Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után miért hagyják...

Szülés után miért hagyják bent a branült, ha nem tudsz pisilni?

Figyelt kérdés
Valahogy ott eszembe se jutott megkérdezni, pedig ötletem sincs és akárkinek mondtam eddig, meglepődött. Szülés után nem tudtam pisilni, katétert kaptam, és bent hagyta a szülésznő a branült, hogy majd az esti vizetnél szóljak, hogy időközben sikerült-e. Este szóltam, hogy sikerült, és már vették is ki. Milyen szerepe lett volna a branülnek, ha estig sem pisilek?
2022. ápr. 22. 17:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Branült a karomban szülés után 24 óráig benthagyták, elvileg protokoll miatt, ha kell valami plusz kezelés, ami utólag üti fel a fejét.
2022. ápr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez függelten attól, hogy tudsz-e pisilni vagy sem, meg van szabva, hány óráig kötelezö.

Azért kell, hogy ha valamiért kellene intravénásan adni valamit, vagy szükséged lenne vérre, akkor ne kelljen újra szúrni.

2022. ápr. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A szobatársaimnak nem volt, kérdezték is tőlem, hogy nekem hogyhogy nem vették ki már a szülőszobán. Illetve az egyik nővér is kérdezte még napközben, hogy mi miatt maradt bent. Szóval ahol én szültem, tuti nem hagyták bent mindenkinek.
2022. ápr. 22. 17:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy szóljak, ha sikerült pisilni, mert akkor kiszedik. Így is lett. De én se kérdeztem, hogy miért.
2022. ápr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Nálam ugyan nem szülésnél, de amikor elcseszték a katéter után az üvegcsézéseket a nővérkék, hogy egyem a szívüket, akkor kaptam egy gyors adag infúziót, hogy újra meg tudjanak katéterezni.
2022. ápr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem végig bent volt a branül, amíg bent voltam a kórházba. Akkor vették csak ki, amikor hazamentem.
2022. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem az elsőnél csak másnap vették ki azzal, hogy 'hát ez még bent van?'

A másodiknál egyből kivették.

Mindkettőnél katétereztek szülés előtt, az elsővel utána is még a szülőszobában, aztán mondták, hogy ok, ha pisilni kell csengessek nekik, egyedül fel ne merjek kelni, ha volt pisi csak akkor hozzák a babát

2022. ápr. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Mert lehet adnak folyadékot pluszban, vagy egyebeket…


Amúgy én szóltam, hogy vegyék ki, inkább vállalom az újraszúrást ha megis kell

2022. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Enyémet is másnap reggel szedték ki császár után, a szobatarsamet meg szulese utan alig pár órával, ő természetesen szült, nem tudom van e ennek köze hozzá
2022. ápr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9


Van


Hüvelyi komplikációmentes szülésnél kisebb az esély, hogy kell

2022. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!