Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok, akik császárral akartak...

Azok, akik császárral akartak szülni, nem bántátok meg?

Figyelt kérdés

2022. febr. 26. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Miért? Egyébként se volt más választás.
2022. febr. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Mi ez a nagy császár-ellenesség?
2022. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem arra gondoltam, akiknek egészségügyi okok miatt nem volt más választása, hanem akik megbeszélték az orvossal, hogy ezt szeretnék.

Nem vagyok ellenes, sőt..!:) Ezért kérdezem.

2022. febr. 26. 23:07
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekem első szülésem volt így nincs viszonyítási alapom.

Indításom volt , de nem nagyon haladtunk, megkérdezték szeretnék e császárt.

Őszintén én nem bántam meg.

Nekem semmi rossz élményem nincs.

Hamar felépültem, jól viseltem.

2022. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Egy olyan ismerősöm van, aki teljesen felvàllaltan, egèszsègügyi indok nèlkül (papìron kamu indokkal) vàlasztotta màsodszorra a programcsàszàrt. Az első szülèse is csàszàr volt. Azt mondta neki jó èlmèny volt, a kiszàmìthatósàg is jòl esett neki.
2022. febr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%
Kulfoldon lakom, itt ki lehet valasztani, hogy szeretnel szulni. Csaszart valasztottam, nem bantam meg, meg szazszor is elmennek.
2022. febr. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
69%
Az első szülésemet beindították, vasárnap kezdték, kedden hajnalban végre úgy tűnt halad a dolog de nagyon lassan, a fájások iszonyatosak voltak, kimerülten már én is, aztán rásegítettek vákummal de ez se segített, akkor döntöttek a sűrgősségi császár mellett. Sok vért veszítettem, nagyon legyengültem . Ezek után én eldöntöttem hogy a második szülésem programozott császár lesz. És nem bántam meg. Szeptember 1re voltam kiírva, 5 nappal hamarabb viszont elment a nyákdugó, bementünk a kórházba, ott a folyosón elfolyt a magzatvíz, megvizsgáltak, átöltöztem, felkészítettek, átbeszéltünk mindent, adtak időt, hogy átgondoljam, hogy nem akarom-e mégis megpróbálni hüvelyi úton megszülni, aztán mikor mondtam hogy nem akkor kb fél óra múlva a műtőben voltunk. Férjem bejöhetett, nem altattak.
2022. febr. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

Surgossegi csaszarom volt altatasban. Nem választhattam nekunk életmentő mutet volt lepeny leválás miatt. Azt sajnalom nagyon hogy nem lathattam a babam megszületni.


Viszont a csaszar egy nagy hasi mutet. Hónapokig tart a felépülés, es nem biztos hogy teljes. Nagyob gyakoriak az osszenovesek, hegservek (nalam is).


Fb-on van Császárvonal csoport. Nagyon hasznos csoport szakértőkkel.ha esetleg olvasnál/szakértő fele lenne konkrét kérdésed.

2022. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
En kertem tavaly es nem bantam meg soha nem tudnek huvelyileg szulni rosszul vagyon a gondolatatol is.
2022. febr. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Nekem farfekvés miatt muszáj volt, de ha választhattam volna, akkor is császár inkább, mint epi nélküli szülés ( nálunk a kórházban nem nagyon adnak érzéstelenítést).

Egyáltalán nem bántam meg.

Főleg hogy nálam természetesen elindult a vajúdás, vagyis tudom milyen. Kb a harmadánál jártam, amikor beadták az érzéstelenítést és már akkor nem bírtam. Pedig ez még erősebb lett volna később.

Azt mondják h fáj császár után az első felállás. Ez igaz, de nekem kb annyira fájt, mint vajúdásnál egyetlen egy fájás.

Császárhoz kapcsolódó fájdalom összesen 2 volt (katéter és első felállás), ami annyira volt rossz mint egyetlen fájás.

A többi kisebb fájdalom kb elhanyagolható a természetes szüléshez képest.

De akkor voltam igazán hálás a babámnak, hogy nem fordult be, amikor egyik éjjel azt hallgattuk h egy szegény nő ordítja minden fájdalomnál, hogy "nem bírom, nem bírom".

Én a harmadánál nem tudtam csendben maradni, egyre hangosabban nyögtem már (otthon is a negyedik! órában már csak nyöszörögve tudtam elviselni a fájdalmat).

Ha újra kellene csinálnom, csak császár (szülés után 8 nappal egyébként már éttermeztünk, úgyhogy a felépülés is gyors volt)

2022. febr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!