Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » HA lehetne választani melyiket...

HA lehetne választani melyiket választanátok inkább?

Figyelt kérdés

2021. nov. 11. 21:00
A kérdező szavazást indított:
Császármetszés
Gátmetszés
Természetes szülés,repedéssel szakadással
72 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyon természeteset akartam, gátvédelemmel. Olyan idillinek képzeltem, hogy én majd nyugisan vajúdok, vízben-labdán-bordásfalnál. Ott lesz a férjem. Aha... aztán 35ik héten beleszólt az élet, és a műtőben találtam magam. Amennyire lesokkolt ott és akkor, annyira pozitívan emlékszem rá vissza. Egy csoda műtős csapat volt velem, számomra a világ legemberibb nőgyógyászával. A műtét felénél odajött és letörölte a könnyeimet. Az anesztes pedig végig fogta a kezem.

Ha kéne, újra csinálnám. Ha lenne következő baba (nem lesz) pedig ugyan ezzel az orvossal simán belevágnék a császárba:)

2021. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Termeszetes. Az,hogy mivel,lenyegtelen. Baromira felek a csaszartol ugy unblokk. Remelem a tobbi szulesemnel sem lesz ra szukseg.
2021. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%
Császár, mert félek, sőt rettegek a sima szüléstől. Az is lett, szerencsére farfekvéses lett a végére. Egy hatalmas kő esett le a szívemről. Én vállalom, hogy nem akartam szenvedni, vajúdni, kinyomni magamból egy gyereket, szétszakadni, kitágulni.
2021. nov. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
92%
Császár, mert az első szülésbe totál tönkrementek khm. Alul. Mindenhol.
2021. nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

Császárt szerettem volna, 10 óra vajúdás után egy megváltást volt mikor bejelentette a doki irány a műtő. 3 cm tagultam..

most már mivel tudom mivel jár, nem bánnám ha újra az lenne, csak programozott, én őszinte leszek nagyon félek a sima szulestol. De persze ha úgy alakul, vállalom. Csak legyen minden rendben :)

2021. nov. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
55%

Kàr, hogy a sèrülèsmentes szülès nincs a vàlaszthatòak kòzt. Pedig ha hagyjak szülni az anyat, akkor nem ritka. Ebből a hàrombòl azt valasztanam, hogy repedjek magamtòl, àltalàban kisebb a repedès, mint egy gàtmetszès.

Kellett volna egy olyan opciò, hogy gàtmetszès, de tovàbbreped...

2021. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
42%
Tök mindegy, én bármelyiket átvészelem, a babával legyen minden rendben, az én részem édes mindegy. Kemény fából faragtak, célorientált és realista vagyok, sosem gondolkodtam szentimentális értelemben a szülésről, úgyhogy ezeket az opciókat sorban is kiállnám traumatizálódás nélkül ha utána a kezembe adják a békésen szuszogó, egészséges babámat. A másodikat szülöm meg nem sokára, állok elébe annak amit dob a gép.
2021. nov. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
53%
Eloszor a gatmetszesbe belementem sajnos. Masodjara repedtem egy picit, de varrast se kertem, nem akartam szenvedni a felszivodo varrattal. 3 nap mulva mar nem is ereztem, de amugy a 6-ossal ertek egyet. Ha nem haton fekve, iranyitott nyomassal, sokszor hasbakonyoklessel tortenne a szules, nem lenne szukseg a gatmetszesre, es a repedest is el lehetne a tobbsegnel kerulni.
2021. nov. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
31%
Miután számomra nem rólam szól a szülés ezért mindegyik verzió megfelelő ha a gyerekkel a végén minden ok. Mellesleg háton fekve is lehet gátvédelemmel szülni sérülésmentesen, ahogy állva, guggolva vagy fejenállva is lehet tokáig repedni és nyakon kulázni az alulról érkező jövevényt… Felőlem amúgy vágjanak ahol akarnak,szakadjak ezerfelé és foltozzanak össze mint a matyóhímzést, sosem helyezném magamat és a kényelmemet a kisbabám fölé és nyápic sem vagyok hogy ezektől meg akarjak pusztulni. Szülési tervem sem volt, a következőnél sem lesz.
2021. nov. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Mindharomhoz volt szerencsem, gatmetszesem tokeletesen gyogyult, amikor hagytak repedni akkor meg rosszul forrt ossze es kellett egy ujabb lezeres helyreallito mutet. Csaszarom is volt, arrol semmit nem tudok elmondani, a hasfalam atvagasa sokkal tobb hosszu tavu "problemat" okoz mint a gat koruli apro dolgaim es akkor meg osszeteszem a kezem h ott nem keletkeztek osszenovesek....

Felgyogyulas es leginkabb eredeti allapothoz kozeli allapot elerese celjabol egyertelmuen termeszetes szules es gatmetszes.

2021. nov. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!