Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszulott babaknal altalaban...

Koraszulott babaknal altalaban kesobb lesz valami problema?

Figyelt kérdés
Pl jarni kell veluk devenyeshez, tsmtre, kulonfele tanacsadokhoz...stb. ?
2021. nov. 17. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Fejlődésneurológiára kell járni,és legrosszabb esetben igen amiket felsoroltál.

Egyáltalán nem biztos, hogy kell bárhova is járni, de a legtöbb esetben igen.


Amúgy ha nem extrém koraszülött és nincs szervi károsodás, akkor legtöbbször idegrendszeri éretlenség miatt kell járni fejlesztésekre.

2021. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Napra pontosan született a gyerekem, de nekünk is kell járni. Sőt a környezetemben kb mindenkit küldenek valami miatt...


Pár héttel korábban érkező babák azért szerencsére már ritkán szenvednek maradandó vagy súlyos károsodást, mai később is problémát okoz. Persze 31-32. hét előtti szülésnél már nagyobb az esély súlyosabb gondra, de ha nem tényleg extrém mikrobaba (24-27. hét), akkor nem törvényszerű.

2021. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mimden esetben kell.

Az ikreim 35 hétre születtek. 1 hét PIC 1 hét koraszülött osztály után mehettünk haza. 3 hetesen kellett mennünk fejlődés neura, majd kontroll a korán. Mindent rendben találtak. A mozgásfejlődésük időben rendben zajlott.

Szerencsére a barátnőm anyukája Dévény tornász, ő is látta a kicsiket. Megerősítette higy minden rendben van velük.

20 hósak

2021. nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Én 4 héttel korábban születtem, elég kicsike is voltam, alig 2 kiló. Ha jól tudom, én orvosilag nem számítok koraszülöttnek. De semmi bajom nem volt soha, annyi, hogy durván rossz a szemem, de a családban mindenkinek, szóval ez inkább örökölt dolog lehet.
2021. nov. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lányom IUGR-ként született, jó időre de több mint 4 hét elmaradással,gyakorlatilag korababaként. 1 hét PIC, 4 nap oxigéninkubátor.

1 évig jártunk fejlődésneurológiára.

SNI-s, fejletlen idegrendszer, logopédushoz is kell járnunk,kevert specifikus fejlődési zavara van (bár ez még úgy is átalakul mássá) és még nagy eséllyel az adhd néz ki.


1# voltam.

2021. nov. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!