Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok, ti is tapasztaltá...

Császárosok, ti is tapasztaltátok ezt a viselkedést a műtét során a személyzet részéről?

Figyelt kérdés
Nagyon megdöbbentett, hogy egy számora nagy esemény, egy élet világrajövetele mennyire nem számít nálunk..a fejem fölött beszélték ki az előző esetet, majd az ebéd ehetetlenségét, aztán a beosztásokat stb. Én meg ott feküdtem, mint egy darab fa, pánikoltam, féltem, a kutyát nem érdekelte. A babát kiemelték, felsírt, el is vitték. Majd visszahozták pár percre, ekkor kaptam pár emberséges pillanatot... Két különböző kórházban szültem, az egyik magán volt... ugyanezt tapasztaltam.. volt fogadott orvosom.
2015. nov. 26. 12:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
83%

Az orvosoknak meg a többieknek a mütöben ez teljesen megszokott rutin, nem pedig valami különleges dolog.


Kb olyan, mintha te fözöl, akkor is beszélgetsz közben. h van kivel és nem áhitatosan nézed az edényeket.


Persze, NEKED különleges, de nekik nem.

2015. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Akkor egy temetésen is viselkedjünk így? Ha mondjuk távoli rokonok vagyunk? Nem kell megadni a másiknak az alapvető emberi tiszteletet?

A szülés egy élet létrejötte. Persze, hogy rutin a fizikai része annak aki levezeti, de szerintem nem kicsit bunkóság így viselkedni..

2015. nov. 26. 12:44
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
A temetésen a sírások lennének a megfelelö összeahsonlítási alap - és ök igen sokszor viccelödnek a sír kiásásakor, illetve a behantoláskor sem igazán gyászos, megilletödött hangulatban dolgoznak.
2015. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

nem igazán tudom mit kellett volna tenniük vagy mondaniuk..

nekem is volt fogadott orvosom, de olyan érzelmi állapotban voltam a műtőasztalon, hogy őszintén oda se tudtam rájuk rendesen figyelni, és nem is érdekelt mit mondanak, csak a babámra tudtam gondolni, és arra, hogy mi lesz ha odaadják, hogyan tegyem a mellemre stb.

Ha jól emlékszem, néha beszélgettek az állapotomról - épp hogy van a vérnyomásom stb. - a köztes időben pedig az orvosom magyarázta a többieknek, hogy még aznap milyen munkák várnak rá, mikor miben segítsenek majd neki stb. tehát totál nem rólam beszéltek. Néha persze mondogatta az orvosom nekem is, hogy minden rendben, mindjárt kész vagyunk stb.

Utána már kitoltak, és nem foglalkoztak velem aznap többet, a csecsemősök vettek át, az orvosom ezt követően persze minden nap bejött ellenőrizni, megvizsgálni, váltott pár szót a férjemmel is. Összességében én elégedett vagyok, sőt hálás is hogy nem álltak neki ott a műtőasztalon mindenfélét mondani nekem, mert nem tudtam volna figyelni rájuk, és így legalább elterelték a figyelmem.


De tényleg, nem is értem, mit vártál, kezdjen el kérdezgetni téged hogy első baba e stb? :D szerintem inkább meg figyeljen mindenki oda nehogy bent maradjon egy csomag szike.

2015. nov. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Felettem is hasonló dolgokat beszélgettek, de megmondom őszintén, engem nem érdekelt. Nekem is volt fogadott orvosom, és egyáltalán nem volt csalódás... A felsírása a mai napig a fülemben cseng, és az első alkalom, hogy a kezembe adták :) nekem ez a legszebb emlék és nem rombolta le a hangulatot a dokik témázgatása.
2015. nov. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Én annyit vártam, hogy pár mondatban jelezzék, hogy hol tartunk, megkérdezzék, hogy minden oké-e? HA a kismama nyitott (ezt lehet látni), akkor meg nyugodtan lehet egy két kedves kérdést feltenni. Legalább annyira, mint az aznapi menüt kibeszélni.
2015. nov. 26. 12:55
 7/39 anonim ***** válasza:
87%

ha teszem azt napi 2-3 szülésed/császárod van az év majd minden napján akkor már neked sem egy csoda lenne hanem egy munka ....


én spec együtt vihogtam a dokival és az aneszteziológussal

:-)

jobb volt mintha kiakadnék mert ők dolgoznak nekem megy egy "csoda"

2015. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
50%

Én sem értelek, őszintén, mit vártál, mit kérdezzenk?

Nekik ez a munkájuk, lehet te voltál aznap a 10. anyuka. Én fölöttem is hétköznapi témákról duruzsoltak, de komolyan nem bánom, hogy nem kérdezgettek, még azért is haragudtam, amikor a gyerek nevét kérdezték, mert mit képzelnek, és ilyen extázisban ilyen fontos kérdést tesznek fel... :D (előtt vajúdtam néhány órát) És még szerencse, hogy ott volt a férjem, mert én hebegtem-habogtam.

Komolyan, mit vártál?

2015. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is valami pénzügyi dolgokról beszéltek, ha jól emlékszem. Engem egyáltalán nem zavart. Sokkal rosszabb lett volna, ha rólam beszélnek, mert nyilván akkor valami gond lett volna...

Nekem az altatóorvos közvetített, hogy mi történik a hasam körül :-)

2015. nov. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
64%
nekem varrásnál volt(hüvelyben belül)hogy a gyakornok doki nem tudta hogyan csinálja folyamatosan kommentálta hogy mi hogyn miért nem megy, még én, a páciens nyugtattam, hogy de biztos sikerülni fog, amikor az asszisztensek hívtak rendes főorvost, aki kiszedte az addigi kókány varratokat és magyarázva kezdte előlről az egészet és közben letolta a gyakornokot, hogy így(tecjnikai/szakmai problémákról) nem beszélünk, pláne beteg előtt nem. sima állami kórház sztk-s alapon.
2015. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!