Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak sokan sima...

Miért akarnak sokan sima szülést, mikor a császár rövidebb idő alatt, könnyebben, gyorsabban megvan? Mi a gond a császárral?

Figyelt kérdés
Csak mert sokszor olvastam itt h jaj nehogy császár legyen stb.

2021. nov. 20. 12:39
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
34%

Mert egyrészt a kórházak tolják hogy szülj természetesen, másrészt tévesen azt hiszik csak természetes szüléssel élhetik meg a szülést( császárnál azért nem vagyunk leszedálva), van aki a műtéttől jobban fél.

Megjegyzem a császárnak vannak előnyei és hátrányai és igaz ez a természetes szülésre is.

2021. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
18%
Mert most az a divat.
2021. nov. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
92%

Maga a császár egy nagy hasi műtét. Lehet "gyorsabban" meg van, de a felépülés sokkal tovább tart.

Összenővések keletkezhetnek utána.

Egy sima szülésnél is fennáll komplikáció, de egy császár akárhonnan nézzük egy műtét.


3 császárom volt.

Az első 7 óra indításos vajúdás után sürgősségi.

A második szintén sürgősségi. Itt 2 órát műtöttek összenővések, letapadások és bélcsavarodás miatt. Este műtőttek, másnap délelőtt bélgyulladást kaptam.

A harmadik program császár volt,itt szintén kellett összenővéseket feloldani. Utána begyulladt a belső felszívodó varrat, azt hittem lekaparom a falat..


Aki azt hiszi a császár valami gyors gyalog galopp az el van tévedve.

2021. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
81%
A császár esetén keresztben felvágják a hasfaladat. Átvágnak mindent, ami útban van. Ha nem jól van összevarrva, egy életre nyoma marad. No nem a csíkra gondolok, hanem a sérvre! Plusz ott van még a szepszis lehetősége is, amit letagadnak. Mindkettő után mehetsz magánba, mert ingyen nem hozzák helyre. Plusz megvan a bánásmód, a körülmények, amit szintén nem kívánok senkinek.. Nulla amit az egészségügy jelenleg ér, persze hogy nem akarok műtétet!
2021. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
89%
A császár egy műtét. A szülés egy természetes folyamat. Minek beleavatkozni a természet rendjébe, ha nem muszáj?
2021. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
80%
A szülés közben fáj, a császár meg utána. Felépülni kb ugyanannyi idő volt mindkettő. De a császár mégis csak egy műtét, ha nincs rá szükség, kell a francnak.
2021. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
75%

Hú, ez aranyos. 😃

Eleve a császármetszés egy nagy hasi műtét, elég hosszadalmas a felépülés mivel rengeteg réteget átvágnak a hasfalon. Sajnos vagy nem sajnos, de egyáltalán nem a könnyebb út… Másfelől nem a természetes útja a dolgoknak, sem a baba részéről, sem az anya részéről.

Amikor oda kerülsz, hogy babád lesz, általában az anyáknak az a legfontosabb, hogy a babájuknak minden megfelelő legyen. Ösztönösen tudjuk, hogy úgy a legjobb, ahogy ki van találva. Most mondok 1 példát az ezerből. Pl természetes szülés során(ha nem extrémen gyors, pl 2 óra az egész) akkor baba szervezete felkészül a külvilágra, pl hormonálisan, és ez a vajúdástól megy végbe benne.

Hú, igazából órákig lehetne erről beszélni, és érvelni a hüvelyi szülés mellett. Bár azért hozzáteszem, itt biztosan lesz olyan, aki kiáll amellett, hogy a csm mennyire jó dolog.

2021. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
73%
Nekem könnyű program császárom volt, de magán kórházban. A felépülés viszont még így is elfog tartani fél évig.
2021. nov. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
44%

7-es: szerintem a császár bizony jó dolog, mert életet menthet (néha akár kettőt is)!

(5-ös voltam)

2021. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
66%
5-ös: Ne érts félre. Nekem sok az olyan ismerősöm, aki kényelmi szempontból választotta, és nem értettem sosem…
2021. nov. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!