Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Most akkor sietni kell, ha...

Most akkor sietni kell, ha elfolyt a magzatvíz, vagy nem?

Figyelt kérdés

Első terhességemnél éjszaka folyt el a magzatvíz. Akkor volt fogadott szülésznőm, hívtam is, mondta, hogy nyugodtan tusoljak le, és utána menjünk be (persze kérdezte, hogy minden oké-e, tiszta volt a magzatvíz, stb). Az elfolyáshoz képest 13 órával született meg a babánk.

Most megint terhes vagyok, és mondta a védőnő, hogy ha elfolyik a magzatvíz, azonnal kórház, akár mentővel, mert nem tudni, mennyi magzatvíz marad, biztonságban van-e a baba vagy sem.

Én úgy tudtam eddig, hogy nem kell sos rohanni, ha elfolyik a víz, de most ez elbizonytalanított. Túlzott a védőnő, vagy tényleg inkább sietni kell ilyenkor? Csak mert a férjem kb másfél óra alatt érne haza a munkahelyéről, és még kb 1 óra lenne beérnünk innen a kórházba. Tehát alsó hangon 2,5 óra telne el, mire bejutok. Ha nincs gond, akkor én túlzásnak tartanám a mentőt, persze csak ha valóban nem indokolt.

Megkérdezem majd az orvost, akihez terhesgondozásra járok, illetve tartom a kapcsolatot a szülésznővel is, de egyelőre nem beszéltem még velük erről. Csak a védőnő bogarat ültetett a fülembe ezzel...



2022. jan. 25. 17:42
A kérdező szavazást indított:
Nem kell rohanni, ha nincs baj
Jobb, ha azonnal mentek, akár mentővel
38 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Leírom nálunk hogy volt.

Budapesti magánklinika.

Hajnal kettőkor kezdett folyni a magzatviz. Nem ömlött mint a filmekben, de azért folyt. Felhivtam a kórházat, ahol azt mondták, feküdjek nyugodtan, és 4 körül telefonáljak újra, hogy mi a helyzet, kivéve ha a fájások nagyon sűrűek lesznek. Mert akkor indulás.

Eljött a 4 óra, sehol egy fájás.

Végül ekkor már berendeltek reggel hétre.

Végeztek CTG-t, minden okés volt a babával.

Végül 9kor kötöttek oxitocint, mivel addig egyetlen kósza fájás se volt.

11re meglett a baba.

2022. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A szülésznő elmondta, mire figyelj, ha elfolyik a magzatvíz. Szerintem ő kompetensebb ebben, mint a védőnő.
2022. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

Ez a hülyeség onnan terjedt el, hogy elvileg ha megreped a burok, előeshet a köldökzsinór, és emiatt kell azonnal mentőt hívni. ű

1. Ha kis mennyiésgű víz folyik el, akkor a magzat feje már be van illeszkedve, tehát nem fog előesni a zsinór.

2. Ha nagy menyiségű magzatvíz zúdul ki fájások nékül, akkor általában még alig nyitott a méhszáj, egy 2 cm-es méhszájon keresztül meg nem nagyon esik előre a zsinór.

3. Ha elő is esik, ahhoz azért fájások is kellenek, hogy a koponya odanyomódjon és gondot okozzon.

4. 6 éve dolgozom szülészeten, egyetlen egy darab köldökzsinór előesést láttam, ő is a saját lábán jött be, faros magzattal és mivel a far nem nyomta a zsinórt, az égvilágon semmi baja nem volt a magzatnak...

5. Ha mentőt is hívsz, a mentőben nem tudnak sem szívhangot hallgatni, sem manuális vizsgálatot végezni. Tehát ha elő van esve a zsinór, a mentős akkor se fogja észre venni...


Felesleges pánikkeltés az egész. Semmi bajod nem lesz, ha letusolsz, összekészülsz és bemész.

2022. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első szülésnél azért elég sok víz elfolyt, legalábbis úgy tapasztaltam. Kb mintha bepisiltem volna. Alattam volt egy inkontinencia ágybetét, az elég rendesen elázott. Kb. 1 órával ezután már benn voltunk a kórházban (közelebb laktunk akkor hozzá), elsimult szűk 2 ujjnyi méhszájjal. Az #1-es válaszolóhoz hasonlóan nekem is oxitocin kellett, mert gyenge és rendszertelen fájásaim voltak, magasan volt a lányom buksija.

Ebből kiindulva, bár minden szülés más, de hasonlóra számítok. Ezért sem merült fel, hogy kapkodni kéne majd.

2022. jan. 25. 17:57
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességemnél farfekvéses babával folyt el a víz. Hívtam a klinikát, mert egy órára voltam kb. a kórháztól, hogy na most akkor mi legyen? Mondták, hogy semmi gond, készüljek el és menjek. A kórházban még 1-2 óra eltelt a császárig, tehát a magzatvíz elfolyástól kb. 4-5 óra is eltelt és semmi gond nem lett.
2022. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A magzatvíz folyamatosan termelődik, burokrepedès után is…
2022. jan. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
6# igen, én is így tudtam. Ezért sem értettem a pánikkeltést...
2022. jan. 25. 18:39
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

6. Vagyok



Az ugyanolyanra szàmításhoz hozzáfűzn, hogy emiatt indultunk nagyon lazán

Erre alig értünk be ( a sorompón átlèpés utàn 20 perccel.. szülőszobàra érkezéstől 15 percre meglett a fiam)


Az első nem ilyen volt….

Vákuummal szedték le..

2022. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi felhívtuk a mentőket, hogy mi legyen. Azt mondták, feküdjek le, jönnek értem.


Hozzáteszem, nekem az "egész" elfolyt egyszerre, elázott az egész szoba! Mint a filmeken.

2022. jan. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha én nem siettem volna, akkor otthon szültem volna meg a 3. gyerekemet.

Éjfélkor ébredtem, kimentem wc-re, elkezdett folyni, és nemigen akarta abbahagyni. Fél 1-re sikerült páromat felébreszteni, nagynehezen magamra rángatni a ruháimat és törölközőket magam alá, mert csak folyt. Kiló hússzal téptünk be a klinikára, szerencse, hogy éjszaka volt. Negyed kettőkor kint volt.

#3, ha ennyire okos vagy: mekoniumos magzatvíz esetén mi a teendő? Akkor is nyugodtan pakolászgatsz? Azzal azért nem árt sietni.


Véleményem szerint, mivel senki nem lát be, hogy mi történik pontosan odabent, jobb a biztonság és mielőbb bemenni. Kevesebb baj származhat belőle, mint ha későn érkezik.

2022. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!