Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 hetesen szulni? Az meg...

35 hetesen szulni? Az meg koraszulottnek szamit? Mennyi az esely egeszseges babora? Mik lehetnek a kovetkezmenyei? Mennyi ideig kell korhazba maradni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
35. héten még koraszülött (37. hétnél van a választóvonal). Elsősorban a súlyától függ, hogy mikor lehet hazamenni, általában 2,5 kilósan szokták.
2010. márc. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Idő alapján koraszülöttnek számít! Szerintem 35 hetesen 100% esély van egészséges babára! Ha valami baja lenne, az amúgy is lenne, szerintem. Nem egy ismerősöm szült hamarabb a kiírtnál, semmi bajuk nincs!! Legutóbbi, aki így volt 36 hetesen szült, 3.50 volt a gyerkőc, de van ismerős, aki 31 hetes volt, kicsi inku, aztán uzsgyi haza.

Kórházban maradás több mindentől függ. mekkora a súlya, besárgul-e, de ezek megvannak az időre jött babáknál is.

Velem 2hete közölte a dokinő, nyitva a méhszájam, akkor 30hetes voltam, de nem paráztam, nem parázok, tudom, bármikor jön, nem lesz semmi baj. Persze had növekedjen még odabent!!

Nyugi, egészséges lesz!


32hetes

2010. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Barátnőm 35 hetesen szült, 2 hetet voltak kórházban, nem volt 2 és fél kg mikor kijöttek. Egészséges a babája, semmi baja sem neki sem az anyukának :))
2010. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 35 hetesen szültem.Semmi bajunk.Igen,ennyi idősen még koraszülött.Mi másfél hetet voltunk kórházban,de már előbb hazajöhettünk volna,ha nem sárgult volna be a kis maszat.Ennyi idősen már egészséges babát lehet szülni.Az én picim 2630 g volt,mikor született,a koraszülött osztályon ő volt az óriás,az 1 kg-os babák között.Miből gondolod,hogy szülni fogsz?
2010. márc. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is 35hetesen szültem. Két kislány.Közel 2,5kg volt mindkettő.

Napra pontosan 2hetet voltunk bent, de csak mert az egyik besárgult. Ha nem lett volna gond akkor csak pár nap amíg bent kell maradni. Sok helyen mindenképpen megvárják, hogy legyen tejcsi és tudjon szopni a baba. Nem mindenhol 2,5kg a határ. Ha pici baba születik, mondjuk 1,5-2kg között akkor megvárják, hogy a baba szépen gyarapodjon. Barátnőméket így engedték haza, akkor 2kg 15dkg volt a lánya.

Ugyanannyi az esély arra, hogy egészséges legyen mint bármely más időre született babának. Lehet 33hetesen is egészséges babát szülni és lehet a 40.hétre beteget. Nem ezen múlik.

2010. márc. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 35 hetesen kerültem kórházba. Tüdőérlelő injekciót kaptam (a tüdő ilyenkor fejlődik, erősödik a kinti életre). Azt mondták, hogy jó lenne kihúzni a 36. hétig. Sikerült. A koraszülöttség kérdése érdekes, mert nekünk azt mondták korra koraszülött, de súlyra nem (2800g volt). És egészséges. Mozgásban egy kicsit le volt maradva, de ennyi. 1 hétig voltunk bent.
2010. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!