Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Holnap este ballonnal indítják...

Holnap este ballonnal indítják a szülésemet, mire számíthatok? Izgulok, kérlek szurkoljatok értem! :-)

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom mire számíts,illetve mégis!

Gyönyörű,egészséges babára,akinek holnap életet adsz!:)

Nagyon sok boldogságot kívánok,írj majd,hogy mi volt!

2 éves nagy fiú anyukája

2010. szept. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Bocsi hogy kérdezek de mit jelent az hogy balonnal inditják meg a szülést?

Egyébként sok sikert hozzá,és könnyű szülést!

2010. szept. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem is úgy volt, hogy indítani fogják, de szerencsére annyira kitágultam, mire bementünk a kórházba, hogy már nem volt értelme a ballonnak :))


nekem ezt mondták róla: este felteszik a méhszájba ezt a lufi szerű izét, ami nagyon lassan szívja megát levegővel és ezáltal tágít. Vajúdási fájdalmakat okozhat, szóval lehet, hogy vajúdni fogsz, de nem törvényszerű. Kb. reggelre tágít ki annyira, hogy szülhess


jó szülést, egészséges babát!!!!!!

2010. szept. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon szorítok Neked! Én is ugyanígy voltam, és nagyon féltem, erre az indítás előtti napon magától beindult a szülés! Lehet, hogy azért, mert annyira féltem!

A szülésznő egyébként utólag elmondta, hogy úgy zajlik, hogy felhelyeznek egy lufihoz hasonló valamit a méhszájad belső részére, aminek van egy hosszabb szára. Ezen keresztül folyadékkal töltik fel, ami elkezni kifelé húzni (gravitáció), és így szépen lassan fokozatosan elkezd kinyílni a méhszáj, és tulajdonképpen beindul a szülés. Amikor már annyira kitágult (kb 2 cm), akkor ez a valami magától kiesik. Nem fáj, mert lassan történik a dolog. Könnyű és gyors szülést kívánok!


Itt az én kérdésem, itt vannak más válaszok is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

2010. szept. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

HÚÚÚÚÚÚ!!!!

Nekem 1 évvel ezelőtt pontosan ilyenkor,(nem ballonnal ugyan hanem oxitocinnal) indították meg a szülésemet, és holnap lesz 1 éves az én édes drága kisfiam!!!!!!!

Leld örömöd benne éjjel nappal, és legyen olyan könnyű és gyors szülésed mint nekem volt!!!

Nagyon szorítok!

2010. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szurkolok neked.Könnyű szülést.
2010. szept. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem márciusban indítottak ballonnal mert én is teljesen zárt voltam én 10 napot hordtam túl. feltesznek egy leeresztett "lufi" szerűséget aminek van egy cső a végén. bedugják a méhszájhoz (szólni kell ha pattan. ezt majd érezni fogod. nem tudom elmagyarázni.) és elkezdik tölteni vízzel. Abból szinte semmit nem érzel. Fájni nem fog csak kicsit olyan mintha feszítene. max egy 2 percig tart ez az érzés. Utána nekem mondták hogy sétálgassak hogy minnél hamarabb kicsússzon a labda (engem kb 2 ujjnyira akartak tágítani) Ez reggel 8kor volt. Nekem nem esett ki mert abszolút nem tágultam így elkezdték húzatni. Felemelték magasra a szülőágyat és rákötöttek egy teli infúziós zacsit hogy annak a súlya húzza. Ez 1 pillanat alatt kihúzta kiment a szülésznő az ajtón becsukta és páromnak már mondtam hogy hívja is vissza. Na egész eddig nem történt nekem semmi olyan ami egy ici-pici kis fájdalommal is járt volna. Telefonáltak a dokimnak jött megvizsgált 3kor burkot repesztettek (ilyen kis 15-20 centis kis lándzsa szerű vékony "bot" ez nekem nem volt kellemes de csak a méhszáj miatt) olyan mintha bepisilnél, mászkálni kellett hogy táguljak vagy valami fájást produkáljak, nem jött össze így este 8 kor kötötték az oxitocint ekkor még mindig 2 ujjnyi voltam. este 11 ig egy fájásom nem volt nem győzték emelni az oxitocin adagomat 20 percenként. És éjfélkor vittek a műtőbe mert abszolút nem tágultam de viszont 3 perces fájásaim voltak már és nem húzták feleslegesen az időt. Mondták hogy nagy a babám fejem a túlhordás miatt nem fér a szülőcsatornába és nem is fogok már tágulni. 4660 ra mérték indítás elötti nap és 4310 grammal született
2010. szept. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mostanra már lehet, hogy megszületett:)

Jó babázást:)

2010. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!