Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szülés a Margit...

Milyen a szülés a Margit kórházban? Lehet-e fogadott orvosod, milyenek a személyzet tagjai, szülőszoba, van-e hűtő, milyen a kaja, mosdó?

Figyelt kérdés
Igazából minden IS érdekel, ami Margit szülészet:)

2021. júl. 15. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én 3 gyermeket szültem a Margitban, a harmadikat idén januárban, szóval kérdezz nyugodtan!🙂

Fogadott orvosom mindig volt, de pont azután változott ez a rendszer miután megszültem januárban, szóval most nem tudom mi van.

A szülésznők, orvosok szuperek, ha nem fogadsz senkit akkor is szinte biztosan jól jársz, a terhesgondozósok is fantasztikusak, imádtam oda járni, szinte fáj hogy több terhességet nem tervezek.😀

A szülőszobák jól felszereltek, elég nagyok, azt hogy milyen lehetőségeid vannak szülés alatt az erősen szülésznő függő.

A gyerekágyas osztály nem nagy ász, azt a pár napot ki kell bírni. A szobák általában 3 ágyasak, de nagyon picik, ha mind 3 ágy foglalt akkor a babák alig férnek el a kocsikkal, mozdulni se lehet. A mosdó, fürdő tisztasága nem tökéletes (különösen a zuhanyzók állapota hagy kívánni valót, és az egész osztályra van pár db zuhanyfülke), a kaja no komment, szóval jó ha tud neked valaki behozni ételt, mert szoptatós kismamáknak édes kevés amit adnak. Sok segítséget a csecsemős nővérektől ne várj, erélyesen kérni kell ha szeretnél valamit. A védőnők többet segítenek, de ha pont hétvégére esik az ott tartózkodásod akkor ők nincsenek sajnos.

Hűtő van, felcímkézve tárolhatsz benne bármit, van vízforraló és mikro is.

Összességében nekem mind 3 szülésem jó élmény maradt.🙂

2021. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és ha bármi kérdésed van akkor nyugodtan kérdezz.🙂
2021. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm, hogy írtál. Sosem voltam még a Margitban, van büfé, a frissen szült anyukák lemehetnek? Látogatók bármikor bemehetnek, vagy van látogatási idő? Amikor bemegy az ember szülni, akkor azt a rengeteg cuccot hova lehet lepakolni (gondolok itt a kórházi tartózkodásra bepakolt ruhákra, ásványvízre, pipere holmira, stb) ? Ha van fogadott orvosom, gondolom a kórházi benntartózkodásom alatt ettől függetlenül minden nap más doki vizsgál meg....
2021. júl. 21. 08:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most a covid miatt másképpenvan-e, 2x szültem ott, az osztályra nem mehet be senki, a babát nem viheted ki, de te kimehetsz. Én ezzel így mélységesen egyetértek. Van fizetős szoba, oda apa bemehet.
2021. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van büfé az alsó szinten, normál esetben oda le lehet menni, de a covidos zárlat alatt sajnos nem lehetett elhagyni az osztályt csak mikor haza mentünk. Látogatók covid ideje alatt egyáltalán nem jöhettek, most azt hiszem van egy bizonyos időintervallum mikor lehet menni, de ezt meg kell érdeklődni. Normál helyzetben te kimehetsz bármikor az előtérbe a látogatókhoz, de a babát nem tolhatod ki, az üvegajtón keresztül láthatják csak a látogatók.

2 táskát kell összekészíteni a kórházba, egy nagyobbat ami majd a gyerekágyas osztályra fog kelleni, egy kisebbet ami pedig a szülőszobára (hálóing, papucs, tusfürdő, törölköző stb.). A kisebbet beviszed magaddal a vajúdóba, a nagyobbat egy zárható szekrénybe teszik és szülés után átviszik neked a gyerekágyas osztályra a szobádba.

Szülés után már nem nagyon van vizsgálat, vizitekkor megkérdezik hogy vagy, aztán általában ennyi. Hazamenetel előtti varratszedést, stb. a fogadott orvosod fogja csinálni.

Amikor bemész szülni akkor az épp ügyeletes orvos fog megvizsgálni, és ha beindultak a dolgok tényleg akkor behívják a fogadott orvosodat, aki onnantól átvesz.

Fizetős szoba 2 db van, egy 1 ágyas és egy 2 ágyas. Ezekben van külön fürdő illetve hűtő. Apa oda bemehetett covid előtt de covid alatt oda sem.

2021. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!