Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell még? 35 hetes a Pocaklakó...

Kell még? 35 hetes a Pocaklakó és sokan mondták, h ilyenkor már ne szedjünk vitamint, mert felesleges.

Figyelt kérdés
Én is eldöntöttem,h ok,innentől nem szedem,csak kb.2 naponta,de lelkiismeret furdalásom van,ha kihagyok egy napot is,mert mi van,ha még pont szüksége van vmelyik "összetevőre"??
2011. szept. 2. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Szedjed még nyugodtan, szülés után is kell az energia. 2 naponta tökéletes. Nekem is azt mondta a nődoki, hogy csak a 35. hétig szedjem, mert utána ugrasztja meg a baba súlyát "abnormálisan"; de abból nincs baj ha lesznek "aranytartalékok" a szülés után is, nem?:)
2011. szept. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom mennyire fontos.Én végig szedtem,még szülés után a szoptatás miatt.Ártani nem ártasz vele.
2011. szept. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Megbántam h nem szedtem orvosi javaslatra 34.hét után...

Vitamin hiányos lettem,görcsbe állt a kezem,állam szülés után még jét héttel is a mg,ca,és egyéb vitamin hiányok miatt. Fiamnak is kellett adni infuzióba.

2011. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
állam helyett lábam:-))
2011. szept. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
én szedtem volna, de 35.héten megszületett a kislányom
2011. szept. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnő is azt mondta, ha normálisan táplálkozom, sok gyümi stb, akkor nincs szükségem rá. Azt mondta majd szülés után 1-2 hónapig szedjem,mert akkor hirtelen kiszív a picim :)

Én már rég nem szedem.

35 hetes kismami

2011. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat:-)

igen,a Kisfiammal végig szedtem is még szoptattam,de mostanában hallom ezeket a "túl nagy lesz a baba"-a vitamintól- véleményeket.. de inkább szedem,minthogy vmi hiány legyen:-)

2011. szept. 3. 10:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség és szoptatás rendkívül kimeríti a szervezeted vitamin készletét,amit pótolni kell! Így testileg,lelkileg jól érzed majd magad!

Ezt nem muszáj vitamin készítményekkel pótolni,elegendő (ahogy előttem már írták is!) gyümölcsök- nyers zöldségek fogyasztása!

Ha nem szoptatsz majd,akkor is ajánlott (ha vitamin készítményt szedsz) a szülés után 3. hónap végéig szedni! Gyümölcsöt,zöldséget amúgy is kellene naponta enni!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:2gyerkőcös,38hkm

2011. szept. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Ja,és a sima vitaminoktól nem lesz óriás bébi! Ahhoz,hogy nagy baba legyen,genetika kell,meg tunkolt "vitamin" készítmények.
2011. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Atroposz ***** válasza:
Én nem szedek terhességi vitamint mert mindig kihányom.:( pedig csak 14 hetes terhes vagyok.
2011. szept. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!