Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elfolyt magzatvíz károsodás...

Elfolyt magzatvíz károsodás okozhat a babának?

Figyelt kérdés

Anyósom állítja, hogyha elfolyt a magzatvíz azonnal mentőt kell hívni és a kismama nem ülhet szigorúan fekve szállítandó. Tehát véletlenül se autóval induljunk a kórházba, hanem azonnal mentőt hívni.

Azzal indokolja hogy az egyik ismerőse anno azért veszítette el a babáját mert autóba ülve szállítva vitték kórházba.


Próbáltam utána olvasni de ilyesmi állítás nem találtam.


Mennyire valós ezaz állítás?


2021. nov. 1. 15:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
95%

Ez a burokrepedés körüli para, hogy előreesik a zsinór, kicsit túl van tolva.


Általában akkor folyik el nagyon sok magzatvíz, ha nincs fájás még, és magasan van a gyerek feje. Egyrészt ha nincs fájás, akkor jellemzően a méhszáj sem áll sehogy, az éppen egy ujjnyi vagy zárt méhszájon keresztül meg nem fog előesni a zsinór. Másrészt ha elő is esik, mivel nincs kontrakció, nem fog megnyomódni.

Harmadrészt meg a mentős nem vizsgál kézzel, sőt, még szívhangot sem tud hallgatni, ergo észre sem veszi, ha elő van esve a zinsór, szóval semmivel sem vagy előrébb, mintha kocsival visznek be.


6 éve dolgozom szülészeten, egyetlen egy köldökzsinór előesést "láttam", de ő speciel a saját lábán jött (mentővel se lett volna előrébb, hiszen nem vizsgálták volna meg és senki se tapintotta volna), és mivel faros volt a gyerek, az égvilágon semmi baja nem volt, mert a far meg a lábai nem nyomták össze a zsinórt.


Szóval nem kell sem mentőt hívni, sem kétségbe esni, hogy meg fog halni a gyerek.

2021. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
41%
anyosod tapasztalt okos nő.ha magzatviz elfolyik mentő,köldökzsinor elrőe esés miatt.köldökzsinor előre esik baba megfullad
2021. nov. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elfolyt a magzatviz,hivtam a szülésznőt,mondta menjek be

1 percre lakunk a kórházhoz,átsétáltam,férjem hozta a cuccomat

Vajúdáskor is sétálhattam,nem mondta senki,hogy feküdjek

2021. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!