Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral szültem, és nagyon...

Császárral szültem, és nagyon nagyon rossz emlék maradt az egész. Így kell ennek lennie?

Figyelt kérdés
10 órát vajúdtam (végig bezsinórozva...) és fájásgyengeség (?) miatt császárral vették ki a gyerekemet. Elvitték, megmosták, megmutatták, és csak másnap reggel láthattam. A kérdésem az lenne, hogy császáros szülés esetén is lehetséges, hogy a hasadra rakják a gyereket, és megszoptasd? Természetes úton történő szülésnél ugye ez a menet? Másodjára másképpen szeretném csinálni. (János Kórház Bp.)
2010. aug. 26. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A császár bármennyire is rutin műtét,azért mégis elég komoly.Nem szokták a császáros mamák hasára tenni a picit a műtéti seb miatt.Szoptatni,meg a gyógyszerek miatt nem lehet elméletileg.Ha altatásban csinálják,akkor biztos,hogy nem lehet.A helyi érzéstelenítők is felszívódnak.Szóval ezért van az,hogy csak másnap szoptathat a mama.Sima szülésnél,ahogy kibújt a baba,ráteszik a mellkasodra,de csak egy két percre.Majd elviszik rendbe tenni a babát,megcsinálják a szükséges vizsgálatokat.Ez idő alatt téged is rendbe raknak.Megszülöd a lepényt (semmi extra,nem fáj),aztán ha kell akkor ellátják a gátsebet is,ha szükség volt gátmetszésre,vagy repedés történt.Ha ezek megvoltak,akkor egy órát hármasban hagynak titeket,és ekkor cicire teszik a babát.Ne érezd magad rosszul,azért,mert császár lett a vége.Gondolj arra,hogy ez mindkettőtök érdeke volt.Aztán meg 9 hónapig nőtt benned,és ezentúl mindig vigyázol rá.
2010. aug. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szent Imrében nem rakták a hasamra a császár után, viszont mikor bevittek a szobába, behozta a szülésznő utánam a kisfiam és rátette a mellemre. Aztán délelőtt is behozta, akkor még feküdnöm kellett, de már oldalra fordulhattam, így otthagyta a babámat és újból szopizott.
2010. aug. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. aug. 26. 21:30
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem kell így lennie! Sajnálatos, hogy nálad így van, erről Te nem tehetsz csak a kórház ahol szültél. Én 52 órát vajúdtam és szívhang probléma miatt lett császár, de már akkor nagyon nagyon örültem neki hogy megműtenek, mert még ha még egy fél órát ki kell bírnom tuti ott halok meg. Nálunk úgy volt, hogy mikor már műtöttek én kérdezősködtem a dokitól, hogy fel fog-e sírni és hogy attól hogy leesett a szívhangja még ugye nem lesz semmi baja, stb stb. Kivették, nem sírt fel, gyorsan elvitték, de azt hallottam, hogy ahogy szaladnak vele kifelé már kapkod levegő után és ahogy levegő jutott a tüdejébe egyből ordított, olyan jó volt hallani :) A párom kint várt, az ő elmondásából tudom, hogy mi történt, rá akarták tenni a mellkasára, de nem engedte mert bepánikolt szegény :S Bevitték egy helyiségbe a babát, ott kiszívták a nyákot az orrából meg a szájából, megtörölgették és megmérték. Először a mérlegen aztán meg is centizték. És úgy abban a zöld kendőben hozták vissza amiben el is vitték. Megmutatták, de nem tették a mellemre, meg sem tudtam volna fogni mert a kezem egy vérnyomásmérőbe volt beszíjazva. Utána felöltöztették, engem kitakarítottak, összevarrtak, jött két műtős és átvittek a szobába, rá kb fél órára hozták a babát és egyből mellre is tettük. Baba barát kórházban szültem, de szerintem máshol sem teszik külön a babákat, mert ahogy hallottam egyre több helyen van rooming-in. A János kórházról egyébként sok rosszat olvastam már itt és más fórumokon is.
2010. aug. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
János korház-miután levittek az osztályra császár után,a szülésznőm máris hozta a babámat,szopizott is.
2010. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Négy gyerekem van, többségében simán szültem, s mégse hozták vissza szülés után a babát, csak másnap reggel, pedig elvileg bababarátkórház. Igaz, hogy mindig éjjel szültem!
2010. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%
Én is császárral szültem, de így is életem legszebb élménye volt a kisfiunk születése. Sajnálom, hogy Veletek ez történt. Nálunk úgy volt, hogy kiemelték a kisfiamat, aki szerencsére egyből felsírt, odamutatták nekem, bebugyolálták egy zöld lepedőbe és odarakták a fejemhez, adhattam neki egy puszit is, megfogni ugye nem tudtam, mert egyik kezembe az infúzió folyt, másikon meg rajt volt a vérnyomásmérő.Elvitték, lemérték stb. pár perc múlva odavitték apukához. Délelőtt 10-kor született a kisfiam, de a déli szoptatásra már odahozták nekem. Szoptatni még nem tudtam, mert meg sem tudtam mozdulni a gerincérzéstelenítés miatt, de odafektették a karomra és kb. 1 órán keresztül ott volt velünk, mivel apuka is ottmaradhatott a szobában. Azon a napon utána 3 óránként kihozták hozzám, estefelé már szopizott is a drágaságom. Másnap még a műtétes kórteremben feküdtem, de harmadnap már átkerültünk baba-mamás szobába, ahol egész nap velem lehetett a kisfiam.
2010. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti, egyiket este a másikat éjjel szültem.

Az estit nekem sem hozták már be szülés után, de 2 órát (míg megfigyeltek) velünk lehetett. Utána elvitték mert aludnom kellett-nagyon sokat vajúdtam.....


A másodikat éjjel szültem, ahogy kijött rámrakták. Kb. 10 percet rajtam volt, aztán apával elvitték gyorsan lepucolták és visszahozták, amíg engem "foltozott" a doki addig apánál volt. Másfél óra után átsétáltam a szobába és a szülésznőm már tolta is utánam. Végig velem volt, csak fürdetésre toltam be én v. apa. - de azt is megvártuk ott.

2010. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami veled történt. Anyuban is rossz emlék maradt a császár után. :( (velem)

Második: mikor szültél a Szent Imrében? Meddig voltál bent?

2010. aug. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is fájásgyengeségem volt, kaptam rá oxitocint,hogy seítsenek a méhemnek dolgozni. Így végül természetes úton szültem.

Szerintem kórháza válógatja azt is,hogy egyáltalán milyen okkal császároznak meg valakit (természetesen nem a sörgősségi császárra értem),és az is eltérő kórházi szokás lehet,hogy utána mi hogyan történik.


Szerintem,fogsz itt hallani olyan történetet is,hogy valakinek ennél jobban alakult,de lehet hogy lesz majd roszabb is.


Az orvosodat kérdezted már erről?

2010. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!