Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben indokolt a...

Ilyen esetben indokolt a császár ?

Figyelt kérdés

40+3 napon csináltak terheléses ctg-t, oxitocint kötöttek be.

Már az elején leesett a baba szívhangja, itt azt mondták ez miatt császár lesz. Az infúziót végig lefolyatták probléma mentesen, még is 6 óra múlva megcsászároztak mert 2 ujjnyira tágultam és nem volt fájás.

Szerintetek ez így rendben van ?

Nem akarom az orvos döntését felül birálni csak szerintem ez nem volt helyes.


2022. jan. 11. 17:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
20: nem.
2022. jan. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

20. szenvedős óra után én is sírva könyörögtem, hogy legyen császár, de nem mentek bele.


Utólag se vagyok benne biztos, hogy jobban jártam így vagy sem, de nem tudok senkit elítélni, aki inkább mondvacsinált okkal császárt akar. Szülni ugyanis elég sz.r, hiába a cukormáz.

2022. jan. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
30%
Jah. Szar. De még szarabb, ha 20 óra szenvedés után lesz hasi műtét, aztán még 2 műtét, ami a szövődményeit teszi rendbe. Mindezt úgy, hogy megelőzhető lett volna az egész egyáltalán. Ez meg az én sztorim. Hiába a cukormáz, a császár se jobb.
2022. jan. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
56%

Szülni mindenhogy nehéz, az egyik előtte fáj (hüvelyi szülés), a másik utána (császár). Mindkettőnek vannak kockázatai, előnyei és hátrányai, de a végeredmény a lényeg: ott van egy újszülött kisbaba, akiért érdemes bármelyiket is elviselni. Nyilván az a fontos, hogy anya és baba is egészségesek legyenek. Én sem tartom jónak ezt a magas császár-arányt, a kérdező esetében sem értem, miért volt szükség erre a terheléses ctg-re, a leírtak alapján nekem is abszolút indokolatlannak hangzik az egész, de sajnos már így alakult, ezen utólag változtatni nem lehet. A szülészet reformjáért dolgozik egy csomó szervezet, most volt felvonulás is, érdemes velük beszélni, van egy rakás közösség, ahol tudnak segíteni (pl császárvonal, a legismertebb), akár lelki akár jogi értelemben. De a lényeg továbbra is az lesz, hogy neked már ott van a kisbabád, és akárhogy is született meg, a szülés az csak egy (két-három, kinek mennyi) nap az ember életéből, a neheze igazából csak utána jön.


Kitartást és boldog babázást.

2022. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!