Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthon szüléskor mekkora lesz...

Otthon szüléskor mekkora lesz a kosz?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdezek, akiknek személyes tapasztalata van (nem csak sejtései). Lett-e véres, nyálkás valami? Mennyire volt nehéz kitisztítani? Mi történik a különböző szövetekkel, méhlepénnyel stb?
2022. jan. 12. 17:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Nem biztos, hogy itt fogsz találni olyat, aki otthon szült. Itt a legtöbben már azt is önzőségnek tartják, ha valaki háborítatlan szülésre vágyik és nem akarja, hogy vágják meg könyököljék.

Nekem nincs otthonszülési tapasztalatom, de a kórházban sem lett maszatos minden, mert ilyen eldobható alátétet terítettek le alám, amit szükség esetén cseréltek is. Gondolom, ez otthonszülésnél ugyanígy zajlik

2022. jan. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hol szülsz a házon belül, és mennyire vagy felkészülve.

A mehlepény egy veszélyes hulladék tárolására alkalmas gyűjtőbe kerül.

Én franciaágyon szültem, 3 rétegben ágyaztunk:

Egy gumilepedő az ágyra, ezen fogsz feküdni szülés után

Erre vízhatlan lepedő, vagy bármi, akár egy olcsó festőlap. Lényeg, hogy vízálló legyen.

Erre jön a nedszívó réteg, ilyen pelenka szerű alátétek megteszik.

2022. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%

Bármilyen otthonszülési videót láttam - általában medencés volt - mindenhol volt egy ilyen fólia szerű valami a földön, ahol a legtöbbet van a kismama. Medence alatt és körül is. Gondolom ő nem fekszik be ágyba.

A gumis lepedőt én is logikusnak találom. Inkább úgy lehet "kosz", hogy ha mászkálsz vajúdás közben és tágulásos vérzésed van, akkor az pöttyözhet a földön. De ha nem padlószőnyeges a szoba, akkor szerintem ez könnyen takarítható.

2022. jan. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
Szuleteshazban szultem, alam erkezett egy matracra, en folotte terdeltem. En emeltem magamhoz. Nem emlekszem sok verre, sot, alig valamire a gyerek szuletese utan kozvetlenul, a placenta szuletesenel jott sok ver, illetve mikor felultem az agyrol eloszor pisilni. A sajat torolkozoinket kellett vinni, tobbet ki kellett dobni belole, illetve alattam az agy is veres lett a placenta kijovese utan. Nem veszesen amugy, inkabb a torolkozoink. Kell az agyra a folia, vagy valami, ami megfogja.
2022. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Ja, es az utolso egy orat leszamitva otthon vajudtam, kadban, tagulasos verzes neha jott, de csak minimalis.
2022. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Gondold ezt át
2022. jan. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Születésházakba szülés Amerikában bevett szokás, Magyarországon otthon szülés, kevés nagyon.
2022. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%
Meg nem értem miért akarja valaki mindenáron veszélyeztetni a saját és a baba életét
2022. jan. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
Első vagyok. Na, erről beszéltem, amit itt a 8-as előadott
2022. jan. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Volt születésház Magyarországon is, és terveznek egy másikat, nem tudom, már működik-e. Ugyanaz a felszerelés van ott, mint egy otthonszülésnél, a bábáknál van pl. oxitocin, ha a szülés után túl erős vérzés lépne fel, illetve újszülött újraélesztésében is sokkal naprakészebb a tudásuk, mert sűrűbben kell tudtommal vizsgázniuk belőle, mint a kórházi személyzetnek.
2022. jan. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!