Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hallottatok olyan esetről,...

Hallottatok olyan esetről, hogy a szülő nő annyira nem bízott a kórházi személyzetben, hogy ügyvédet vitt magával kísérőként?

Figyelt kérdés

Én pont ezt fontolgatom. A személyzet bunkó, váltani nincs lehetőségem, most éppen ez tűnik a legjobb ötletnek.

Tud valaki olyanról aki ezt a megoldást választotta? Mi a véleményetek az ötletről?


2015. febr. 15. 23:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Mire mész vele, azon kívül, hogy utálni fognak és megnehezítik minden pered. olyan nincs, hogy nincs lehetőséged váltani.
2015. febr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Mégis, mit tehet ott egy ügyvéd? Szüléshez beengedni nem fogják. A bunkóságot egy ügyvéd sem tudja megváltoztatni.
2015. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Eddig azon (is) volt nézeteltérés, hogy milyen vizsgálatokba egyezek bele. A dokumentáció szerint beleegyeztem, az én álláspontom szerint kiadták az utasítást és nem engedtek teret az ellenkezésemnek.

A szülésnél főleg az időhatárokkal leszünk hadilábon, hogy egyes esetekben mennyit várnak vizsgálatok közt, leállás , lassulás esetén meddig várnak a beavatkozásokkal (természetesen az esetben, ha mindketten jól vagyunk).

Az ügyvéd abban segíthetne álláspontom szerint, hogy ha ezeket írásba foglalom, és a személyzet tud róla, akkor csak nem lesz merszük kényszeríteni, vagy a leírtaktól eltérni, mert rögtön lesz rá tanúm, méghozzá olyan, aki egy esetleges perben jól tud segíteni.

Ahol szülni fogok még császárhoz is beengednek kísérőt (de oda csak egyet), és ezt nagyon szigorúan be is tartják.

2015. febr. 15. 23:28
 4/18 anonim ***** válasza:
58%
Fura ötlet, de ha te így érzed magad biztonságban, akkor miért ne? A személyzetnek nem fog tetszeni, de mivel már amúgy is bunkók veled, ez már nem oszt, nem szoroz. Mindegy, mi az eszköz, a lényeg, hogy a legjobb ellátásban részesülj. Ha ügyvéd kell hozzá, hogy komolyan vegyenek, és normálisan foglalkozzanak veled, akkor azt viszel. Még mindig jobb, mintha esetleg elcsesznek valamit.
2015. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Miért ne? Ahol beengednek kísérőt a szüléshez, oda vihetsz bárkit. Akár ügyvédet. Nem csodálkozom ezen a mai világban. Egyes helyeken átesnek a ló túloldalára és sajnos nem mindenki teheti meg hogy kórházat vált. Ha ez adja neked a biztonságot, hát legyen és ne hallgass senkire aki eltántorítana. :)
2015. febr. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
De az ügyvéd hogyan fogja megítélni, hogy valóban jól vagytok, valóban lehet várni egy beavatkozással? Pl hogy szükséges-e az oxitocin. Ők azt mondják, hogy baj van a babával, majd mutatnak egy ctg görbét és akkor?Kielemzi az uügyvéd? Én értelek, én is féltem mindentől, a azemelyzettol, a felesleges vizsgálatoktól, a megalázástól. De bent volt velem a férjem, aki már garancia arra, hogy ne merjenek bunkózni és volt fogadott orvosom, szülésznőm. A dokival nagyon jó viszony alakult ki, mire szülésre került a sor, vakon bíztam benne, mert tudtam, hogy jót akar és tisztel annyira, hogy semmi olyat ne tegyen, ami felesleges és csak az ő kényelmét szolgálja. A szuloszoban nem is volt bent más, mint a saját dokim, szülésznőm és a legvégén gyerekorvos, csecsemősnővér.
2015. febr. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nonszensz egy ötlet, meg fog születni a gyereked ekkora túlaggódás nélkül is, egy teljesen egyszerű kórház elég hozzá.
2015. febr. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Amit én nem értek. A szülő nő (te) miért nem egy olyan orvost választ szülészorvosnak, akiben megbízik. Én 10+ éve jártam a nőgyógyászomhoz, akinél szültem. Terhesség közben is volt ideje (természetesen a magánrendelésén) arra, hogy az én időközben összegyűjtött kérdéseimre válaszoljon.

Arra azért kiváncsi lennék, hogy hol találsz majd olyan - gondolom orvosi ügyekre spec. ügyvédet - aki ráér majd veled szülni. Én (a férjem) egy régi ismerős telefonszámát vittem magammal, ha valami történne velünk, intézkedni tudjon, papírokat kikérni, stb.

2015. febr. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ellenszenves a viselkedésed. Mi az, hogy személyzet???? Egyáltalán nem beszélsz tisztelettel azokról, akik világra fogják segiteni a babádat, gondolom ezt érezteted is velük és csodálkozol? Nem szálloda egy kórház, ahol minden rólad szól és a pénzedért azt tehetsz amit akarsz és úgy alázod őket ahogy akarod!
2015. febr. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is majdnem feleslees, mert ha ennyire be akarod biztosítani magad, akkor olyan embert kéne magaddal vinned, aki ért a szülészethez. Ha mindenképp jogászt, akkor olyat, aki egyben igazságügyi szakértő e területen. De gyanítom, jobb "kiszolgálást" kapsz, ha külsősnek mondjuk kerítesz egy bármilyen orvos rokont/barátot az adott kórházban. Ha csak tanúnak vinnél valakit, akkor inkább vigyél egy karakán apukát vagy barátőt, vagy bárkit, aki vészhelyzetben csakazértis rohangál, viszont érzelmi támaszt is nyújt neked.
2015. febr. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!