Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tapasztalatod van az...

Milyen tapasztalatod van az indítással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Rengeteg jóslóm van, 5 nap van a kiírt dátumig, de semmi jele, hogy jönne magától.
2021. jún. 13. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Semmi extra
2021. jún. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
Abszolút pozitív, nem is értem a rettegést körülötte, én egyáltalán nem tartottam az indítástól. Természetes úton, gátvédelemmel szültem végül és nagyon hamar helyrejöttem, nagyon pozitív élményként maradt meg, a másodiknál sem bánnám ugyanezt.
2021. jún. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es, a rettegés azért van körülötte, mert az indított szülés általában - nyilván kivételekkel -, nehezebben megy, mint egy spontán beindult szülés, hiszen a test nem készült fel rá. A mesterséges beavatkozással lassabban tágul az ember, esetleg jobban kell nyomni az oxit, ami erősebb fájásokat okoz, elhúzódik a szülés.


Kérdező, nem muszáj beindíttatni a kiírt napon. Nekem 40+5-re indult be magától, másnap lett volna indítás. A szobatársamnak indították tablettával, aztán 2 napig vajúdott, nem ment a dolog.

2021. jún. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a második babámat indították. Burokrepesztéstől számítva 2 óra alatt született meg gátvédelemmel, szóval nincs rossz tapasztalatom.
2021. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
40+4. hétre indítottak, terhességi cukor miatt nem hordhattam tovább. Hétfő reggel 8-ra hívtak be a szülészetre. Felvettek az osztályra: adatlap kitöltése, iratok ellenőrzése, hálóing, vizsgálat (1 ujjnyira nyitott voltam, előtte csak keményedéseket éreztem) és befektettek az egyik szülőszobára. Nst-t kötöttek rám, oxitocint kaptam infúzión keresztül. 3 órán keresztül tartott. Jöttek-mentem a mensihez hasonló fájások, elfolyt a magzatvizem, majd ennyiben maradt a dolog. Mondta a dokim, hogy az éjszakát a szülészeten kell töltenem, másnap már mindenképpen gyerek lesz ebből. Másnap 5.30-kor keltettek, hogy 6-kor újra oxitocint kapjak, és az nst-t is rám tették. Szintén jöttek-mentek a fájások, majd a dokim burokrepesztést javasolt, hátha nem lent repedt el előző nap. Így is lett. 7.30-kor burkot repesztett. Ez kellemetlen, de nem fájó pattanó érzés. (Korábban olvastam, hogy egyáltalán nem vészes, ha az ember nem néz rá a műszerre.) Utána felgyorsultak az események. Felerősödtek a fájások, labdán vajúdtam, nekem tetszett. Körülbelül 10 tolófájással, apró gátmetszéssel 9.05-kor megszületett a kisfiam. (Mellkasra helyezés, méhlepény megszülése, gátvarrás, aranyóra.)
2021. jún. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

2 szülésem is indított volt.

Az elsőnél burokrepesztés után beindultak a fájások maguktól.

Semmi extra nem volt.


Most a fiamnál nem indult meg burokrepesztés után sem. Aztán egy kis oxytol sem. Majd egy ló adag oxytól rögtön megindult, de azonnal 1 perces erős fájásom lettek. Brutális volt.


Nem mindegy hogy tágul ki az ember. Ha a természet végzi a feladatot, akkor több idő van 2 fájás között, és a fájás is elviselhető.

2021. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
5-ös vagyok, bocsánat: nekem sem volt rossz tapasztalat.
2021. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem rossz tapasztalat volt, előző este méhszáj érlelő kúpot kaptam, másnap reggel rámrakták az nst-t, bekötötték az oxit, de az ég világon semmi nem történt, ezért császár lett a vége.
2021. jún. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 2. Szülesem mondhatjuk azt is hogy indított volt. 40+5 voltam akkor. Reggel kellett bemennem oxi terhelesre, attól indult be. 7:30 kor kötöttek be, és 1 óra múlva vettek le, a fajasok megmaradtak úgyhogy felkerultem a vajudoba. Burkot repesztettek, ekkor már 3ujjnyira nyitva voltam, közben ment tovább az oxi, és megkaptam az edat. Eda beadása után a 2.fajasnal éreztem hogy valami más lett :D egyrészt nem éreztem a fajast, de azt igen hogy a “kijáratnál” valami feszít.. úgyhogy kikiabaltam hogy valaki nézzen már meg. Akkor kiderült hogy a baba feje mar ott van. Arra sem volt idő, hogy a szuloszobaba atmenjek. :)
2021. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem lehet általánosítani. Vannak esetek, amikor jobb várakozni, és van, amikor jobb megindítani a szülést. Az egyéni megélés nagyon sok mindentől függ.

Nekem hiába indították a szülésemet, nem akart kijönni a gyerek. Gyengéden kezdtük (málnalevél tea, pocakmasszázs, akupunktúra), kicsit határozottabban folytattuk (méhszájérlelő zselé), kiegészítve gyengéd módszerekkel (labdán ringatózás, melegvizes fürdő). Ezután durvább módszerhez, oxitocin infúzióhoz folyamodtunk, de sajnos ez sem hozott eredményt, így maradt a császármetszés.

2021. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!