Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléstörténetek? Van kedved...

Szüléstörténetek? Van kedved megosztani másokkal nálad hogy volt?

Figyelt kérdés

22 hónapja szültem, és két héten belül fogok újra.

A kisfiam 37+5 napra született. Hajnal fél 2-kor éreztem az első fájást, előtte sose volt, így gondoltam ez jósló, hiszen van még 2,5 hetem. Két nappal azelőtt a CTG sem mutatott semmit, és teljesen zárt volt mindhárom méhszáj. Ez a hajnali fájás nem is volt vészes, visszaaludtam. Másnap egyáltalán nem volt étvágyam, a hasam is fájdogált, görcsölgetett, de össze-vissza.

Déltől viszont feltűnően szabályos időközönként és határozottan erősebben, így mérni kezdtem. Ekkor 12 percenként jöttek a fájások.

A párom 3-kor ért haza, 4-re értünk a kórházba, biztos ami biztos alapon, bár a szülésznő és a család is azt mondta, ezek tuti csak jóslók. 4-kor 4 cm-re volt már nyitva a méhszáj, 5-kor, mire megérkezett a dokim 5-re, ekkor burkot repesztett, tusolás, kúp, adminisztráció.

6-kor kerültem szülőágyra, a burokrepesztés után már nagyon erős fájásokkal, ekkor már kb. 2-3 percenként voltak, fájdalomcsillapításra kéjgázt kértem, bár csalódtam benne. A külvilág eseményei kizáródtak, és csak a fájásokat érzékeltem, de azokat nagyon.

7 körül jöttek a tolófájások, de fájásgyengeség miatt 3* is visszacsúszott a baba, pedig már éreztem a fejét. Ekkor kaptam oxitocint, és 7:40-kor megszületett a kisfiam.

Most kislányt várunk, 21. héttől külső méhszáj nyitva, 33.tól középső, és a 36. héttől a belső is. Rengeteget görcsölök, keményedek. Ma 38+1 napos a terhesség, de szülésnek még nyoma sincs. Kíváncsi vagyok már nagyon a babámra és arra is, most miként fog indulni a szülés.

Nálad hogy zajlott?


2010. szept. 13. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most lesz 16 hónapos a lányom.5 nappal hordtam túl.Mikor a 3. napja hordtam túl a picit,nem látta a dokim tisztának a magzatvizet,és behívta a főorvost,hogy hagyja jóvá azt,hogy beindítsa a szülést burokrepesztéssel.A főorvos azt mondta,hogy sötét a haja a gyereknek és haza küldött.

A szülés napján az Nst nem mutatott semmit sem,így megbeszéltük,hogy másnap reggel burokrepesztéssel indítja.

Hazadöcögtem a busszal,leültem helyzetjelentést írni,hogy még egyben vagyunk,de akkor jött egy fájás,30 perc múlva a következő.Összepakoltam,kifőztem amit kellett és lezuhanyoztam majd hívtam a férjemet,ő meg a mentőt.

Épp hogy szállítható állapotban voltam,mert napok óta tágulgattam,de beértünk délután 4re.6kor elfolyt a magzatvíz,ami sűrű takonyzöld volt.Az Edáról lekéstem,este 20.30kor megszületett a lányom,a doki gyorsan elvágta a köldökzsinórt,befogta a pici száját és elrohantak vele.Inkubátorban volt egy éjszakát,és ballonnal kellett lélegeztetni.4 nap múlva mehettünk haza,de a kórházban még kimosták a gyomrát a véres darabok miatt.2 hetes koráig antibiotikumot kapott.

A kórházban azt mondták nem lesz semmi baja.Jelenleg is csak forogni tud,és szellemileg is el van maradva.

Nem hiszem,hogy még egyszer szülnék:(


Neked könnyű és gyors szülést kívánok!:)

2010. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, én 40+3 szombat reggelén bementem a dokimhoz a kórházba, aznap a szülőszobán ügyelt. Megnézte a magzatvizet, mert már nyitva voltam két ujjnyira. Azt mondta szép tiszta, és ujjal kicsit babrált a méhszájamnál, azt mondta hogy ez spontán megszokta hozni a fájásokat. Egész nap éreztem, hogy fájdogálok, keményedek. Este 9kor éreztem az első említésre méltó keményedést, de nem fájt nagyon, így nem gondoltam, hogy már élesbe megy a dolog. Már 6percenként jöttek ezek a kis fájások, amikor már a barátnőm, aki szintén terhes volt, és MSNen beszélgettünk, azt mondta ha nem indulok el azonnal átjön és bevisz. Én közbe szép komótosan elmentem fürdeni, de nem esett jól, leborotváltam a lábam (!), mert a bikinem már nem értem el, és amúgy se volt csak borostás. Még előkészítettem egy fél dinnyét, hogy megegyük a férjemmel, mielőtt elindulunk.

Közben hívtam az anyukám (meg volt beszélve hogy ő lesz bent velem a szülésnél). Ő azt mondta, ha nem fáj nagyon, de rendszeres, akkor be kell menni. Így hívtam a férjem, hogy jöjjön haza, mert éppen dolgozott. 11 óra volt már, mikor megérkezett, közben 6percesek folyamatosan. Kérdezte hogy na mi van? Mondtam, együnk dinnyét aztán menjünk. teljesen bepánikolt :)

Elmentünk anyuért, aztán be a kórházba. Az orvosom ügyelt, így ő vett fel. Fél 1kor már a vajúdóból küldtem a körSMSt. Ott rövid idő leforgása alatt volt 3 nagyobb fájásom, amikkel 1 ujjnyit tágultam. A többi ugyanaz a kicsi, ami otthon is volt.

Én EDÁt kértem, de lehet hogy nem kellett volna, mert órákig tartott, mire leszállt a babám feje a kinyomáshoz. És nagyon fájt, mert akkor már nem adtak semmit :)

Így is fájásgyengeségem lett, nem voltak tolófájások, csak egyetlen nagy egybefüggő fájdalom. Hirtelen egy csomóan lepték el a szobát (az újszülött intenzívről jöttek le), mert a babám értékei nypmás közben nagyon leromlottak. Az orvos felállt egy kisszékre, és a következő két fájás alatt (ő tapintotta ki kézzel) kinyomta belőlem a kislányomat. A gyors beavatkozásnak köszönhetően nem volt különösebb gond, mert 8/10es lett az Apgarja, csak a nagy tömeg miatt nem volt olyan meghitt, mint másoké. Nem is tették rám, rögtön elvitték az előkészítő pultra, már felöltöztetve bepólyálva kaptam meg.

Végül is nem tudom, hogy jó volt nekem az EDA vagy sem, mert a gátmetszésemet simán ellátták miatta, és nem kellett elaltatni a kikaparáshoz, mert bent maradt egy kis darab lepény.

Egy biztos: legközelebb nem eszek dinnyét előtte, mert kétszer kértem le magam a CTGről, hoyg pisilni menjek :) Már aszülőszobán :)

2010. szept. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam, hogy 5:45kor született meg a hercegnőnk végül :)
2010. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!

Kívánom, hogy ezek után csak jó dolgok történjenek Veletek! Sok erőt, kitartást és örömet kívánok Nektek!

2010. szept. 13. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:

13.02 vagyok.Köszönöm szépen!:)

Az lemaradt,az apgarja 6/8 lett,3000 gramm és 52 cm

2010. szept. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is az első válaszolónak,nagyon nagyon sok erőt és kitartást kívánok!!!!!!


Nálunk sajna a 31. héten beindult a szülés,amiről fogalmam nem volt hogy az,hisz nem készültem,nem vártam,csak tudtam hogy baj van,mondtam a páromnak,hogy jöjjön értem és irány a kórház!Annyira nem tudtam mi van,hogy semmit nem vittünk magunkkal!(csak a papírokat)Hál Istennek egyben maradtunk! :)De utána nem mertem felkelni eg ne szülessen idő előtt! Egy nagy hidegfront és 3 fahéjjas palacsinta hozta ezt ki belőlünk!:)!

De mivel innentől is nagyon nagyon sokat jóslóztam,mikor dec 4-én 1:29-kor éjjel arra ébredtem, hogy görcsölgetek,akkor csak kijöttem a hálóból és mászkáltam és mértem az időt!Tuti jósló hisz még van 3 nap,és Apát is annyiszor "megszivattuk"már inkább hagyjuk aludni!5 percesek voltak!Elkezdtem a csomagokat kihordani a konyhába,berakni ami még a listán volt....3-is így elvoltam,írtam minden fájást,majd 3 percesek lettek!felhívtam a szülésznőm,mondta hogy nyugi és 5 körül érjünk be a kórházba!Felkeltettem apát,és haláli nyugiban elkészültünk!mindketten zuhi....Majd végül fél 6-ra lett kórház!2 ujjnyi szomorú voltam mert a 34. héttől voltam ennyi :(De fél 7-kor megvizsgált a szülésznő, és elfolyt a víz,majd előkészítettek!A zuhi alatt már nagyon szenvedtem azt hiszem (a WC-n is),és 8-kor értünk be a szülőszobára Apával együtt!A dokim telefonált hogy elmegy rendelni (egy másik városba) majd délben jön úgysem lesz addig baba!8:25 kor hívta a szülésznőm,hogy erre kanyarodjon,ha itt akar lenni!8:45-re ért oda és én addig könyörögtem hogy ne kellejen lefeküdnöm,mert nekem úgy nagyon fáj!De csak győzködtek,hogy higgyem el kitágultam,és nyomnom kell!Nem hittem nekik,mert én hosszú kínlódós szülésre készültem,és hát még most értünk ide :)Így utólag vicces!

Végül hosszú itolás után 9:25-re született meg a kislányom 3950 grammal és 61 cm-vel!

Hihetetlen pozitív élményű szülésem volt,és egy tündéri már 9,5 hós lányom van!Ez az egész maga a csoda!Perzse vannak nehéz napok...De a szülés nálunk a könnyebbek közé tartozott!Mindenkinek könnyű szülést kívánok,és nem szabad félni tőle!

Kedves kérdező nagyon boldog babázást kívánok újra!ÉS sok kitartást a két gyermekedhez!

2010. szept. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt elolvashatod! Nem írnám le még 1x ha nem gond :)


[link]

2010. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38 hetesen egy szombati napon a kórházba mentünk a férjemmel ctg-re a szülésznőhöz.Hozzátartozik a dologhoz,hogy a 30. héttől nagyon magas volt a vérnyomásom,gyógyszerrel sem lehetett igazán kordában tartani.A ctg alatt nem volt jó a babám szívhangja,az ügyeletes főorvos a 2 óra hossza alatt 3xjött be,majd kimondta az ítéletet:a kórház vendégszeretetét kell innentől kezdve élveznem.A férjem hazajött a motyóért,engem felvettek a terhespathológiára.Rajtam kívül talán ketten voltak a hétvégén bent.Hétfőn újra vizsgálat,ahol kimondták az ítéletet:szombaton indítják a szülést.De manókám még ijesztgetett a héten,mert csütörtökön annyira felugrott a szívhangja(210-re),hogy majdnem nem engedtek le.Aztán szombat reggel megérkezett a férjem,összepakoltunk,majd felsétáltunk a szülőszobára.Ez reggel 8-kor volt.Vizsgálatok,borotválás,beöntés,zselés indítás,majd vigyorgás.Mondta a szülésznő,hogy majd nem vigyorgok nemsokára.Közben körtelefonok,a férjemmel szórakoztunk,majd egyre jobban elkezdett görcsölni a hasam.A ctg viszont 60-as fájásnál nagyobbat nem mutatott.1-kor már nagyon nehezen bírtam az egybefolyó görcsöket.Egyszerűen nem volt közte szünet,tágulni meg semmit nem tágultam.Fél 2-kor megszületett az ítélet:császár lesz a történet vége.Megkaptam az infúziókat,betoltak a műtőbe,kaptam érzéstelenítést és apával mindketten halálosan rettegtünk.Nagyon aranyos volt a személyzet a műtőben,az orvos ügyesen dolgozott.Ennek köszönhetően 14:46-kor 3150 grammal és 50 cm-rel megszületett a kisfiunk.Adaptációs problémák miatt inkubátorba került,kedden ölelhettem először magamhoz.Még 3 napot a koraszülött intenzíven voltunk,és 1 héttel a születése után hazajöttünk.7/8-as volt az apgar-ja,most már 9 és fél hónapos eleven rosszcsont manócska lett belőle.
2010. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia,én nem részletezem a szülésemet.Csak annyit tudok mondani,hogy nekem egy csoda volt a lányom születése...Hihetetlen szép élmény.Hála Istennek nem volt semmi komplikáció,teljesen normálisan zajlott minden.

Most csak irigyelni tudlak,hogy átélheted ezt újra.Remélem még én is szülhetek majd,de még csak 10hónapos a kislányom..

A férjemnek csak annyit mondtam amikor megszületett a babánk,hogy sajnálhatja,hogy nem nőnek született.Szerintem az életben a legszebb dolog világra hozni a babánkat.

Sok szerencsét és jó egészséget nektek is.

2010. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!