Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Apás szülés ellen és mellett...

Apás szülés ellen és mellett érvek?

Figyelt kérdés
2022. márc. 19. 16:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
83%
Csak mellette volt érvem, ellene semmi. Férjem gondolatban vonakodott, nem győzködtem, csak elmondtam, hogy szeretném, ha velem lenne. Amikor idő volt, kérdés nélkül bejött. Másodiknál fel sem merült benne, hogy kihagyná.
2022. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom mi lehetne az "ellene" érv. Normális férfi nem lesz impotens egy szülés látványától ha erre gondolsz,annyit meg már tegyen meg szerintem, hogy támogatja a vajúdó feleségét ha arra van szüksége.
2022. márc. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
ez pasi függő. neked jó lehet, ha melletted van a társad, de ha ő nagyon nem szeretne ott lenni, akkor nem jó ötlet szerintem
2022. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%
Ellene nem tudok semmit. Mindkettőnknek fontos volt, hogy ott legyen, ugyanannyira az ő gyerekei is, plussz életem legkiszolgáltatottabb helyzetében egyértelmű volt, hogy nem hagy magamra
2022. márc. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
68%

Mivel a férjem az egyenjogú társam, ha ő azt mondja nem szeretné látni, akkor én nem erőltetem, hanem tiszteletben tartom.


Mint ahogy másnál én is elvárom hogy ő tartsa tiszteletben ha valamit én nem szeretnék.

2022. márc. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
98%

Én gyerek vagyok (20 múltam, de nem vagyok apa, csak mint gyerek írom a kérdést).

Nekem apa volt bent szülésnél. Nálam és testvéremnél is. Azóta is bárhol felvetődik a téma mindíg mondja, hogy újra bemenne és nagyon támogatja az apás szülést. Szerinte senkinek nem lenne szabad kihagyni. Apám vicces ember, mindíg hülyéskedik. De mikor felhozódik a téma mindíg valahogy más, meghatottabb vagy nem is tudom, hogy tudnék fogalmazni.

Mikor most nem lehetett bent lenni az apáknak szülésnél enyhén fel is volt háborodva, hogy ezt az örömöt egy apától se lenne szabad elvenni.

Keresztapám volt még úgy, hogy az elsőnél nem volt bent, a másodiknál igen, de bánja utólag, hogy kihagyta az elsőt.

Én tényleg el nem tudom képzelni, hogy milyen lehet vagy én szeretnék-e ott lenni (szerencsére van idő). Mindenesetre még nem hallottam olyat, ahol azt mondta volna egy apa, hogy bánja, hogy bement.

2022. márc. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Először nagyon ellene voltam. Féltem, hogy rosszul leszek a látványtól. Sokan mondták azt is, hogy ne menjek be, mert onnantól másképp fogom látni a feleségem. Aztán a feleségem rábeszélt, nem bántam meg. Életem legszebb élménye volt a lányom születése, senkinek nem szabadna kihagyni. Igen, azóta valóban másképp nézek a feleségemre, még jobban szeretem. Tudom, hogy "csak" egy szülés volt, de nekem maga a csoda. Örülök, hogy még ha másokhoz képest kicsit későn, de 42 évesen átélhettem.
2022. márc. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
82%
Ellene nem tudok. Aki azt mondja,hogy amiatt undorodott meg a felesegetol,hidd el,ott mas is volt a hatterben! Parom bent volt. Segiteni ugyan nem tudott,mert nem akartam hogy hozzam erjenek/szoljanak,de a vegen egyutt sirtunk,mig varrtak o fogta a fiunk,o altatta el a szuloszoban mellettem,csodalta,annyira boldognak meg sosem lattam. Valoszinuleg egy normalis apuka hasonloan reagal,ha pl 2 nappal szules utan,vagy csupan par oraval azutan latja meg a gyermeket,de azert ez megis mas. Elvagni a koldokzsinort, a gyermeked LEGESLO pillanataiban ott lenni...
2022. márc. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%
Az én férjemet nagyon megviselte, még sírt is. Úgy érezte hogy nem tudott eléggé segíteni nekem, ami amúgy nem igaz, és szenvedett attól hogy engem szenvedni látott. Nem bánta meg, mert tudja hogy nekem milyen sokat jelentett, és neki csak ez számít, de valójában tényleg nagyon megviselte.
2022. márc. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
7es, olyan jó ilyet olvasni 😊
2022. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!