Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akarnak sokan sima...

Miért akarnak sokan sima szülést, mikor a császár rövidebb idő alatt, könnyebben, gyorsabban megvan? Mi a gond a császárral?

Figyelt kérdés
Csak mert sokszor olvastam itt h jaj nehogy császár legyen stb.

2021. nov. 20. 12:39
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
28%
Többek között azért, mert nagyon sok szempontból fontos a csecsemő számára az, hogy át kelljen verekednie magát a szülőcsatornán. A szülés nem csak rólad szól, tájékozódj.
2021. nov. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
57%
31 egyáltalán nem túl lényeges. És igen több videót is megnéztem a témában nőgyógyászokkal. Több volt a feltételes mod, mint egy tankönyvben, ahol ez a téma. Hagyjuk már. Természetesen szültem egyébként de mindig felhuzom magam ezeken a hulyesegeken.
2021. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
55%
Érdekes enyém császárral született és nem szenvedte meg hogy nem nagy nyomással jött a világra. Ez egy hülyeség ahogy van.a születés típusa nem számít csak az utána következő bőrkontakt stb.
2021. nov. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
28%
A tájékozatlanságotok legyen a ti problémátok. :)
2021. nov. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
27%

"Ja, jó hogy ott nem tartunk már, hogy aki természetesen szül, annak nem fontos a gyereke, hát meghalok 😂"


Sajnos még ingyen nem választható, de amint az lesz, igenis mérlegelni kell. És számomra elfogadhatatlan lesz, ha valakinek nem a gyermeke biztonsága lesz az első. Márpedig nincs jelenleg biztonságosabb szülési eljárás, mint a programozott császármetszés.


"Többek között azért, mert nagyon sok szempontból fontos a csecsemő számára az, hogy át kelljen verekednie magát a szülőcsatornán."


Hihetetlen, hogy ez a bullshit mêg mindig terjed. Kérlek mesélj róla, hogy ez miben nyilvánul meg a való életben? Hogyan különböztetsz meg egymástól egy császárral és egy hüvelyi úton szült gyereket, vagy felnőttet? Elárulom, fingod sincs róla, hogy hogyan született, mert nincs különbség.

2021. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
79%
35: aha, tehát szerinted aki nem a pcs-t választaná élből, az szaranya. Hát bakker, én kétszeres császáros vagyok, de ettől kisült az agyam, ne haragudj.
2021. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
0%
Nem szaranya, csak tájékozatlan, vagy fél. Megfelelő tájékoztatás után igenis furcsa lenne, ha valaki a saját bőrét jobban féltené.
2021. nov. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
13%
Az alagút teszten buknak meg a császáros babák.
2021. nov. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
66%
Ez a teszt nem létezik Magyarországon, szerintem még külföldön sem, maximum egyszer valaki megvizsgált X db csecsemőt, és levont belőle egy általánosító következtetést. Biztos a brit tudósok.. :))
2021. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
90%

37: adaptációs zavar megvan? Lehetnek csúnya következményei, és egy pcs esetén ez pl. gyakoribb.

Mindemellett én is azt gondolom, hogy a pcs a babának gyakorlatilag alig jelent kockázatot, szemben a term. születéssel, de azért szerintem ez nem ilyen egyszerű. A természetes folyamatok nem véletlenül zajlanak úgy, ahogy. Nem hiszek az olyan ökörségekben, hogy a császáros baba nem kötődik, meg hú, mekkora hátránya lesz az életben, btw az alagút teszt is baromság (mindkét császáros gyerekem röhögve átment rajta, csak megjegyzem halkan), ettől függetlenül szerintem igenis jobb, ha szépen maguktól végbemennek azok a folyamatok, amiknek kell. A császár ott lehet, mint B opció, ha ez nem működik, de nem gondolom, hogy csak az az anya lenne tájékozott és felelős, aki helyből a császár mellett dönt. Azt baromira elítélem, aki kb. az élete árán is hüvelyi úton akar szülni, és huszadrangú közben a gyerek biztonsága (vbac-re készülve sajnos én nagyon sok ilyen esettel találkoztam), de ahol elvileg minden rendben, ott miért ne lehetne a természetes utat megpróbálni? Menet közben még mindig lehet irányt váltani.

2021. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!