők ugye kissebb sullyal kissebb buksival születnek.amugy rokonságban van egy nő aki 28.háten szült,1100gramm volt a pici őt tudom hogy nem vágták
2013. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én a nagyobbik fiamat a 36. héten szültem, vagyis levált a lepény és sürgősségi császár lett, pici volt, 1700 gramm, 2 hétig voltunk bent, h felhízzon 2100-ra és hazaengedjenek.4 napot volt inkubátorban aztán lejárhattam a korára szoptatni.Az első 24 órában nem is láttam, csak ahogy a férjem telefonnal lefotózta.Baja különben nem volt, 9/10-es apgarral született, most 7 éves, semmi baja.A kisebbik fiamat túlhordtem, ő is császáros lett sajnos, így most a legkisebb legénykével eleve progis császárt tűzött ki az orvos a betöltött 38. hétre.Viszont holnap leszek 35 hetes és már napok óra olyan érzésem van, h nem fogom kihúzni talán még a hetet se.Annyira jó lenne megúszni h megint több napig/hétig bent legyünk:(( Pláne, h most itthon van a két kicsi is.Ha minden rendben van a babával és nem is túl kicsi akkor kíváncsi vagyok mennyi a minimum amíg bent kell maradni ha korábban érkezne.
2013. júl. 26. 15:05
 8/14 anonim ***** válasza:

4-es: azért mert náluk sokkal jobban kell ügyelni arra, hogy minél kíméletesebben szülessenek meg, nem az a fontos, hogy kisebbek, hanem hogy gyorsan, könnyen átbújjanak, így magyarázta nekünk a szülésznő.

Kedves kérdező, akkor hasonló cipőben járunk, én is végigizgultam az egészet, pont a leírt előzmények miatt. Állandóan nyúztam a dokimat, hogy mit tehetek, hogy ne szülessen előbb, ő meg csak hajtogatta, hogy mennyi ilyen esete volt, és a vége mindig az lett, hogy a 2. vagy 3 baba nem sietett annyira. Szedtem a magnéziumot, most aztán rendesen, ha keményedtem, próbáltam pihenni, szóval komolyabban vettem (3. terhesség). Állandóan számoltam a napokat, még mennyit húzzunk ki, és most, hogy holnap kezdem a 38 hetet, kezdek megnyugodni, és elhinni, hogy puszta véletlen volt a koraszülés, és nincs programozva a génjeimben (anyukámnak is volt 2 koraszülése). Úgyhogy csak pozitívan!

2013. júl. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ismerős, én is a napokat számolom:)

A kicsinél is felkészített az orvos, h valószínű ő is koraszülött lesz, mint a tesója, na én már a 30. héttől összecsomagolva áttam itthon, erre majdnem 41 hétre született.Most meg nagyon sűrűn keményedik a pocakom, gyakoriek a jóslók is, iszonyat gyenge vagyok meg fáradékony, türelmetlen, nyűgös, nagyon fáj a derekam és esküszöm mintha lassacskán a magzatvíz is szivárogna (bár lehet ezt már én hallucinálom be).A nagyobbiknál semmi jele nem volt, egyszer csak elöntött a vér és azonnal kórház, császár.A kicsi meg 2 indítás után sem akart jönni, nem tágultam semmit, 40+2 hetesen elment a víz, szépen felballagtam a szülőszobára de semmi.2 napig vajúdtam az indításoktól, de mindig leálltak a fájások.Aztán császár lett a vége.Na hogy most mi lesz?el nem tudom képzelni.

2013. júl. 26. 23:01
 10/14 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, nagyon ismerős, igen! Én is végigizgultam, kb a 32 héttől már összepakoltam, rengetegszer ugrottam fel éjjel, mert azt álmodtam, hogy elfolyt a víz (a fiammal úgy volt, éjjel álmomban elfolyt). Hú, de bolond tud lenni az ember! Engem is felkészített a doki, hogy jöhet korábban, pláne mert 3. baba, de garancia nincs rá, és mesélt egy csomó ellenpéldát. Naptárban vezettem a napokat, és minden reggel az első dolgom volt áthúzni, hogy letelt egy megint. Most már csak nevetek magamon, de aki végigéli, biztos érti, miről is beszélek. Pedig a fiamnál tök jól alakult minden, de mégsem akartam még egyszer átélni mindezt. Most már a finisbe érve kezdek megnyugodni, a sok jóslófájás semmit nem indít be, pedig már nyitva is vagyok, és semmi. A keddi hidegfront a reménységem. Könnyű szülést és jó babázást neked!

38+0 h km (de jó ezt leírni, istenem!)

2013. júl. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!