Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Befolyásolhatja a baba becsült...

Befolyásolhatja a baba becsült súlya hogy milyen szülés lesz császár vagy hüvelyi?

Figyelt kérdés
tegnapra voltam kiírva.voltam nst-n ami 10-es lett. utána magzatvizet akartak nézni de nem tudtak mert 2100 a méhszájam így elküldtek uh-ra.ott megtudtam hogy minden rendben de kicsit sokkolt hogy 4177g-ra becsülték a babucinkat.lehet hogy császár lesz vagy semmi köze hozzá a baba súlyának?
2010. szept. 16. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában nagyobb súlyú babát nem engednek hüvelyi úton megszülni, de kórház és orvos függő a kérdés.

A férjem 4300 gr volt, és az anyja hatalmas kínok között kellett, hogy kipréselje magából. Jó mondjuk az huszonvalahány éve volt.

2010. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1, fiam 37+6: 3600 gr/ 40+6-on született 4400 grammal

2. lányom 37+1 3301 gr/ kiírt napon született 3950 grammal


sima indított szülések voltak, EDA-val, rövid kitolási szakkal

2010. szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak extrán nagy, akkor javasolják a csszárt. Szerintem a te babád nem óriás.
2010. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

második

10 éve, mikor a fima születet, a 4,4 kilójával nagyon nagynak számított, ma az 5 kilós számít annak.

Mindenki odaszaladt megnézni, hogy mekkora, az orvos is hüledezett,

Manapság nagyon sok baba születik 4 kiló körüli súllyal, a lányom másfél éve amajdnem 4 kilójával teljesen átlagos volt.


Meg aztán leginkább a fejkörfoat számít, nekem mind a kettőnek 36-os volt, simán kifértek.

2010. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kórház, orvos és alkat függő. Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha 4 kiló körül lesz a baba becsült mérete akkor császár lesz, mert az nekem túl nagy lenne. 36. héten 2700gr becsülték a 40. 3000g 41. hétre lett meg.152 cm vagyok és 48-50 kg. A baba végül 3,1 kg lett és 53 cm, szerencsére simán és gyorsan meglett.
2010. szept. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kórház és orvos függ szerintem, de figyelembe veszik az anya testalkatát is. én az első fiamat 4260g-al és 58 cm-mel szültem, sima hüvelyi úton. Kicsit dolgoztunk egymásért. Kaptam több soron injekciót, gázt is. De 12 óra 40 perc alatt meglett. ő azóta már két éves

Öcsi már 4 hónapos és őt 4530 g-al és 60 cm-mel szültem meg, röpke 2 óra alatt, semmilyen fájdalomcsillapítást sem kaptam vele, nagyon gyorsan jött.

De sem a párom 190 cm magas én meg 173 magas vagyok. Meg lehet szülni, bár hozzáteszem én szerencsére nem tudtam, mekkora súllyal születik az első babám. Volt ám meglepi!:)

2010. szept. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 38 hetesen 3800 gr-nak becsülték, később már nem becsülték. Ebből 40 hétre 4200 gr lett volna kb. Az UH-s nőci rémisztgetett, hogy ekkora fejet hogy fogok megszülni.Akkor volt a BPD 103. KÉrdeztem a dokit hogy akkor most császár? Ő meg nézett hogy miről beszélek, szépen kipottyan majd.

Kiírt napon 3500 gr-al simán megszültem 5 óra alatt.

Már csak ezek miatt sem lehet e miatt császár, lehet hogy teljesen átlag babád lesz neked is!

A súlyt több képlettel számolják az egyes méretekből. Mi egy hét difivel voltunk 4d és normál UH-n és 800 gr difi volt a becslések között :)

A fejméret számít amúgy is a szülésnél. Nézd meg az egyes méreteidet ha a pocakja nagyobb pl az átlagosnál, akkor azért lett nagy a súlybecslés, ez nem számít szülésnél.

Ha a feje nagyobb az átlagnál, mint nálunk, akkor azért becsülnek nagyobb súlyt, közben meg lehet kis vékony-nyuga.

2010. szept. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!