Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elfolyt magzatvíz károsodás...

Elfolyt magzatvíz károsodás okozhat a babának?

Figyelt kérdés

Anyósom állítja, hogyha elfolyt a magzatvíz azonnal mentőt kell hívni és a kismama nem ülhet szigorúan fekve szállítandó. Tehát véletlenül se autóval induljunk a kórházba, hanem azonnal mentőt hívni.

Azzal indokolja hogy az egyik ismerőse anno azért veszítette el a babáját mert autóba ülve szállítva vitték kórházba.


Próbáltam utána olvasni de ilyesmi állítás nem találtam.


Mennyire valós ezaz állítás?


2021. nov. 1. 15:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen, előre eshet a köldökzsinór, a baba pedig meghalhat.

Mikor nekem 2016-ban elfolyt az "összes" magzatvíz éjfélkor, felhívtuk a mentőket, hogy mi legyen.

Azt mondták, feküdjek le, kijönnek. Pedig be tudott volna vinni a férjem is.

2021. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Úgy van, ahogy anyósod mondja. Egyrészt előreeshet a zsinór, másrészt akkor már semmi nem védi a babát, ha elfolyt az őt körülvevő víz, harmadrészt bármilyen fertőzés bejuthat már, mert meg van repedve a burok.
2021. nov. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
És akkor mi van azokkal a nőkkel akik szabadon választott pozícióban szülnek? Ha már elfolyik a víz akkor ezek szerint csak feküdni lehet...? Én kettőt szültem és mindkettőnél ültem meg sétálgattam miután elfolyt a vízem.
2021. nov. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
De ha már bent vagy a kórházban, tudják kontrollálni. A kérdés arra vonatkozott, hogy mit kell tenni, ha otthon folyik el a vize valakinek.
2021. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Értem. És aki otthon szül..?
2021. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem idő előtt indult be a szülés, elfolyt magzatvíz és mivel fel voltam véve az osztályra, így nem hívhattam mentőt. Taxival mentünk, nem volt semmi probléma.
2021. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez a kzs.eloreeses csak akkor problema ha nincs a baba feje beekelodve (pl koraszules vagy ha faros). Eleg ritka, szoval nem kellene panikot kelteni anyosodnak. Csomo nonek elfolyik a vize nulla fajassal és ha mindnek a babaja meghalna aki nem fekszik le azon nyomban, akkor mar kihaltunk volna.
2021. nov. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Ezt nem tudtam!

Akkor abszulut nem alaptalan a félelme! Csak ő sem tudott rá konkrét választ adni. De így teljesen érthető a dolog!

2021. nov. 1. 17:01
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha a baba feje már beékelődött, elfolyt a víz pl az említett fekvő pozícióban, utána a köldökzsinór nem fog előresodródni, mert a baba útját állja. Ha nem, akkor viszont veszélyes lehet és ha a feje nyomja a köldökzsinórt, akkor a saját oxigén ellátását akadályozza, így tud megfulladni. Úgyhogy nem veszélytelen, de azért ne ess pánikba. Abban igaza van, hogyha elfolyt a víz, akkor már nincs otthoni ráérős zuhany stb, fogni kell a cuccot és irány a kórház. Ha 5 percre laktok, akkor mehettek saját kocsival, de ha 1 órára, akkor tényleg hívj inkább mentőt.
2021. nov. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritka, hogy a koldokzsinor elore esik. Ha a baba feje be van ekelodve, lehetetlen. Plusz, amikkr azt hiszed, hogy az osszes magzatviz elfolyik meg boven van.

Nalam is magzatviz elfolyassal indult a szules. A szulesznom azt midnta, ha nem szinezodott el a viz, zuhanyozzak egyet, es 1 oran belul erjek be. Utolag barcsak maradtam meg otthon vajudni.

2021. nov. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!