Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért rossz a császárral szülés?

Miért rossz a császárral szülés?

Figyelt kérdés
Olvastam pár kérdést és sokan irták hogy miylen zserncsétlenek hogy császárral zsültek az hoyg is működik tulajdonképpen...egy 12 éves nagyon kíváncsi lány....
2010. szept. 19. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, mert nem érzi azt az érzést amit a gyerek születésekor szoktak.

14/L

2010. szept. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ahha értem gondolom 14 évesen még te se tudsz sokmindnet uyganugy mint én d ene bajj.::)azért köszi a válaszod
2010. szept. 19. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt így nem mondanám, hogy rossz a császáros szülés, de mégis, hiszen ez egy életmentő vagy komoly bajt elhárító nagy hasi műtét. Lehet sok okot írni, hogy miért csinálnak császármetszést, a teljesség igénye nélkül: a baba szívhangja leesik, anya pillanatnyi egészségi állapota miatt kell műtőbe menni, vagy már eleve olyan az anya állapota (pl. rossz a szemfeneke, magas a vérnyomása), vagy farfekvéves a baba (kevés olyan doki van, aki farfekvéses babát természetes úton segít a világra), hogy ún. programozott császárt kell alkalmazni.

A legtöbb nő, bár komoly fájdalom, mégis a természetes, hüvelyi szülésre készül, de sajnos sokszor a vajúdás alatt derül ki, sok-sok óra fájdalom után, hogy elkerülhetetlen a császármetszés.

Maga a császármetszés abból áll, hogy bikinivonalban ejtenek egy kis vágást, széthúzzák a bőrt, az izmokat átvágják és kiveszik a bébit, utána szépen összevarrják. Végezhetik altatásban és helyi érzéstelenítésben is, ilyenkor csak azt érzi az anyuka, hogy matatnak benne, meg hallja a hangokat is, cserébe azonnal megkaphatja a babáját.

2010. szept. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hozzáfűzném,hogy a mozgás sem túl egyszerű és mellette el kell látni egy pici csecsemőt...

A vágás meg medence csonttól medence csontig tart.

Kb 2-3hónap mire már nem fáj tényleg egy mozdulat sem kb,de van akinek tovább tart...


Egy császáros anyuka

2010. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg mondták császárral szülhetek csakis. (Csípőficamos voltam.) De még tizenéves vagyok szóal van addig ..:P
2010. szept. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia.én császárral szültem,első babám,nekem azért volt erre szükség,mert az én vérnyomásom is magas volt,170,és a babám szívhangja is,190 és már egy nappal túlhordtam a kicsit.talán azért mondják hogy rosszabb,mert ugyebár mint az előttem válaszolók írták,a hasi izmokat elvágják,aztán varrják,utána nem könnyű.fáj sajnos nagyon a belső varrat,én pl felállni nagyon hamar tudtam,viszont kiegyenesedni az maga volt a pokol néha,és ha sírt a babád bizony muszáj volt hozzá felkelni.

hogy hogyan működik?bikini vonalban vágnak jó hosszan,ott veszik ki a babát,engem gerince érzéstelenítettek,az se volt kellemes élmény,de ami nekem nagyon rossz volt hogy műtét után mozdulatlan kellett feküdnöm azt hiszem 6 órát még a fejem se emelhettem fel,csak forgathattam jobbra ill balra,és a katéter!hát...remélem életem első és utolsó katéterezése volt!az is iszonyat kellemetlen főleg mikor kiveszik,de aztán ezeket mind felül múlja a babád!bocsánat ha hosszú lett,de remélem eltudtam úgy ahogy mondani:D

2010. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert egy hasi mútét, nem veszélytelen és utána fáj.
2010. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

előző

Én is csipőficamos voltamm gyerekként (kengyelt hordtam, majdnem műtöttek, csak 10 hónaposan vették észre)

Ennek ellenére 2 nagy babát(4,4 és 4 kiló) szültem simán.

2010. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!