Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A túlhordást ki hogyan élte...

Anniebianca kérdése:

A túlhordást ki hogyan élte meg lelkileg? Nekem kicsit elkeserítő, hogy nem tudom, mennyit kell még várni, illetve hogy itt aztán tényleg a pocaklakó az úr! :D Nagyon szeretném elkerülni a beindítást.

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nehezen.

Mikor szerdán mondta az orvosom,hogy "csak" pénteken indítja,mert akkor lesz már 9 nap a túlhordás,én elsírtam magam.

Imádtam a pocakosságot,bármikor újrakezdeném,de a vége felé,nyár közepén,a 41. hétenmár nyűgös voltam egy kicsit.

Persze mindent megér a kisfiam és alig vérom,hogy újra pocakot növesszek.

Sok boldogságot és kitartás!

26 hónapos nagy fiú anyukája

2010. szept. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én 42 hétig voltam kismama. Imádtam kismama lenni, de az utolsó 2 hetet senkinek nem kívánom. Augusztus vége 50 fok...áááá!

kétnaponta nst, ahol mindig lelombozott a dokim, hogy semmi jele a szülésnek. Sírva jöttem ki a rendelőből.

Elég nehéz volt, de túléltem.

Nekem indították, de császár lett a vége.

2010. szept. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én május 28-ra voltam kiírva, ehhez képest június 13-án szültem. Néha már én is sírva fakadtam majdnem, mert mindig zárva volt a méhszáj. Végül az utolsó este egyszercsak elfolyt a magzatvíz...

Tudom, hogy nehéz, de türelem, mostmár csak napok vannak hátra.

Ja, amit még nagyon utáltam, az az ismerősök és családtagok mindennapos kérdése, hogy:

"Na, egyben vagy még? Mi újság?" - na ettől a falra tudtam volna mászni.

2010. szept. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Uhh, kétheti túlhordás, azért az ilyen nagyon kemény lehet.:( Remélem nekem nem lesz ennyi, nagyon megértem ha sírva jöttetek ki a rendelőből.

Jaj, hát a rokonok, családtagok "egyben vagy még" kérdése az aztán tényleg idegtépő, én már mondtam a férjemnek, még egy ilyen telefon, és kikapcsolom a mobilom. Erre ő küldött egy körüzenetet a családtagoknak, hogy hagyjanak minket békén, mert feltétlen szólunk mindenkinek, amint lesz valami. És mi a reakció?:) Ugyanúgy hívnak, csak "más" ügyben, és mellesleg a végén megkérdezik, mi újság. Tudom, jót akarnak, de én megfogadtam, ha megszülök, két dolgot nem fogok megkérdezni soha kismamától: 1. Mennyit híztál? 2. Még egyben?

2010. szept. 16. 10:53
 5/9 anonim ***** válasza:

41 hét 1 napra szültem. Már 36 hetes koromtól azt mondták, hogy várhatóan hamarabb szülök. Már minden NS-re úgy mentünk, hogy vittük a cuccot. Aztán mikor hazaértünk:" hát te???"Na ez idegesített csak igazán. meg mikor mondják, hogy "ne idegeskedj!" Csak tengtem-lengtem, nem mertem sehova menni a kórházon kívül. Aztán befektettek és még aznap éjjel beindult a szülés. Akkor nehéz volt minden nap, de visszagondolva csak mosolygok már rajta.

11 hónapos tökmag anyucija

2010. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Május 15re voltam kiírva,20.án született meg a pici.

Ahhoz képest,végig azt mondták,hogy kora szülött lesz,mert gyorsan öregszik a méhlepény

Már alig vártam,hogy kibújjon

május 21.én indították,volna burokrepesztéssel,de a kisasszony meg gondolta magát,aznap délelőtt az nst 1 db fájást sem mutatott,2 óra múlva magától beindult.

4,5 óra alatt meg lett a pici

2010. szept. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindkettőt túlhordtam.


Lelkileg nem viselt meg, mert tudtam, hogy ha kórházban vagyok már, akkor ott biztos helyen vagyok.

A második is csak azért volt rossz, mert addig amíg bent feküdtem, másfél hétig, nem láthattam a kisfiamat, amikor pedig hazamentünk, alig ismert meg.

2010. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A terhességem felétől azt hallgattam, hogy korábban lesz meg a baba. Így a 34. hétre készen volt minden, ruha szoba stb. Nap mindt nap nézegettem órákat, hogy milyen lesz, ha majd nem lesz üres. Aztán lejött a 36. hét majd a doki közölte hogy semmi jele, hogy sokkal korábban akarna meglenni. Így ment a 40. hétig. A kiírt napra nem lett meg. Majd befektetett. 10 napot voltam a korhában. Ennyit húztunk rá. Minden nap 2x nst, kíváncsian vártam mit mondanak. De összehúzódásanak semmi jele nem volt. 2 naponta nézték a magzatvizet, reméltem, hogy a vizsgálat meghozza az eredményét, de semmi. Minden orvostól kérdezetem aki jött vizitre, de csak mosolyogtak, hogy ne aggódja nem marad benn... ja és megszületik ha megérik a körme:) Arról nem beszélve, hogy borzasztó rossz volt a páromtól nap mint nap elbúcsúzni. Hiába bíztatta a babót, hogy már szeretné ő is látni, a kicsit nem érdekelte. A szoba kicserélődött 2X is én meg csak voltam nagy pocakkal... Akkor nagyon elvoltam keseredve. Nehéz az embernek "ha nem tudja irányítani a saját testét" legalábbis én nagyon türelmetlen voltam már. Így utólag talán egy kicsit hisztis is :( DE könnyen és gyorsan meglett a kisfiam aki azóta kárpótol bennünket mindenért.
2010. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Két éve, pont a mai napra voltam kiírva. 09,29-én született meg a fiam. Az első napokat még jól viseltem, aztán amikor már 1/2 óránként csörgött a telefon, és hívtak barátok, ismerősök, távolabbi rokonok, hogy miért nem jeleztük még mindig a pici érkezését, na akkor már sírtam a telefonban, hogy még mindig nem szültem meg.

A doki poénkodott, hogy biztosan nem akar szűz kisfiú lenni, de amikor már beléptünk a mérlegbe és még mindig sehol, hát nagyon elkeseredtem. Mérgemben telezabáltam magam sütivel, csokival, és egyéb nassolni valókkal.

A terhesség vége is elég rosszul sült el, sürgősségi császáros volta (már amennyiben 41+6 naposan sürgősséginek számít), sokkot kaptam, vérnyomás gondjaim voltak, ....stb.

De így két év távlatából azt mondom, hogy a következő babámat is inkább hordjam túl 1-2 héttel, minthogy előbb szülessen és koraszülött legyen.

Kitartás! Már közel a vége!

2010. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!