Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen egy szülés? Miből áll...

Milyen egy szülés? Miből áll a folyamat? Mennyire fájt? Nekem voltmár hogy mensziszkor úgy fájt hogy szorítottam a fogam meg potyogott pár könnycsepp is. Megköszönném ha irnatok tapasztalatokat

Figyelt kérdés

2016. jan. 20. 20:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

A fájdalomküszöb egyéni és a megélése szubjektív, így erre egységes választ nem fogsz kapni.


A szülés folyamata, ha nem kell orvosilag beavatkozni: fájásokkal vagy magzatvíz elfolyással indul be. A fájások eleinte 10-15 percenként jelentkeznek, aztán sűrűsödnek. Egyszerre kb fél percig tart, utána szünet. Ez pár óra, egyénenként változó, van akinek 10-15 óra, van akinek 3-5.

Utána jön a kitolási fázis, amikor nyomási ingert érzel és a méhizomzat kifelé nyomja a magzatot. A nyomások száma változó, de ez a szakasz 10-30perc szokott lenni. Ez már nem fáj, csak erős feszítő érzéssel jár.


Amikor kint van a baba, utána megszűnik a fájdalom.

Ha bármilyen komplikáció adódik, akkor ezerféle lehet egy szülés, elég vastag szülészeti tankönyvek vannak, pont emiatt.

2016. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

A saját tapasztalataimról tudok beszámolni:

Magzatvíz folyással és kapásból 6-7 perces fájásokkal indult a folyamat. Vajúdtam összesen kb. 10 órát, melyből az utolsó 3-4 óra volt brutális, de akkor már bőven adagolták az oxitocint (erősítette és rendszerezte a fájásokat). Amikor teljesen kitágultam, jött a kitolási szakasz, ami nálam elhúzódott 1 órásra, de - mint utólag kiderült - a rövid köldökzsinór állandóan visszahúzta a babát, így vittek császározni.

A szüléssel pedig nem ér véget minden fájdalom, egyrészt nálam ott volt a műtéti seb (sokaknak gátseb), másrészt hetekig méhösszehúzódásokat érezhet a friss anyuka, ami azért elég kellemetlen tud lenni (főleg szoptatáskor).

A fájdalomra visszatérve, a menstruációm idején általában 1 napot csak fájdalomcsillapítóval tudtam átvészelni, anélkül képtelen voltam pl. a munkára koncentrálni. A vajúdás ennél sokkal fájdalmasabb volt, megvallom nekem sok momentum kiesett...

2016. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Nekem is volt egy időben elég fájdalmas menstruációm, volt, hogy alig vártam, hogy a doki beszúrjon egy injekciót, mert a rendelőig is alig tudtam eljutni, többször össze is estem ilyenkor. A szülést mindenféle fájdalomcsillapító nélkül csináltam végig, jóóó hosszú volt, bő 24 óra vajúdás, 1,5 órás kitolás. A kitolás már nem volt gáz, csak nehéz, a vajúdás viszont igencsak fájt, de ez egy nagyon más tudatállapot, nekem is sokminden kiesett, amit a férjem mesélt. De nők milliárdjai túlélik, hiszen csak egy nap az életből szülésenként, a gyerekért bőven megéri, nem érdemes félni tőle.
2016. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
A menzinél sokkal erősebb fájások a szülési fájások! Én kéjgázt kaptam szülésnél, és valami fájdalomcsillapítós koktélt a fenekembe, és persze ordítottam is már a végén, 5 óra volt az "egész". A kitolás nekem könnyen ment, pár perc volt. Egyszercsak éreztem, hogy "kakálni" kell, ki voltam teljesen tágulva, ekkor az orvos a hasamat valahogy fogta, és segített tolni, 4-et nyomtam összesen. Utána mintha elvágták volna, semmi nem fájt. ( A méhlepényt kihúzta egy mozdulattal a szülésznő). Epidurálist nem tudsz kérni szüléskor, ha már a menzi fájdalom is kikészít? Érdeklőd meg, hogy tudsz-e kapni még jóval szülés előtti hetekben.
2016. jan. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Indított szülésem volt, így végig oxytocinnal vajúdtam, 6 órát. Na az valami brutális... megsokszorozza a fájásokat. (A vége sürgősségi császár lett, több probléma miatt.) Most úgy vagyok vele, hogy ha nem kapok oxy-t, akkor bármikor szülök, akár tízet is!
2016. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
A másodiknál én is oxit kaptam,de másfél órát még vigyorogtam utána. A vajúdás, szülés semmivel nem volt fájdalmasabb, mint az elsőnél. Meg se rövidebb, se hosszabb.
2016. jan. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A könnypotyogtatós fájásnál valami 10szer erősebbre készülj.
2016. jan. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ti sirtatok vagy ordìtottatok vagy? Mennyire tolerálják ezt a doki vagy az ápolòk? Rádszòlnak vagy inkább biztatnak?

2016. jan. 21. 11:07
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretik, ha ordítasz, mert - bár jól esik - csak tovább fáraszt, és azt a minimális kontaktot is elveszted közben.

Inkább a légzést szokták hangsúlyozni, hogy arra figyelj, bár abban az állapotban kb... anyátokat. :D

2016. jan. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Nem sírtam és nem is ordítottam, max. a legvégén hangosabban nyögtem. A fogadott szülésznőm gyakorlatilag végig ott volt mellettem (természetesen a páromon kívül), és folyamatosan segített, hogy mikor mit csináljak, hogyan lélegezzek, emellett felváltva szorongattam a kezüket, illetve kapaszkodtam az ágyba. A dokim is segítőkész volt, alapvetően jó hangulatban telt az egész szülés. A császár közben pedig már beszélgettünk, mert az érzéstelenítő hatására sokkal jobb lett a közérzetem. :)

2016. jan. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!