Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-t bárki bármelyik kórházba...

EDA-t bárki bármelyik kórházban kérhet?

Figyelt kérdés
Decemberben szülök, és nagyon rettegek a fájdalomtól, és itt sok jót olvastam az EDA-ról.Ezt mindenhol tudnak adni, ha a dokid beleegyezik?
2010. szept. 6. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A fájdalom a szülés természetes velejárója, nem kell tőle rettegni. Arra kell koncentrálni, hogy ennek van értelme, mert ha elmúlik egy csodálatos kis lény marad helyette.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem minden kórházban adnak (bár a legtöbben már igen) de fogadott doki szükségeltetik hozzá.

2010. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk Szolnok megyében nem adnak!
2010. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá fogadott doki!

Az ÁEK-ba szültem, fogadott doki nélkül. És még csak külön kérnem sem kellett az EDÁ-t, a szülésznő maga ajánlotta fel. Mondta, hogy szóljak amikor kérek.

2010. szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a kórházat ahol szülsz, ennyi.

Ugyanis: nem adnak minden kórházban, viszont nem kell hozzá fogadott doki, AZONBAN: nem adhatja be minden doki csak olyan akinek van aneszteziológusi képzettsége is. Ha mondjuk amikor Te szülsz és egyik ilyen doki sincs épp ügyeletben akkor nem tudnak adni.

Olyat hallottam még hogy a kistarcsai kórházban pl egyáltalán nem adnak edát.


Én edával szültem (Péterfy) és nagyon nagyon jó volt, megkönnyítette az én és a babám dolgát is, nagy találmány az biztos.

2010. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 3-at szültem mindennemű fájdalomcsillapítás nélkül.Nem ajánlottak EDA-t Nekem meg megmondom őszintén a fájdalmaim ellenére eszembe sem jutott hogy adjanak,az utolsónál,tavaly kizárólag homeopátiás golyókat kaptam ami még erősítette is a fájdalmaimat és egyben meggyorsította a méhösszehúzódásokat.nem tudom milyen a fájdalom tűrési határod de szerintem ki lehet bírni gyógyszer nélkül is,de persze ez a Te döntésed.egyébként valóban nem mindenhol divat EDA-t adni,ahogy az alternativ szülés sem vagy a vízben vajúdás sem.nálunk mindenre van lehetőség a kórházunkban mégsem ajánlgatják a szüléskor.
2010. szept. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem minden kórházban kérhetsz!


Két kórházban szültem, egyikben sem lehetett kérni. Én nem is akartam, de ha akartam volna se adtak volna!

2010. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!