Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rettegek a második szüléstöl?

Rettegek a második szüléstöl?

Figyelt kérdés
Férjemmel mindig is két gyereket szerettünk volna. A kislányunk két hónapja született meg. Viszont most szülés után rettegek újból terhes lenni. Természetes úton szültem bármilyen fájdalomcsillapítás nélkül mivel gyorsan zajlottak az események és az orvosok azt mondták, hogy már nem kaphatok érzéstelenítést. Viszonylag könnyü szülésem volt, reggel 4kor mentem be a kórházba és 10 után megszületett a kislányom. Viszont olyan fájdalmaim voltak, hogy konkrétan azt gondoltam, hogy meg fogok halni, pokoli volt. És most rettegek, hogy egy “könnyü” szülést ilyen nehezen viseltem, mi lesz ha a második szülés nehezebb lesz ennél. Mit tehetek, hogy ne rettegjek ennyire? Nem szeretném a második terhességemet végigidegeskedni. Nektek milyen volt a második szülés? Könnyebb vagy nehezebb az elsönél?

2022. márc. 24. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Foglalkozz most a kisbabáddal és ne egy későbbi esetleges terhességen gondolkodj! Élvezd ki az anyaságot, még millió nehézség lesz, aztán ha elmúlt 1, másfél éves vegyétek elő ezt a kérdést. Ha akarsz majd az átélt élmények hatására úgyis bevállalod, ha meg nem az is teljesen rendben van.
2022. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy két hónapos babával most ne ezen gondolkodj.
2022. márc. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben lesz egy szép egészséges gyereked :)
2022. márc. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tudom, hogy még korai ezen gondolkodnom, de néha mégis ezen jár az eszem. Félre ne értsetek, imádom a kislányomat és megérte minden perce, igazi kincs, de belegondolni, hogy egy ilyen szülést (fájásokat) vagy esetleg még nehezebbet végigcsinálni mégegyszer, uh..

2022. márc. 24. 08:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy éves múlt a babám, de mèg mindig hasonlóan érzek. Nem akarom újra a terhességet, nem akarom újra a szülést. Pont ezért én még várok vele, elvileg az idő megszépít mindent, hátha az is csak egy emlék lesz a sok közül. Plusz egyelőre vágyni sem vágyom rá. Majd ha eljön az az érzés, hogy szeretném. Ez ilyen.
2022. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Két hétre az intenzívre kerültem az első szülés után. Három év múlva mégis lett második gyerek. De előtte vagy két évig azt mondogattam, hogy soha többé :)
2022. márc. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 3 év kellett mire azt mondtam, hogy mehet újra a buli, szóvsl ez még bőven változhat.
2022. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 8-9 hónapos korában éreztem, hogy akkora fájdalom teljesen korrekt egy emberéletért. Hagyj magadnak időt!
2022. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Miután megszületett a kisfiam én is azt mondtam, hogy soha többet, hiába volt 2-3 gyerek az eredeti 'terv'.

Császármetszéssel szültem, számomra az érzéstelenítés volt borzalmas, az utána következő PIC-re kerülésről meg már nem is beszélek. Rettentően megviselt lelkileg az egész.


Majd rá bő 1 évre újra terhes lettem, meglepetés baba volt a lányom. Próbáltam nem a szülésre gondolni, problémás volt sajnos a 2. terhességem is, újra császár, ugyanaz a tortúra a PIC-el együtt sajnos.


Most azt mondom SOHA TÖBBET! :D

(1 hónapos a lányom)

2022. márc. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 10 évre az első terhességemtől most született meg a második.

Én sem akartam másik szülést.. én az elsőnél 20 órát kínlódtam.. mire meglett hüvelyi úton,de vákummal. Majdnem ott maradt a kislányom mert nem tudott beilleszkedni a szülőcsatornába,de már késő volt császárhoz.. Borzalmas volt maga a szülés is meg hogy nem sírt már fel elvitték egyből.

Nahh a második.. mindenki azt mondta a következő jobb lesz.. hát itt a terhessem maga is borzalmas volt.. ráadásul találtak valamit a babámnál amiért 38 hetesen császárral vették ki..

Na ehhez képest a 20 órás kínlódás habcsók volt.. soha többet nem szülnék császárral.

24cm-es vágást csináltak.. borzalmas volt..

Mikor ránézek a babámra nyílván megérte,de több gyerek nem lesz arra a fejemet teszem! :D

Én azt mondom túléljük.. megéri..erőssek vagyunk. Fogod érezni mikor vágj bele. Nekem sok idő kellett. :)

2022. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!