Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császár volt az első...

Ha császár volt az első szülés, akkor a 2. ugyanúgy beindulhat időelőtt, mint a természetes szülésnél?

Figyelt kérdés

Sajnos császárral sikerült a fiamat világrahozni (nem tágultam kellően),de most a kistesóval szeretnék simán szülni.Tudom ehhez sokminden kell,hegvastagság,meg ilyenek,de reménykedünk.

Szóval ettől függetlenül is beindulhat időelőtt a szülés?SOk helyen olvastam,hogy a második baba mindig előbb jön,és könnyebben!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi,aki az elsőt császárral szülte a másodikat pedig simán.Hogy ment,milyen volt a heg,stb!

Köszönöm a válaszokat.

12 hetes kismama


2010. szept. 4. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Az első szülésem császár volt. A második babánál a doki azt mondta, hogy ha a kiírt napig nem indul meg a szülés akkor megcsászároz, de egy héttel előbb megindul és term. úton megszületett a lányom. A gyerekek között 21 hónap van. A hegvastagsággal nem volt gondom, bár nekem 1x sem nézték. Egyébként nehezen tágultam ki, a doki azt mondta, hogy hátránnyal indultam a császár miatt.
2010. szept. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem akarok elkeserítő példa lenni, de tapasztalatokat gyűjtesz. Első császárom toxémia miatt (elszállt vérnyomás+nulla tágulás+zsinór a gyereken), majd év múlva, úgy hogy tényleg arra készültem, ha lehet szeretnék természetes úton szülni, sajna nem jött össze. 35+6 hetesen elfolyt a magzatvizem (teljesen problémamentes terhesség után), és mivel fájásom semmi nem volt, megindították 12 óra múlva a szülést, de nem tágultam semmit szinte, úgyhogy csak tüdőérlelés miatt még két órán át "csinálták" a fájásokat, aztán irány a műtő. Mint kiderült, a zsinór a gyerkőc nyakán szorosan, a hegem állítólag már szépen el volt vékonyodva, úgyhogy utólag hálát adok az égnek a gyors közbelépésért. Persze nálam sokszorosan összejött minden, de végül van két gyönyörű egészséges kisfiam, és lehet hogy soha sem fogom megtudni milyen a természetes szülés, de igazából nem nagyon voltak illúzióim a kis korkülönbség miatt sem. A magzatvíz pedig vszínű azért folyt el ennyivel korábban - mert amúgy a bébinek esze ágában sem volt kijönnie, ezért sem volt se fájásom, se semmim - , mert keményedett a hasam szépen, és a heg nem bírta, de ez csak a dokim találgatása volt. Ennyit bírt a méhem, és javasolták is, hogy mostanában ne akarja következőt, de ezt garantáltam nekik :-) Viszont, mivel tudtam mire számítsak, és fejben előrébb jártam, hamarabb felgyógyultam. Többször felkeltem, sokat sétáltam, hogy megerősödjek(iszonyúan hiányzott a nagyfiam), és 3 héttel a császár után azt mondhatom, semmi fájdalom, guggolok, takarítok, szoptatok, és rohangálok egy másfél éves után :-)
2010. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

újra én vagyok, javítanék:

..majd 1,5 év múlva.. szóval a második császárom 1 nap híján másfél évvel az első után volt

2010. szept. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szobatársam elsőre császáros volt. A 2. baba a 37. héten úgy gondolta, hogy kibújik. Szegény anyuka, majdnem a mentőbe szült meg, mire a szülőszobába értek már csak kinyomta a babát.
2010. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szép történetek.Kicsi reményt kaptam tőletek.Vágyom is a természetes szülésre,meg nem is.Nem értem magam.Félek a hegszétválástól,de viszont nem akarok megint olyan napokig tartó fájdalmat,mint a császár utáni napok... :(

Amúgy viszonylag gyorsan gyógyultam,mert annyira fájt a felkelés,h inkább nem feküdtem le,csak ne keljen felkelni,ülve szoptattam,mikor aludt a pici,sétálgattam.Tudom milyen érzés,úgyhogy lehet nem is bánnám,ha császár lenne megint,de kíváncsi lennék a simára is.

A két gyerek között amúgy 31 hónap lesz. Remélem ez elég lesz a hegnek,h összeszedje magát... :)

Szép napot Nektek.

Írjatok még,ha van tapasztalat... :)

2010. szept. 6. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!