Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésmegindításnál használt...

A szülésmegindításnál használt infuzió amit a kismama folyamatosan kap tényleg lerövidíti, meggyorsítja a szülést?

Figyelt kérdés
40 hetes elmúltam és az orvos meg akarja indítani burokrepesztéssel és infúzióval a szülést.
2010. aug. 29. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Én is holnap fekszem be, mikorra voltál kiírva?
2010. aug. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen. Bár kinek, mi a rövid. Nálam infúzióstól volt 20 óra a vajúdás és a szülés. Ebből kb. 9 órán keresztül ment az oxitocinos infúzió. Bele se merek gondolni, hogy mi lett volna ha nem adják, talán sose szülök meg.
2010. aug. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is kaptam, nem tudom pontosan, hogy mennyi ideig, de összesen 18 óra után császár lett a vége. Nemhogy lerövidítette volna, de még be sem indította, hiába kaptam a végén már óriási adagot.
2010. aug. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Én 3-szor szültem igy. Az 1. hosszabb volt, kb. 6 óra, de lassan ment az oxi, mert halott volt a baba ezért nem sürgették. A másik két szülésem nagyon gyors volt, 2 óra és kevesebb mint két óra. De nagyon kemény volt. Volt egy természetes szülésem is, úgy hogy tudom hasonlitani.
2010. aug. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az oxitocinon múlik a gyorsaság. Nekem is indított volt és 3 óra sem volt a vajúdás, aztán szinte kipottyant a babám. Egy ismerősöm indítástól számítva vagy 17 órát vajúdott, aztán császár lett belőle.
2010. aug. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Aprilisban szultem reggel 7 kor burok, utana oxitocin es 17 25 kor erkezett a fiam :)
2010. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ó istenem, szegény 4. válaszoló!! Ez borzasztó lehetett számodra :-(( Nagyon sajnálom!
2010. aug. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem is indított szülésem volt,burokrepesztés+oxitocin.12,5 órát vajudtam.10 perc volt a kitolás.tehát nekem nem rövidítette le.
2010. aug. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem hatott az oxi egyáltalán. Nem indítottak, csak elkezdett szivárogni a magzatvíz fájások nélkül. Fájásokat akartak vele előhozni, de nem történt semmi, úgyhogy egy napnyi oxitocin után, egy utolsó nagy löketet követően műtöttek, mert addigra a babám szívhangja is leesett.

Szóval nem lehet készpénznek venni, hogy nálad is gyorsítani fog.

2010. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapja, burokrepesztéssel oxitocinnal indítottak 41+5hetesen. 7:15-kor, 12:37kor megszületett a kisfiam. Olyan 30perc körüli kitolási szakasszal, végül életmentő császárral. A fájásoknál rosszabbra számítottam, sajna a kitolási szakasz elhúzódott, az kemény volt! Ettől függetlenül csodás élmény maradt! Ja, első baba. Szép szülést/születést Nektek!
2010. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!