Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem akarok teherbe esni, mert...

Nem akarok teherbe esni, mert rettegek a szüléstől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A szülés gondolata is gyomorideget okoz. Én biztos ott maradnék...

Egy sima vérvétel előtt izzad a tenyerem és nem tudok előtte este aludni, úgy izgulok.

Én tuti nem lennék képes szülni. Ez nekem elképzelhetetlen.

De ha emiatt félek teherbe esni és késő lesz? 31 leszek. De kézzel lábbal védekezek, nehogy teherbe essek.

Segíthet ezen valami?


2018. okt. 24. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Pszichoterápia segíthet kibogozni, hogy mi okozza ezt nálad.
2018. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ha ennyire nem akarsz szülni, de gyereket viszont szeretnél, fogadj örökbe.
2018. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
"késő lesz?" Mi lesz késő, nyuszifül? A pároddal beszéld ezt meg! És ne "kézzel-lábbal" védekezzetek, hanem gumival.
2018. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Istenem, szerinted mégis mi lesz késő, ha már 31 éves a kérdező?!?!


Gyereket egyébként akarsz? Ha igen, én is felkeresnék egy szakembert aki Megpróbálja kideríteni mi a problémád. Mindent meg lehet oldani.

2018. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Hát, ha nem akarsz teherbe esni, akkor ne ess teherbe. Egyenlőre még nem tették kötelezővé a gyerekvállalást...
2018. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Én is ilyen voltam, most két gyerekünk van. Ráadásul mindkétszer császároztak.
2018. okt. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nem vagy egyedül. Én se szeretnék egyelőre gyereket, és nagy mértékben a szülés és terhesség miatt. Nem muszáj szülni, nem leszel kevesebb. Ha szeretnél gyereket, akkor javaslom az örökbe fogadást. Én is most ezt tudnám csak elképzelni.
2018. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy hozzá érett még agyilag, ennyi. Pszichológushoz esetleg elmehetsz, hogy tisztábban, érettebben lásd a dolgokat, de az is egy megoldás, hogy örökbe fogadtok egy gyermeket, csak hát az mégsem ugyanolyan. Különben 40 éves korig szerintem még bevállalható a szülés, de afölött már semmiképp nem javasolnám. Gondolj bele, ha 40 évesen lesz gyereked, akkor mire felnő, leszel vagy 60 éves, ha pesszimistán nézzük, akkor talán meg sem éred ezt a kort és vele együtt, hogy a gyereked dolgozni kezdjen. Én nem tudom, de átgondolnám ezt nagyon is. Nincs annál csodálatosabb érzés a világon, amikor az ember a saját gyermekét látja felnőni és nagyszülő lesz.
2018. okt. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerinted más nem félt a szüléstől?? Szerintem minden nő aggódik fél a fájdalomtól!! Igen fáj. De minden egyes fájdalomért kárpótol az az érzés amikor a kisbabádat a mellkasodra teszik!! Én 36 órát vajudtam... Ahogy meglett a kisbabám mindent elfelejtettem!! Csodálatos érzés.
2018. okt. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!