Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott orvos nélkül szülni?

Fogadott orvos nélkül szülni?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata? Esetleg olyan, hogy az első baba fogadottal volt, a második már nem? :) Érezni a különbséget?
2021. aug. 25. 09:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom te hol élsz, de mostmár ez nem választás kérdése, ugyanis illegális anyagi honoráriumot adni az orvosnak vagyis senki nem mehet be szüléshez, mert ingyen ki tenne ilyet. Az én orvosom pl kerek-perec megmondta, hogy nem fog tudni bemenni a kórházba, úgyhogy az első orvossal, a második már orvos nélkül születik majd. Terhesgondozásra viszont magánba járok.

Most pedig majd jönnek biztos lepontozni, hogy de az én orvosom bejön, nálunk lehet ilyet stb, sehol nem lehet, az orvosom mondta hogy jövő év elejére már senki nem is fog bemenni senkihez de most még megy a hitegetés meg a kiskapuzás sok helyen.

2021. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
62%

Fiam 2 éves, nem volt fogadott orvosom.

1000%ra meg voltam elégedve.


Most 35.héten járok, szintén orvos nélkül.

Eszembe nem jutott fogadni, pedig megtehettük volna.


Ellenben barátnőm fogadott, nem kevés pénzt ki is fizetett. Mikor eljött a szülés az orvos épp nyaralt, nem volt ott. A pénznek meg egy részét adta vissza.


Unokatesóm is fogadottnál szült, ő is megbánta, mert totál nem a megbeszéltek alapján zajlott a szülés (pedig indok nem volt rá)

2021. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

ez kórházfüggő is. van, ahol amúgy is annyira jó a szülészcsapat, hogy nem érzed a fogadott orvos hiányát, pl. a honvéd kórházban.


a helyi kórházban pl. nem fogok szülni, mert nem egy alkoholista nőgyógyász van.. köszi, inkább nem kérek belőlük. egy rákszűrés kenet levétele nehéz feladat egyeseknek, nem még egy szülés levezetése...

2021. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
1-es : Ha elolvasod mégegyszer, pont azért kérdezem, hogy mennyivel másabb, nem értem a felháborodásod. Nem látom az értékét a kommentednek.
2021. aug. 25. 09:31
 5/23 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm!
2021. aug. 25. 09:33
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk az orvosok műszakon kívül nem mehetnek be. Szóval hiába járok magánba, max akkor lesz bent a dokim, ha épp ügyeletes. Szülésznőt viszont lehet fogadni, ugyan náluk is megvan egy korlát, hogy hányszor mehetnek be műszakon kívül. Ez természetesen fizetős dolog, konzultációért kell fizetni, erről számlát is adnak, a hálapénz tilos.
2021. aug. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy fiam van,nem volt senkim fogadott. Szuloszobanbmindenki tokeletes volt,emberkent bantak velem! Nem lettem agyonbabusgatva,de amire szuksegem volt,megkaltam. Kedvesek voltak. Csecsemosok voltak egyedul kriminalisak,de ez a legtobb helyen ilyen. Oket nem hiszem h lehet fogadni. 😅 (Janos kh)
2021. aug. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%
Ügyeletben császároztak mind a 2 alkalommal. Maximálisan elégedett voltam az orvossal.
2021. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Egy hónapja szültem, senkim nem volt fogadott, mégis teljesen flottul ment minden. Talán ilyen apróságokat tudnék említeni, hogy az online szülésfelkészítőn megmutatták, hogy milyen fullextrás szülőszobák is vannak és majd lehet választani, aztán mikor odakerültem, bekísértek a legfapadosabba (valójában tömindegy volt, ott is megszültem, csak valszeg azoknak jut a jobb, akik fizetnek, akár színésznőnek).

Eredetileg úgy terveztem, hogy fogadok orvost, csak közbejött ugye a variálás, a nőgyógyász pedig, akihez korábban jártam, nem is dolgozik kórházban, így már az elejétől tudtam, hogy bárhogy változik a törvény, ügyeletben fogok szülni. Utólag nem is bánom, el sem tudom képzelni, mennyivel kap vajon többet az, aki 100+ ezret fizet, mert velem is kedvesek voltak, normálisak, és amennyire meg tudom ítélni, az orvos is tökéletes munkát végzett. Ugyan akkor láttam őt először és utoljára, de nálam ez nem volt szempont.

Hozzáteszem, olyan kórházban szültem, ahol a facebook csoportban mindig azt írják, hogy az összes orvos jó, bárkihez kerülsz.

2021. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát en fizettem orvosnak,szülésznőnek,de ennyi erővel az ablakon is kihajíthattam volna azt a pénzt,mert semmit nem ertek,semmit nem segítettek, egy futószalag volt az egész és borzasztó megalázó. Havi 20 ezer magán+ a genetikaik, 170 a dokinak, 70 a szülésznőnek. Soha többet! Nagyon megbántam,és nem én vagyok az egyetlen. Ügyeletben legalább nem siettetnek majd,és aki emberséges az úgy is az lesz,aki meg nem az pénzért se.
2021. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!