Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni erős fájdalom?...

Szülés utáni erős fájdalom? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

08.18-án szültem az első gyermekemet, a kislányom rekord sebességgel érkezett a világra természetes úton, gátmetszéssel (sikertelen volt a gátvédelem, én pici vagyok, a lányka pedig nagyobb volt, mint gondoltuk volna, hogy lesz).

A gátsebem már jól van, viszont a szülés óta fájdalmas a vizelés és a székletürítés (nincs aranyerem és normális a székletem is, szóval nem lehet ez a gond) is. Mindkettő esetében alhasi éles nyilaló fájdalmat érzek, ami valamelyest akkor enyhül, ha a kezemmel erősebben megnyomom és megtartom az alhasamat.


Beszéltem az orvosommal, azt mondta, hogy várjunk még a hathetes kontrollig, ha akkor is fennáll a probléma, akkor komolyabban foglalkozunk majd vele. Addig is próbáljak meg pihenni és nem túlerőltetni magamat. Viszont számomra minden egyes wc látogatás így kínszenvedés és nem tudok mit kezdeni vele.


Van itt olyan, akinek hasonló tünete volt? Mitől volt? Elmúlt végül magától vagy szükség volt valamilyen orvosi beavatkozásra?


2021. szept. 1. 16:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Gátmetszés után egy darabig ilyen. Ezért mondja az orvos a 6 hetes kontrollt. Azért egy szülés után a test nem regenerálódik olyan gyorsan, sok idő kell neki. Én a helyedben még nem paráznék, főleg ha a szülés után még nem telt le a hat hét.
2021. szept. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hú még csak most szűltél! Nyugalom. A testnek időre van szüksége, hogy regenerálódjon.
2021. szept. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 7 hete szültem, szintén gyorsan történt minden, gátmetszèssel. Kb 3 hétig én is csak úgy tudtam elvégezni a dolgom (mindkettőt), hogy támasztottam az alhasamat a kezemmel. Először fájt, aztán már csak kellemetlen volt, végül elmúlt teljesen. 6 hetes kontrollon rendben volt minden, mostmár teljesen a réginek érzem magam fizikailag. Legyél türelmes a testeddel, idő kell a regenerációhoz.
2021. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!