Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés előtti szorongás...

A szülés előtti szorongás normális?

Figyelt kérdés

Közeledik a nagy nap, (37+0) de furcsa szorongás lett úrrá rajtam.

Tervezett babáról van szó, akinek az érkezését nagyon-nagyon várjuk Apukával együtt.

Eddig abszolút kiegyensúlyozott voltam és a várandósság is problémamentes, a kezdeti rosszulléteket leszámítva.

Első babám lesz és furcsa módon nem is konkrétan a szüléstől félek, hanem attól, hogy a kórházban , illetve a gyermekágy alatt mindent a lehető legjobban csináljak.

Talpraesettnek tartom magam, összeírtam magamnak sok infót, de gyakorlatban azért más.

Állami kórházban fogok szülni, aggódom, hogyha lesz kérdésem, vagy segítségre szorulok, bunkók lesznek velem a nővérek. Sok esetben hallom ezt, és nagyon megijeszt.

Nektek is kavarogtak ilyen félelmek a fejetekben?

Bízom benne, hogy ösztönösen fog jönni minden, ha velem lesz a kisbabám, de nem tagadom, aggódom.



2022. jan. 24. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, ha aggódsz.

Annyit fűznék hozzá, hogy állami kórházban szültem, nem toltam a vastag borítékot mindenkinek, és az összes nővérke, kórházi dolgozó, de még a büfés a takarítónéni is maximálisan kedves és emberséges volt! (Egyedül a főorvos volt bunkó, de ő már nyugdíjba ment idén, szóval vele se fogsz találkozni.)

Nem fogod elrontani, ne aggódj, ami nem megy ösztönösen, azt valaki megmutatja. Ha nem eü-s, akkor egy rutinosabb anyuka szobatárs. :)

2022. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Contefleur ***** válasza:
100%
Teljesen normális. A hormonok tombolnak benned és emellett közeledik a nap, amikor teljesen megváltozik az életed. Ne aggódj, szuper anyuka leszel. Az utolsó napokat töltsd nyugalomba és kényeztesd magad. Most még aludhatsz ebéd után, olvasgathatsz csöndben. Csinálj olyan dolgokat, amik kikapcsolnak :)
2022. jan. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!