Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak sokan sima...

Miért akarnak sokan sima szülést, mikor a császár rövidebb idő alatt, könnyebben, gyorsabban megvan? Mi a gond a császárral?

Figyelt kérdés
Csak mert sokszor olvastam itt h jaj nehogy császár legyen stb.

2021. nov. 20. 12:39
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
72%
3x szültem simán, szülés után mintha elvágnának mindent, egyből mehettem amerre akartam 2 óra pihi után, semmim nem fájt. Kolléganőm 4.et császárral szülte még 1 hónap múlva is mondta, hogy érzékeny, néha fáj is.
2021. nov. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
85%
Én nagyon féltem a sima szüléstől, nem is sikerült és császár lett. A műtét után 12 óra múlva kell felállni először, nahát én el is ájultam a fájdalomtól. Köhögés, tüsszentés, oldalfekvés az kb.3 hétig tabu. 1 év volt mire azt tudtam mondani hogy olyan mintha meg sem történt volna. Ellenben pl.tesómmal aki 2 hónapja szült simán és már a 6 hetes kontrollra úgy ment mint aki sosem szült. Én most vagyok 40+2 hetes és mostmár inkább a sima felé hajlok. Remélem sikerül.
2021. nov. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
93%

Nekem volt mindkettő és a sima szülést választanám, ha lenne 3. gyerek. Nyilván közben iszonyat volt, de utána azonnal rendben voltam, míg a császár hónapokig fájt és hegem is lett tőle (amit elfogadok, mert egy gyönyörű gyerekem lett érte, de akkor is).

Nyilván, van akinek máshogy alakul. Egyik sem kellemes élmény.

2021. nov. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
82%
Nem a császárral van baj, hanem az odavezető úttal. Annak oka van, ha császármetszésre van szükség. Márpedig senki sem szeretne problémás szülést.
2021. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
88%

2x volt császárom, komplikációk miatt úgy, hogy nem is vajúdhattam. Elfogadtam a dolgot, de van egy kis hiányérzetem. A gyerekeimet imádom, teljesen rendben van a kapcsoltunk, de a szülésélményre leginkább a semmilyen szót tudom használni. Bevittek pocakkal, matattak rajtam, majd gratulálunk, anyuka. Kész, ennyi, semmi átmenet, semmi folyamat, ami segített volna felfogni, hogy a baba megszületett. Szívesen megéltem volna legalább néhány fájást, de hát ez van, lényeg, hogy egészségesek és jól vagyunk.

Hogy egy kicsit praktikusabb indokot is mondjak, szívesen kihagytam volna a felépülést. Én nem vagyok egy magát elhagyó fajta, 6 órával a műtét után felálltam és rongyoltam a gyerekért, de nagyon zavart, hogy hetekig nem tudtam a régi lenni, vigyázni kellett a mozdulatokra, tiszta nyomi voltam.

2021. nov. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
38%
Van pár válaszott császáros ismerős, érdekes módon arra, hogy figyu, bevállalnál egy appendectomiát, csak úgy, mind azt mondta, mit képzelek, az egy műtét...
2021. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
19%
Van az úgy, hogy annyira félnek, hogy aput hogyan tartják meg, ha változik valami a hüvely környékén, hogy inkább a hasukat vágatják.
2021. nov. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
56%
Csak a magam nevében beszélek. Nekem a rossz élmény. Van viszonyítási alapom. Az első szülésem császár volt. Végig remegtem, rossz volt az is, amikor a gerincembe böktek. Utána kegyetlenül fájt, amikor ment ki az érzéstelenítő és akkor is remegtem. Aztán a felépülés is sz@r volt és hosszú. A hasizmomat sokáig kellett “újraépíteni”. Szóval, nekem egy rémálom volt. Ezzel szemben a második szülésem hüvelyi úton ment. Előtte a vajúdás rossz volt, fájt a szülés, később a gátseb, de ezek csak rövid szakaszok. Ezerszer elviselhetőbb volt nekem. Szülés után nagyon hamar felépültem. Ég és föld volt a kettő.
2021. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
80%

Mi a gond a császárral?


Végül is, csak kompletten felvágnak. Persze, akkor éppen nem fáj annyira, mint a sima szülés, de akkor is egy elég komoly műtét és utána igencsak durva lehet a felépülés, mint itt sokan írják. Plusz, egy császár esetén mindig ott van a hegszétválás komplikációja a következő gyereknél, aki esetleg 2+ babát akar, annak még ez is keresztbe tehet.

2021. nov. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
100%
A tévhitekkel ellentétben egyáltalán nem könnyebb, jobb, fájdalommentesebb a császár. Én azzal jobban szenvedtem, mint természetes szülés után.
2021. nov. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!