Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden nő üvölt vajúdás,...

Minden nő üvölt vajúdás, szülés közben?

Figyelt kérdés
Nézegettem videókat szülésről, és annyira brutálisan ordítottak a nők, hogy ilyen fájdalmat el sem tudok képzelni, és az élettől is elment a kedvem. Nem tudom, hogy fogom túlélni a szülést, ha ennyire fáj. Azt tudtam, hogy fáj, de ez minden fájdalmat túlszárnyalhat.
2022. márc. 12. 22:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem üvöltöttem egyiknél sem, az elsőnél mondjuk volt hogy egyszer felkiabáltam hogy meghalok, be is rohant a fogadott szülésznőm hogy minden oké? 3 órán át önkívületi állapotban lebegtem, úgy szorítottam az ágy szélét hogy pöttyös lettem az elpattant hajszálerektől, de nem óbégattam csak nyöszörögtem azt mondta a férjem. A második szülésem meg olyan kegyes volt hozzám, hogy mosolyogtam, nevetgéltem, beszélgettem, nem is fájt szinte és nagyon gyors is volt, mire elkezdett fájni már nyomtam is ki a babát, a szenvedés közelébe sem kerültem.

Egyébként volt hogy egyszer amikor mentem CTG-re akkor valaki a szülőszobán úgy ordított mintha ördögöt űztek volna, komolyan aggódtam, tele is lett a gatyám hogy milyen lesz a szülés, itt még az elsővel voltam terhes.

2022. márc. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy üvölt minden nő!
2022. márc. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én azt éreztem, hogy veszettül üvöltök. Szülés után a férjem meg az orvos is mondta, hogy épp hogy csak hörögtem.

Belülről másnak tűnik.

2022. márc. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

8 órás vajúdás alatt egyszer sem kiabáltam, épp ellenkezőleg, engem némított a fájdalom.

Végül császár lett, mert annyiszor volt a lányom nyakán a zsinór, hogy feszült, és nem tudott kibújni.

Az első hangos szó az őrzőben hagyta el a számat, mikor a hasamat préselték, és már kiment az érzéstelenítő hatása. Az sokkal rosszabb volt, mint előtte a vajúdás.

2022. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

"Ha annyira fájna senki nem vállalna egynél többet"


Sokan nem vállalunk egynél többet. Soha többet nem akarom átélni. 12 év alatt sem változott a véleményem és egyáltalán nem szépül az emlék.


Én csak az utolsó 1 órában üvöltöttem. Az első 20 órát csendben tűrtem. A vége császár lett, úgyhogy az egésznek mégcsak értelme sem volt.


Ha lett volna bármikor felesleges másfél millióm magánkórházas császárra akkor talán belevágtunk volna mégegyszer.

2022. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
87%
Én 2 héttel túlhordtam,háromszor próbálták indítani a szülést. Harmadjára sikerült,hát de az olyan szinten csapott le rám... próbáltam volna nem ordítani,de egyszerűen nem tudtam. Párom is velem volt,azt mondta soha nem hallott senkit így ordítani :D visszagondolok rá,hát igen érdekes hogy én ilyen hangot adtam ki,dehát ez van :) a szülésznő mondta nyugodt hangon, hölgyem,lélegezze el,hát én meg üvöltöttem tovább,esély sem volt rá. Aztán végül téraránytalanság miatt meg is császároztak...
2022. márc. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki ordít, pláne vajúdás alatt, de sokan igen, mindenkinek más a fájdalomküszöbe, és van, aki könnyebben szül, van, aki nehezebben.


Én a szülőszobától nem messze voltam elhelyezve vajúdás közben, hát egész nap azt hallgattam, hogy ordítanak a nők :D Én is ordítottam a kitolásnál párat, akkor már teljesen magamon kívül voltam a fájdalomtól, vajúdásnál még azért nem kiabáltam. Mondhatta volna bárki nekem, hogy ne kiabálnak, ha egyszer visszatarthatatlan volt.


De mikor varrtak, akkor hoztak be mellém valakit szülni, ő például nem kiabált.

2022. márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én szültem, rajtam kívül még 5-en voltak a szomszédos szülőszobákban. Senkit nem hallottam kiabálni, maximum picit nyögdécselni. Én magam sem kiabáltam.
2022. márc. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!