Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondják sokan, hogy az...

Miért mondják sokan, hogy az ˝úrinők˝ szülnek császárral? Hogy az nem olyan rossz mint a rendes szülés?

Figyelt kérdés

Van aki direkt ezt válassza?Miért?

Én is császáros leszek,de én jobban félek tőle,mint a rendes szüléstől.


38 h


2009. júl. 22. 13:36
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Engem legalábbis ezzel próbáltak vigasztalni...hogy az úrinők szülnek így.
2009. júl. 22. 13:40
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Én még sosem hallottam ezt... A barátnőm azért szült császárral, mert olyan csípőficama volt, hogy a szakorvos a terhesség elején kiadta a paprít a nőgyógyásznak, hogy csak császáral szülhet. Választási lehetősége sem volt. Amúgy sem lehet megválasztani, hogyan akarok szülni...eléggé nézik ezt a mai gazdasági helyzetben. Szóval, csak indokolt esetekben császároznak.

Amúgy a kolleganőm is végigvajúdta, amit kell, csak tolófájása nem volt, így muszáj volt császározni. Nem tudom, mi ebben az "úrinői".

Olyan nincs, hogy befekszel, vágnak kettőt, aztán kinn a gyerek, és az egészet letudják 5 perc alatt.


Minden jót!

39 h km

2009. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Ez hülyeség, és akit császároznak utána olyan fájdalma van, hogy még akkor is a falat kaparja/aki elhagyja magát/. Én császáros voltam, de csak a tolófájásokat nem várták meg, zöld volt a magzatvíz és még 4 órát vártak minden jón, amin kell átestem/magzatvíz vizsgálat, tágítás, burokrepesztés/semmit nem úsztam meg!

Nem tudom miért nézik le a császáros anyukákat, mi is megkínlódtunk érte, sőt veszélyeztetett terhesen állandóan vérvételre és orvoshoz kellett járni és mégis beteg lett a babám!

2009. júl. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%

Már pedig van ilyen. Valóban lehet kérni a császározást. Valószínűleg azért mondják, mert olyankor nem kell órákig-napokig vajúdni, hanem meg van előre beszélve, hogy mikor lesz a műtét.

32 h km

2009. júl. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is császáros voltam mindkét gyerekkel,mert az első farral volt, a második arccal előre, és egyiknél sem engedték a sima szülést.

Hallottam a kifejezést, talán azért mondják,mert azt hiszik nekünk nem fáj semmikor,és nem gondolják a szülést követő napokat végig.A sima szülés után volt aki 2-3 órával már "sétált", én még 24 óra múlva is csak botorkáltam./Én erre gondoltam, amikor nekem is mondták,hogy " de jó neked, nem is tudod milyen az igazi szülés"/

Nem fájt mindig, de felülésnél,lefekvésnél,ajajjj és még vagy 3 hétig utána.

/nekem még hosszanti vágásom van:(/

De ne aggódj, azért nem olyan vészes:)

Boldog babázást.Jó egészséget!

2009. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
13.57-es vagyok igen sajnos van ilyen ebben a világban pénzzel mindent el lehet érni én is azért kerültem az utolsó pillanatban a műtőbe, mert foglalt volt!
2009. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Nekem rossz fekvés miatt lesz...még barátnőm is mondta,(2 császár után) hogy örüljek neki.Nem tudom,hogy csak nyugtatni akart e,vagy tényleg könnyebb.


Persze a baba az első szempont,csak rá akartam kérdezni a második szempontra is .:-)

2009. júl. 22. 14:29
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják ezt, mert van, aki előre időpontra, császárral szül, kap egy érzéstelenítőt, és vajúdás nélkül hamarosan a kezében van as gyerek. Igaz, a felépülés sokkal rosszabb, mire a seb begyógyul, de a szülés lényegesen könnyebb. Ne félj tőle.
2009. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is császár lett a vége, magas vérnyomás miatt!

Én örülök, nem tudom ki mennyire szenvedett, de nekem hiába indították be nem tágultam és fájás sem volt!

Ha kérdeznék a következőnél erre szavaznék, igaz a császár után alig tudtam leszállni az ágyról, azt hittem szét szakadok. Igy is, úgy is fizettünk volna a dokinak!

2009. júl. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%
Szia! Akkor én biztos "úrinő" vagyok. Az első babámat császárral szültem. Tudtuk, hogy nagy baba, de a doki szerette volna normál úton megszületni. A kisfiam másképp gondolta...41+2 naposan vették ki, de addig megpróbálták oxitocinra, méhszájérlelővel is, hogy induljon, de semmi...egy fájásom sem volt, még jósló sem. Nem rajtam múlott:( 3 hónapja szültem a másodikat, szintén császárral...a doki megkérdezte, hogyan szeretnék szülni. Mondtam csak császár...nem vitatkozott megcsinálta. Programozott császár volt, én választottam dátumot...szóval ha innen nézzük, akkor úrinő vagyok. De ugyanúgy fizettem, mintha normál úton szültem volna és ugyanannyit kapott.
2009. júl. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!