Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a Tena Lady/Tena...

Szülés után a Tena Lady/Tena Pants-et használhatom pisilésre is a vérzés mellett?

Figyelt kérdés

2.gyerekemet várom jövő hónapban. Az elsővel kínlódtam sokat, hogy menni pisilni, minden felállás fájt nagyon. Mivel amúgy is vastag TENA betétet vagy TENA Pants bugyipelenkát fogok használni szülés után, nagy probléma ha megy abba a pisi is majd, és nem megyek ki pisilni? Addig se kell felállom meg kivánszorognom...

Mit gondoltok, működhet? Pisilhetek abba, vagy nem ajánlott?

Ha nagyon elvetemült ötlet, akkor elnézést előre is!



2021. aug. 2. 13:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Én biztos nem pisilnék magam alá. Pláne, ha gátmetszés is van...

Minél többet mozogsz, annál hamarabb gyógyulsz. Ha elhahyod magad, tovább tart a felépülés.

2021. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Friss sebet nem akarnék a helyedben elfertőzni. Rendben van, hogy frissen steril, de hamar elkezd bomlani.
2021. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha abba belepisilsz, akkor azt utána ugyanúgy egyből le kell cserélned. Én legalábbis biztosan nem fetrengenék a hugyomban órákig. Ahhoz meg ugyanúgy fel kell állni, elvánszorogni a fürdőig, hogy ne a szobatársaid előtt pucérkodj, levenni, kidobni, megtörölni magad, felvenni az újat stb. Semmivel nem vagy előrébb. Egyébként a gyerekedet hogy látod el így? Őt is gyakran kell pelenkázni, öltöztetni, vizsgálatra vinni stb., akkor meg már férjen bele a WC.
2021. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy eredetileg inkontinenciára van a betét, de szerintem nem higiénikus - ilyen melegben főleg- amellett szerintem nem is bírná el vérzés mellett, éa bocs de undi.

3 császárom volt. Mindhárommal megszenvedtem, a második 2.órás műtét volt, másnap bélgyulladást kaptam, de nem volt az a pénz ami miatt nem keltem volna fel wc-re 🤷‍♀️

2021. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan gondoltad a cserét?
2021. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Fúj nem! Biztos, hogy nem pisilnék be! Eleve a betétet is sűrűn kellene cserélni, akkor meg már pisilhetsz is.

Plusz minél többet mozogsz, annál hamarabb gyógyulsz.

2021. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazán gusztusos lenne a saját vizeletedben feküdni órákat, fél napokat. És még az anyák vannak felháborodva, mikor valaki megemlíti, hogy sokan gyerek mellett elhagyják magukat... Bakker, te az ágyba akarsz pisilni...
2021. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkét szülésem után volt bepisilős balesetem. Az elsőnél 2x is katétereztek, mert nem tudtam szülés előtt és után pisilni.... Hagyjuk...Gátmetszés is volt. Másodiknál meg császár volt és amiatt lógott belőlem órákig..

Mindkét alkalommal az első napokban nehezen mozogtam, legtöbbször a wc ajtóig jutottam el és már olyan erős volt az inger, de a záróizmom nulla, hogy egyszerűen nem bírtam tartani.

Én sima vastag Tena Lady-t használtam, ami talán Super vagy Super Plus jelölésű lehetett és minden alkalommal felitta, pedig ugye rengeteget kell inni szülés után.. Úgyhogy az én esetemben működött a sima betét is.


De ezeket én nem direkt csináltam, hanem ezek záróizmos balesetek voltak. Szerintem ha be is pisilsz, akkor is azonnal cserélned kell és ígyis úgyis fel kell tápászkodnod, mert közben vérzés is lesz, szóval kosz nélkül cserélni se tudod az ágyban. Azért csak csak törölni kell meg minden, hogy tisztán vegyél fel egy újat.

(Az egy másik kérdés, hogy vajon ezek meddig tartják a vizeletet? Mert lehet 5 perc után már a bugyidra/nadrágodra átnedvesedik.)

2021. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy lehet napjában max 2-3 órát tudsz majd ücsörögni, mert annyi teendőd lesz.

Az én fiamat minden etetés előtt és után vinni kellett a csecsemősökhöz, plusz a vizsgálatok, a tea kikérés, a kaja tálcák visszavitele, wc + mosakodás, pelenkázás, evés stb. Alig tudtam kipihenni magam a kórházban.. Nem úgy volt mint ahogy az ember elképzeli, hogy óó csak szoptatok és alszunk.

2021. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem menj a wc-re pisilni. Nekem is fájt, de ez van.
2021. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!