Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléssel kapcsolatos kérdés....

Szüléssel kapcsolatos kérdés. Bővebben lent. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 25 hetes kismama vagyok, első babámat várom. Igazából nem félek magától a szüléstől (remélem természetes lesz, mert a császártól viszont rettegek,ahogy minden műtéttől...), de nem tudom, hogyan készülhetnék fel rá, hogy "kibírjam".

Nagyon nagyon alacsony a fájdalomküszöböm,nem birom a szike / olló látványát sem elviselni, sem a tűket :(

Az összehúzódásokat biztosan bírni fogom, addig nincs gond, még nem vágnak/varrnak. Na az utóbbiak gondolatától vagyok rosszul már előre :(

Ki hogy élete meg a szülését, és a gátmetszést/varrást? Tényleg annyira szörnyű, mint ahogy egyesek leirják itt? Irjatok le mindent őszintén légyszi, fel szeretnék készülni mindenre, nem akarom, hogy bármi is váratlanul érjen!

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

24/N



2016. aug. 17. 14:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Azok a bizonyos kibírható összehúzódások engem annyira kiütöttek, hogy fogalmam sincs, mikor vágott a doki.

Nem lengeti meg a fejed felett a műszert, hogy lásd, mielőtt vág. És ha szólsz előre, akkor nem is fogja bejelenteni.

2016. aug. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen, azt gondolom, hogy nem fogja "meglengetni" a műszert, de gondolom azért látni fogom, hogy mit csinál, mire készül... De ha nem igy lesz, annak csak örülni fogok. A varrás viszont már biztosan nem lesz olyan dolog, amit "szinte észre sem veszek"... Ettől picit jobban tartok :(

Köszi a választ :)

2016. aug. 17. 14:57
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

azok a kibírható összehúzódások tényleg olyanok, hogy szeretnél könyörögni, hogy szedjék ki belőled valahogy a gyereket de már nem tudsz kommunikálni, annyira a halál ott áll melletted :D

jó, nem beparáztatni akarlak, túléli több milliárd nő, te is túl fogod, de őszintén leszrod mit csinálnak veled, csak legyen vége :)

nekem még friss, múlt héten szültem, most vacak a gátmetszés, de akkor ott a legkisebb gondom volt :)

2016. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%

A vágást nem fogod sem látni sem érezni mert egy fájás alatt vágnak a kitolási szakban amikor jóesetben csukva a szemed és épp nyomsz. A varrás alatt meg ugyis abban az eufórikus àllapotban leszel a baba szülezése miatt hogy nem fogsz azzal foglalkozni. 😊 boldog babázást,

7 éves 4 éves és 1 hónapos anyukája

2016. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Se a gátmetszést se a varrást nem éreztem.

Utána három nappal könyörögtem a dokinak, hogy szedje ki a varratokat.

2016. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
A varráat be lehet normálisan érzésteleníteni, szólj előre, hogy ezt szeretnéd. A gátmetszést akkor végzik, amikor a baba feje a legjobban feszíti a gátat, a terület így éppen érzéketlen a fájdalomra. Az élet nincsen ingyen, meg kell érte szenvedni, ez a belépő a gyermekáldáshoz:)
2016. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Nálam jobban ezektől nem félt senki a dokim praxisában. Ennek oka egy gyermekkori baleset és egy utána lévő műtét, aminek az elején magamnál voltam. Rettegtem a gátmetszéstől és a varrástól. Remalmaim voltam, sokat sírtam. Kértem a dokimat, hogy legyen császár, de hajthatatlan volt. Elmagyarázta, hogy mi fog történni, megígérte, hogy nem fogom érezni egyiket sem és nem lesz olyan hangulat, hogy ezen pánikoljak. Így is lett. Gátmetszést nem tudom, hogy mikor volt, nem éreztem, de a varrást sem. Rengeteg érzéstelenítőt adott, de abból is csak a legelsőt éreztem egy pillanatig. Elmondta, hogy így lesz, mert apránként fog haladni lancszerűen, így nem fog fájni. Igaza volt. A gyerkőc akkor nem volt éppen nálam, de annyira terelte a figyelmemet, hogy nem is gondoltam rá, hogy mit csinál. Beszélgettünk, nevetgéltünk. Utána sírva köszöntem meg, hogy nem hagyta a császárt, tényleg annyira semmi volta vágás és a varrás.
2016. aug. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
21%

Nem fáj sem a vágás (fájás közben vág) sem a varrás tényleg!

Ami fáj az a méh kitakarítása szülés után az fáj.

Nem látod a célszerszámokat. Ha burkot kell repesztei és a célszerszámot meglátod tuti elájulsz, de ne nézz oda. :)

A legkisebb fájdalom a vágás varrás.

Boldog babavárás!

21hkm

2016. aug. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
47%
A szülés eleje még elmegy, de a kitolási szakasz előtt lévő utolsó szakasz nettó rettenet. Az elsőnél konkrétan közöltem a dokival, hogy én akkor most hazamegyek, ezt nem csinálom tovább (ezt teljesen komolyan gondoltam abban a pillantban...). A kitolás ehhez képest egy sétagalopp, a gátmetszést egyáltalán nem is érezni (már ha egyáltalán kell, nem biztos). A varrást be lehet érzésteleníteni, ha érzed a varrást, szólj a dokinak, elvileg nem szabadna érezned.
2016. aug. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

8-asnak: szülés után a méh tisztítására normális esetben nincs szükség. Ha mégis, akkor altatásban illik végezni, de legalább rendesen érzéstelenített állapotban.


Mondom ezt úgy, hogy nekem is részem volt sajnos benne érzéstelenítés és minden nélkül, jóval utána világosított fel egy szülésznő, hogy ezt így nem szabad végezni.

2016. aug. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!