Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás az idő előrehaladtáv...

A vajúdás az idő előrehaladtával egyre fájdalmasabb lesz, vagy "csak" sűrűbben jön?

Figyelt kérdés

Hadilábon állok a fájdalomcsillapító kérésével.

Erősen hajlok az epidurálásra, de azt mondják, hogy a kitolás ugyanúgy fáj, mert addigra ki kell hogy menjen a fájdalomcsillapító, + akkor csak feküdni lehet és csak fekve lehet szülni (nincs kád, labda stb).

Olyan elképzelhető, hogy elkezdem érezni a fájásokat és megállapítom, hogy fogom-e bírni végig ezt a fájdalmat és ha nem, csak akkor kérek csillapítást? Vagy az elején, közepén nem tudhatom még mennyire fog fájni később?

1000 órás vajúdásnál mindneképp kérnék, azért 30+ óra kínzást nem bírnék ki.

Vagy ez nagyon nem így megy? 😀



2021. júl. 2. 16:57
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Mármint a fájások jönnek sűrűbben 😏
2021. júl. 2. 17:01
 2/22 anonim ***** válasza:

Ha nem birod a fájdalmat kérhetsz de ha már eléggé kivagy tágulva nem fognak adni mert tényleg nem fogod érezni a tolofájásokat.

Meg persze kórháza válogatja. Én két gyereket szültem fájdalom csillapitó nélkül. Az elsőnél nem is kértem teljesen jól bírtam 12 óra volt. A 2.-nál kértem de nem kaptam 4 óra alatt lett meg de itt annyirq fájt azt hittem túl se élem. A masodik szülésem sokkal fájdalmassabb volt

2021. júl. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

1x szültem. 5óra alatt lett meg a fiam. Nekem a végére emlékkieséseim vannak, annyira fájt már mindenem. Konkrétan az utolsó 2 órára nem emlékszem.

Nálunk a kórhazban pl nem adnak fájdalomcsillapítót egyáltalán. Csak gázt, attól meg ugyan úgy fáj, csak beszív tőle az ember

2021. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyre erősödő fájások vannak. 11 órát vajúdtam.
2021. júl. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak 8 óráig jutottam, de az egyre sűrűbb mellett egyre jobban fájt. De még akkor is viszonylag tűrhető volt. De nem tágultam semmit, talán ezért. (Utána császár lett.)
2021. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Huh ez nem hangzik túl jól 😐

Ahova megyek ott lesz lehetőség epi. fájdalomcsillapításra, lehet h inkább lesz ami lesz alapon kérek 😟

2021. júl. 2. 19:18
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

2 gyermekem van, viszonylag gyors szülèseim voltak. Az elején még beszélget az ember, max egy-egy fájásnál kicsit bent reked a levegő. A végére viszont beszűkül a világ, elég elemi erejű a fájdalom. Viszont 2 fájás közt kb semmi, van idő (jó esetben) 2-3 levegővételnyi szünetre.

Nekem pl a második szülésemnél a tolófájásoknál hiába voltak brutálisak már sokkal egyszerűbb, mert akkor már történés van és tudod, hogy mindjárt vége és ott lesz a baba. Sajnos a fiamnál nem voltak tolófájásaim, csak sima fájásaim, 1,5 óra volt a kitolás és az orvos jócskán segített.

2021. júl. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is ahogy sűrűsödött, úgy erősödött is a fájdalom. Érezni lehetett, hogy minden fájás egyértelműen erősebb az előzőhöz képest. Viszont a tolófájás bár fájás és fáj, nem olyan, mint a vajúdás legrosszabb része. Legalábbis nekem nem olyan volt. De a vajúdás legrosszabb része az rövid (volt nekem), és közvetlenül utána jöttek a tolófájások, szóval szerintem ha kérsz is epit, nagyon nehéz úgy időzíteni, hogy erre az időszakra még hasson, de a tolófájásokat már érezd. Bár gondolom az orvosok csak értenek hozzá, hogy ezt így tudják megoldani. Amitől viszont én féltem (és ezért sem kértem érzéstelenítést), az az, hogy míg a fájdalomcsillapítás nélküli szülésnél folyamatosan erősödik a dolog, van időd hozzászokni, van íve a fájdalomnak, addig ha elmúlik az epi hatása, akkor kb a semmiből (legalábbis én így képzelem) jön a pofon és a hirtelen durva fájdalom. Mert a vajúdáshoz képest ugyan laza volt a tolófájás, azért ha előtte nem lett volna összehasonlítási alapom, szerintem sírva fakadtam volna tőle, ha egyből az jön és nem készülök fel rá a fokozatosan erősödő fájásokkal.


Amúgy ha nagyon sokáig tart a vajúdás, szerintem amúgy is felajánlják, elméletileg az epidurál segít a tágulásban. Szóval szerintem ezt menet közben teljesen nyugodtan el tudod majd dönteni.

2021. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Egyre surusodo,nekem az utolso 1-1,5 oraban szuntelen volt.
2021. júl. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%
Én fájdalomcsillapítás nélkül szültem, másodszorra egész biztosan kérni fogom. Én vajúdáskor nagyon nehezen éltem meg az utolsó órákat, az ájulás szélén voltam, oxigént kellett kapjak. Pedig én mindig bírtam a fájdalmat, maga a vajúdás sem volt olyan sok, kb. 12 óra alatt született meg a fiam.
2021. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!