Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés pro-kontra vélemén...

Apás szülés pro-kontra véleményekre lennék kiváncsi. Kinek hogy zajlott és pozitiv vagy negativ lett a férfi benyomása utána?

Figyelt kérdés

A párom az elején folyton mondta hogy apás szülést akar, de addig-addig győzködtem hogy nem akarom, hogy végül belátta hogy lehet jobb ha nem jön be. Nem elijeszteni akarom, de ezek szerint saját magát sem ismeri, ott vér, nyálka, minden van... És amikor elmondtam neki ezeket részletesen hogy a legjobb esetben is számitani kell ilyenekre, akkor átgondolta hogy inkább ne.

Amúgyis félnék hogy nézne rám utána, ez számomra kicsit "intim", és gusztustalannak tarthatna utána. Legalábbis ettől félek.


Ha ennek ellenére amiket elmondtam mégis akarná, megengedtem volna, de azért kiváncsi vagyok nektek hogyan sült el...


2021. dec. 30. 18:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
Elsőnél nem jött be, talált pajtit akivel kint várhatott. 2.nál nem talált senkit azt mondta addig bejön amíg nincs akció, majd bent maradt ő vágta el a köldökzsinort. 3.nál bejött, de nem izgatta a dolog annyira, de a ketteske, aki közbe már felnőtt. ő nagyon élvezte és ő vágta el öcs köldökzsinorját.
2021. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Bátyám mindhárom gyerekük születésénél bent volt. Semmi megrázó élménye nem lett tőle, de mondjuk ő nem is ilyen nyafka ember.

Nálunk is én bent lettem volna, de orvosi okokból mindkettő prog. császár lett, ahol nem lehet bent lenni.

Nekem (és szerintem a bátyámnak is) az volt a hozzáállásom, hogy úgy legyen, ahogyan a feleségem szeretné. Ha neki segítség, könnyebbség, hogy bent legyek, akkor bent leszek. Ha nem, akkor nem. Számomra ez nem a látványosságról szólt volna, hanem a kiszolgáltatott helyzetben levő feleségem támogatásáról.

2021. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
45%

Nem akartam hogy benn legyen de behívták, és ott akkor abban a helyzetben képtelen voltam megszólalni is, hogy menjen ki. Nem is értem, hogy tehetik ezt meg.

Sajnos látott olyan dolgokat amiket nagyon nem kellett volna, ráadásul a vége császár lett ahova már nem engedték be.

Azóta elváltunk, és nagyban közrejátszott a kapcsolatunk megromlásában az eset.

2021. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Akinél tönkremegy mert látja a szülést az menjen a francba hisz apukának is szülöm a gyereket, hacsak nem debil tudja hogynem a gólya hozzá.

Nálunk programozott császár volt és párom a fejemnél ülve biztatott.

2021. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Mindkét gyereknél bent volt, ellene semmi nem szól.

Látni meg annyit lát amennyit akar (a saját szüléseimből sem láttam semmit, csak annyi vért amennyi a letörölgetett babákon maradt)

2021. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
97%
Párom szeretett volna bent lenni, én nem elleneztem. Bent is volt, pozitívan élte meg, nem undorodik a vértől, meg hasonló dolgoktól, simán végig nézte kislányunk születését. Nem befolyásolta a szexuális életünket a későbbiekben. Második gyereknél is bent akart lenni, de túl gyorsan jött, már nem ért volna be.
2021. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%
Apás szülés mellet szol, hogy kibirod a szülést, az apuka legszebb élménye lesz. Az apuka jelenléte, erőt ad és adrelalint szabadit fel benned a segítsége.
2021. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

Hogy lehetne negatív az, hogy a szerelmed kezét fogva hozod vilagra a kozos gyerekeket? Hogy együtt pillantjátok meg először? Nem értem..


Csodálatos volt. Ugyanolyan minden, mint előtte ha attól félsz.. Viszont ez olyan közös elmeny, amit egy életre bántunk volna ha nincs igy. Mindent együtt, kéz a kézben.

2021. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Én sem szerettem volna ha a férjem bejön a szülésre.

Az első gyerekemnel a nővérem jött be velem de őszintén kicsit zavart. A második gyerek hamarabb jött a kiirtnal és úgy alakult hogy "egyedül" voltam. Nekem nagyon jó volt hogy nem kellett senkivel beszélni, a személyzet is békén hagyott.

Inkább utána volt rossz a kórházi 3 nap :( akkor már inkább otthon lettem volna a családdal.

2021. dec. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
89%

Egyik szülésnél sem látott semmit nálunk a férjem. Gondosan letakartak, még én sem láttam semmit.

Varrás előtt cseréltek csak takaró leplet, max addig látszódott bármi, de az már a baba után volt.

Alólam is gondosan cserélték ki a lepedőket (vagy mik azok), azokat se láttuk. (Vér és társai.)

Viszont amit mi láthattunk, arra rákérdeztek, hogy akarjuk-e látni pl.: "Baba feje már látszik. Megnézed?" vagy a méhlepény, magzatvíz.

Nyilván az ember fején látszik a fáradtság, kimerülés, fájdalom, de ezek nem annyira visszataszítók, hogy e miatt romoljon meg egy kapcsolat. (Én még kiabáltam is)

Végig a fejemnél állt, kb annyit lát az ember, mint amit a filmekben is mutatnak.


Szerintem,ha szeretne, menjen be veled. Ha te vagy ő útközben azt érzi, hogy nem bírja tovább, akkor kimegy. Így nem lesz "mi lett volna, ha..." érzés az emberben.



Nálunk a kórházban egy ideje úgy van, hogy ahogy kijön a baba, teszik az anyuka mellkasára és ott hagyják az aranyóra idejére. Nincs fúrdetés meg törölgetés. Na, amikor megtudtam, hogy így lesz....nekem odateszik véresen, nyálkásan....és odatették. És még le is pisilt....de egy csoda volt! Komolyan, sokan szebben nézett ki, mint némely filmben az újszülött! Nem is volt olyan nyákos és véres. (Ezt csak azért, mert független az apás szüléstől.)


Ismerősömnél szülés közben az orvos kérte apukát: ha még akar bármit is a feleségétől, akkor most menjen ki. Nem tudom, hogy mi történt, vagy ki ment-e, de azóta még 3 gyerek született.

2021. dec. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!