Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki készített szülési tervet?

Ki készített szülési tervet?

Figyelt kérdés
Hallottam róla - mostanság állítólag divatba jött - hogy a terhes nők készítenek egy írásos szülési tervet, amit leadnak a dokinak és kórháznak, amiben leírják, hogy hogyan akarnak szülni, és hogyan akarnak lenni a kórházban. Ez tényleg szokás? Van értelme? Én kicsit hülyeségnek tartom, mert szerintem nem lehet teljesen megtervezni egy szülést.....

2021. nov. 18. 08:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam, mert azt mondták a szülésfelkédzítőn, hogy kérik. Vittem, de le se szrták.
2021. nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

Van értelme, ha a kórházi protokoll nem éppen ínyére való az anyukának.


Viszont pl nekem az adataimat is alig tudták feldolgozni.

Mindent tőlem kérdeztek, mert nem jàrtam oda terhesgondozásra, nem volt idő rá

( nem lehetett már a törvény előtt sem orvost fogadni sem)


Egy szüléstervet senki meg sem nézett volna.


A férjemmel leegyeztettem a tervet.

Tartottuk magunkat hozzá, kellett is.

( protokoll oxy, hasból prés, protokoll vágás, méglepényt köldökzsinórnál fogva le akartàk rángatni- ezt mind nem engedtem, miközben 20 perc alatt megvolt a baba a kórházbaérkezés után, ebben az első vizsgálat, és az átöltözés is benne van.


Szóval inkább az kell, hogy te magad légy erősen képben, és tudd, hogy mikor indokoltak a beavatkozások.


Pl másik szülésnél indokoltan a fentiek egy része megesett, okkal, nem protokoll, hanem elmondták az indokot, és mi történhet, ha nem.

2021. nov. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem kérte az aki a terhesgondozást tartotta. Átfutotta, és mondta, hogy ez tök jó, de szülésnél a kutya nem kérte, lehetőség se volt, mert baj volt. A baba szívverését kellett hallgatniuk vajúdás közben, és emiatt végig az oldalamon kellett feküdjek. Császár lett így is a vége.
2021. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

Nekem fogadott szülésznő volt, így erről tudok nyilatkozni.


Neki nem adtam írásban a tervet, csak megbeszéltük, hogy mit szeretnék vagy mit nem. Pl.: Vízben vajúdni nem szeretnék, volt rá lehetőségem (szülés után tudtam meg) de nem mondta.


A tervem az volt, hogy kapok epit...hát nem jött össze, mert előbb kerültem kórházba, ott azt mondták csak jóslók....mire feljutottak a szülőszobára, már majdnem 4 ujjnyira voltam nyitva...


Vihetsz tervet és az adott orvosnak/szülésznőnek megmutatod, átbeszélitek. De folyamatos a tájékoztatás és konzultálás.

Ha van lehetőség akkor már az elején kérheted az alternatív szülést, így már más menete lesz az egésznek.


Szóval szerintem ha nem is konkrét tervvel érkezzél, de jó, ha van elképzelésed.


A fentiek tapasztalatok ott ahol szültem, máshol nem tudom, hogy milyen a helyzet.

2021. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Elsővel én is csináltam.


Szülésfelkészítőn (ami a korházban volt) elmondták milyen jó dolog ez.

Milyen fájdalomcsillapítás van, hogy vajudhat az ember, stbstb.


Én leírtam, hogy szeretnék fájdalomcsillapítót, labdán szeretnék vajudni, szeretném megpróbálni a gátvédelmet illetve nem szeretnék oxitocint.

Adatfelvételnél a doki kezébe nyomtam a papirt.


Ebből az lett, szülőszobába érve burkot repesztettek, egyből oxira kötöttek. Egy gépre kötve csak a bal oldalamon feküdve vajudhattam. Fájdalomcsillapító, mint kiderült nincs a kórházunkban, nem is ertették hogy mondták a szülésfelkészítőn.

Ja és gatmetszest is csináltak, mert a dokinak az a protokollja, hogy első szülés esetén kell.

2021. nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
ezért is kérdeztem, mert szerintem az orvosok, nővérek, szülésznők úgyis csinálják, amit kell, én tervezgethetek össze-vissza, de szerintem ritkán van tökéletes szülés, amikor tudsz dönteni, hogy mit szeretnél, mert lényegében minden kivitelezhető. Én amúgy egy kicsit úgy érzem, hogy talán nem szép dolog kismamaként elvárni, hogy az orvos, szülésznő csinálja, amit én mondok neki, ahogy én akarom, hiszen ők a szakemberek, miért veszem ki a kezükből? Mint ahogyan egy kőművesnek sem mondom meg, hogyan keverje be a betont, így talán a szülészeten sem olyan jó, ha én dirigálok. Vagy én gondolom rosszul? Vannak dolgok, amiket szeretnék vagy nem szeretnék a kórházban, de nem akarom agyon tervezni, majd lesz valahogy.....
2021. nov. 18. 08:34
 7/24 anonim ***** válasza:

Az első gyereknél csináltam ( 8 éve ) szülési tervet, fogadott szülésznőm volt és neki adtam oda. Minden bele írtam, hogyha normálisan half a szülés ( komplikáció nélkül ) akkor kit hogy szeretnek.

Ő őrült neki, meg is köszönte, mert úgy csinált mindent ahogy le van írva. A másodiknál már nem csináltam ( 5,5 éve ) de ott is volt szülésznőm, de mivel indítva volt, és nagyon gyors volt az egész, nem is volt rá szükség.

Most várom a 3.at, lassan szülök. Nyilván most nem lesz szülésznőm, de tervet sem írok. “Rutinos” vagyok már :D

2021. nov. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

7# vagyok.

Azt hozza teszem, hogy megbeszéltem előtte a szülésznővel, milyen lehetőségeim vannak. Tehát olyat ami nincs a kórházban nem írtam bele :D

Csak pl kepp: vízben vajúdás-szülés nincs ( nem volt )

EDA-t lehetett kérni és kertem is mind a 2 alkalommal.

2021. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk (nem Mo.-n élek) olyanokat javasoltak beleírni a szülési tervbe, hogy pl. szeretném-e, ha a férjem mellettem maradna, ha esetleg császárra kerül a sor, hogyan szeretnék vajúdni (milyen póz, milyen helyszín, mert volt kád is a szülőszobán), kommentálják-e a beavatkozásokat/vizsgálatokat, vagy inkább nem akarom tudni, gátszakadást vagy -metszést "szeretnék" inkább, van-e olyan dolog, ami "triggerel", amitől különösen tartok és befeszülök... ja, és hogy milyen nyelven beszéljenek hozzám és a férjemhez. Szóval abszolút nem arról szólt, hogy hány percig szeretnék vajúdni milyen zenére, hanem nagyon is praktikus dolgokról :)
2021. nov. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt szülési tervem, bár folyton kérdezgette a védőnő. Az viszont szerintem is fontos, hogy legyen azért valami elképzelésed, hogy ha megkérdezik, hogy ezt vagy azt szeretnél-e, ne csak hümmögj, hogy mindegy.
2021. nov. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!