Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora az ideális korkülönbsé...

Mekkora az ideális korkülönbség? Szülni akarok!

Figyelt kérdés
néha úgy érzem nem vagyok ép(= még csak fél éves múlt a kisfiam de annyira szeretnék kis tesót=) apa támogatja is az ötletet, de nem tudom hogy a picikémnek nem-e lenne korai....
2011. jan. 10. 01:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem később jobb lesz nekik ha hasonló korúak, jobban megértik majd egymást.
2011. jan. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
tökéletes korkülomség vágj bele!
2011. jan. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha most összejönne egyből teherbeesned,akkor kb.19-20 hónap lesz a gyerekek között. Szerintem is hajrá ha érzel elég türelmet egy dackoroshoz és egy úhjszülötthöz ergyszerre.
2011. jan. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 22 hónap a korkülönbség. Hogy ideális lenne, nem mondanám...

Baromi nehéz egy sajtkukac, hisztis 2,5 évessel, és egy 8 hónapossal, aki elkezdett mászni, felállni. Később biztos jobb lesz, de most nehéz, főleg hogy az éjszakáink sem nyugodtak.

Belőlem iszonyat energiát kivesznek, segítségem nem sok.

Most már minden úgy jó minden ahogy van, de a mai eszemmel nem vállalnám be még egyszer.

2011. jan. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nálunk 6,5 év a korkülönbség,de így tökéletes.A nagyllányom szépen babázik a picivel a pici meg imádja.(7 hós).Nem vagyok feszület,mert a nagy már sokmindenbe segít és nem kell 2 pici gyerekkel foglalkoznom.A nagy csendbe van ha éppen altatom a picit meg stb.Ha neked és a párodnak van türelme most beválalni a picit hát hajrá,de nem lesz piskóta.:)Sokminden vár még rátok amit még nem tudtok.:)Egy fél éves babával még könnyű,de majd ha elkezd mászni-szaladni nem is lesz olyan egyszerű+még egy pici baba.:)
2011. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugy érzed van hozzá elég energiád vállald be.Nálunk 16hónap a korkulönbség.Én nem igy terveztem,mert nekem az egy gyerek is pont elég volt,néha egy kicsit sok is,ugyhogy nekem lehet hogy ideálisabb lett volna ha kicsit később születik a másik,de ezt embere válogatja.Nekem az egyik fő problémám az hogy nehezen tudunk kijutni a lakásból,lift nincs,és sokszor ugy érzem hogy ha nem jön senki segiteni akkor be vagyunk zárva,és mivel nem szeretek másoktól függeni,ez nekem eléggé deprimáló.Meg ugye kint sem egyszerű,mert a nagy az 100%figyelmet igényel kint séta közben,a kicsit meg ugye tolni kell.
2011. jan. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Kinek mennyi, ki hogy érzi.

Nekem minimum 5-6 év (9 lett)

2011. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van elég türelmed, akkor talán oké.

Én most egy picurral is alig birok, mert rettentően örökmozgó. El sem tudom képzelni, hogy még egy kis duracell nyuszira is figyelnem kelljen.

Én biztos megvárnám, hogy legalább a dackorszakot éljük túl, és csak utána vágnék bele.

2011. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat=)

az éjszakák nálunk sem nyugisak de hát gyerekkel jár=)

tudom mivel jár egy 1év körüli gyerkőc, mert anyósom neveli másik unokáját aki most 15hónapos=)

párom is és a szüleink is sokat segítenek picike körül úgyhogy energiában és türelemben nem lenne gond még egy pici, csak csöppség nem tudom hogy hogy reagálni egy kis tesóra hisz őt még hiába kérdezgetem=)

2011. jan. 10. 13:57
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az első 3 gyerek között 2,5 év a különbség.

A negyedik a harmadik után 7 évre rá született.Így terveztük!

S már sokkal könnyebb dolgom van,mert a legnagyobb 13 éves,míg a legkisebb 1.


Minden jót!

2011. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!