Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Covid alatt hogy zajlik az...

Covid alatt hogy zajlik az apás szülés? Egyáltalán beengedik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Április elején érkezik a kisbabánk. Sajnos most megint úgy tűnik szigorítanak és bár nagyon reménykedünk, hogy ez áprilisra lazulni fog, de ha ne adj isten mégsem, akkor nem árt tisztában lenni ezekkel. Szóval most, hogy már látogatási tilalom van a kórházakban, így azért az apukát beengedik a szülésre? Illetve vajúdáskor is bent lehet? Mert most a gyakorlatban elég érdekes lenne, hogy a férjem bevisz a kórházba mikor megindul a dolog (persze a mi kis városunkban nincs kórház, tehát ez egy 40 perces útat jelent minimum) és ha vajúdásnál nem lehetne bent akkor addig menjen haza vagy várakozzon az autóba aztán ha már szülök bejöhet? Csak az nyilván abszurd, hiszen lehet csak pár óra de lehet, hogy akár egy nap is a vajúdás. Illetve akkor a szülésnél bent van még remélem az aranyórában is és akkor ennyi? Gondolom látogatni nem látogathat, tehát majd találkozunk ha megyünk haza a kórházból? Tapasztalatokat írnátok, hogy ez így van-e? Mert ez eléggé elkeserítő így...de azért persze ott a remény, hogy ez változik még addigra.

Köszönöm!!



2021. nov. 5. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Szia. Április végére várjuk a harmadik gyermekünket.


A szülő nőnek joga van egy kísérőhöz ezt törvény írja elő. Így szülésre bármilyen látogatási tilalom alatt is bent lehet veled az apuka. Ahol én fogok szülni, ott van egy közös vajudo, ahol covid előtt sem lehetett bent a kísérő, ha két ujjnyira tágult a kismama akkor mentek át együtt a szülőszobaba ahova már mehetett a kísérő is. Nalam ez a rész mindig kimaradt mert két ujjnyira mar nyitva voltam mikor szülni mentem így mi egyből a szülőszobaba mentünk korábban.

Így azt tanácsolom kérdezz rá a kórházban hogy zajlik ott, mi a protokoll. Vagy fb -on szoktak lenni kórházak csoportjai pl xy kórházban szültem keress rá hátha annak a kórháznak is van ilyen csoportja és ott tudsz érdeklődni más anyukáktól.


Szülés után az aranyoranál még bent lehet az apuka, utána már csak akkor mehet be mikor hazamentek.

2021. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Első vagyok. Ha úgy látják h még egy nap a vajúdás pl túl korán mész be nem rendszeres fajasokkal akkor téged is haza fognak küldeni.

Ha rendszeres 5 percesek vannak már akkor azt gondolom ha lassabban is mennek a dolgok akkor már a kísérőt nem fogják elkuldeni. Ha mégis akkor én inkább az autót választanám

2021. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Természetesen a szülésnél, vajúdásnál, aranyórában bent lehet a kísérő. Most kérdeztem meg a kórházat, mivel én decemberben szülök, így roppant módon érdekelt.
2021. nov. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azért ez megnyugtató :)
2021. nov. 6. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!